News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 66 Guests are viewing this topic.

cristi5

#47955
Ar trebui sa cerem pe 544 raportul consultantului de pe LD3, care probabil spune ca lotul e gata de receptie, din moment ce s-a facut pre-receptia si se face receptia.

paulmare

de unde sunt alimentate becurile de la lilieci ? undeva trebuie sa fie un cablu de medie tensiune si un post trafo

perfidus

Eu banuiesc ca au bransamentul la CIC Soimus. Este punctul de alimentare cel mai apropiat.
Daca face cineva pariuri, eu as miza pe data de 14 pentru tăiat panglica (cu alai).
Dam in continuare in F5...
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

cosmin74

Autostrada Lugoj – Deva, inaugurare doar pe jumătate: azi va fi recepţionat doar lotul 4, sunt neconformităţi pe lotul 3 - surse
Comisia de Recepţie a Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere a început luni, 12 august, inspecţia pe lotul 4 al Autostrăzii Lugoj – Deva, a declarat pentru ECONOMICA.NET Alin Şerbănescu, purtătorul de cuvânt al CNAIR. Pe lotul 3 nu a fost demarată încă inspecţia şi, potrivit unur surse apropiate situației, nu va mai avea loc astăzi, din cauză că nu sunt întrunite condiţiile pentru recepţie.
https://www.economica.net/autostrada-lugoj-deva-azi-va-fi-receptionat-doar-lotul-4-neconformitati-pe-lotul-3_172542.html


pentium10

cei care ati facut filmarile de la bord, si ati parcus Lotul 3, chiar sunt deja probleme la placa de la poduri? care nu s-au sesizat pana acuma, doar azi?

^^

Pe acest lot 3, ar fi fost constatate mai multe neconformităţi, precum diferenţe de 2 cm – 3 cm la grosimea stratului de asfalt, tasări de 3 centimetri între rampă şi placa de la poduri, care după deschiderea circulaţiei se vor adânci la 5 centimetri şi vor crea un disconfort major şoferilor
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

#47961
Ordinul pe unitate e clar.
Vor sa arunce pisica la Comsa pt ca spaniolii sa mareasca garantia si in cel mai rau caz sa deschida lot4 cu nod Ilia receptionat si Comsa sa remedieze gresia din baie, pardon denivelarile dintre placi.....
He He - legal nu prea le iasa asa ca mingea (parapetii NJ)  e la Comsa. Fara Comsa lotul UMB este inutilizabil.
Zic sa mai vorbim prin 14 august....

LE:
As intreba altfel, pe DN avem diferente de 3 cm si tasari? E mai sigur ca autostrada?  Nu uitati acelasi joc a fost si pe A10, a durat doar 7 luni.........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cristi5

Amenintarile din Economica (goarna partidului de guvernamant)

Quote
Dacă s-ar începe recepţia şi s-ar suspenda din cauza neconformităţilor, atunci ar avea doar 90 de zile să le corecteze. Dacă nu se va încadra în termen, atunci i se va rezilia contractul, i se va lua garanţia de bună execuţie şi va primi certificat negativ, astfel că trei ani nu va mai participa la licitaţii în România

dar le scapa un amanunt: la halul in care Comsa au fost tratati, nici nu cred ca mai vor sa lucreze in Romania.

florin74

#47963
Am eu vaga impresie ca e posibil ca parapetii New Jersey de la nod Ilia o sa fie mai rezistenti decat toate amenintarile si santajul ordinar al CNAIR.
De claimuri ulterioare nici nu mai vorbesc, o sa curga cu nemiluita....

perfidus

Si eu cred asta. Nu sunt la primul contact dur cu Ionita @ Co. si vor rezista la amenințări.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

gdaniel

Hmmm... par sa fie secvente din ultima filmare de la Holdea a lui AlinC de la ZiarulUnirea. Oare au permisiunea sa o foloseasca?

ciprebbe

#47967
Receptie LD3 refuzata.
Lasati F5 , nu se deschide nimic azi. Jocul continua zilele urmatoare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

You're in Steelers Country

AlinC

Da, oamenii cu marcajele sunt foarte seriosi. Si-au cerut permisiunea prin intermediul paginii noastre de facebook sa foloseasca imaginile.

On TOPIC: Daca se refuza receptia pe LD3 mai are sens sa ii dea drumul doar la LD4???