News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 48 Guests are viewing this topic.

iuli

Practic e AMR peste 20 de zile... sursa: surse  O:-)

O sa vedeti de ce, in curand... wait and see  ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

@iuli iti dai seama ca asteptam, pt ca stim cu totii ca daca e vorba de tine si de o poza noua.....mai urmeaza si altele :d
F5 F5 F5
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Incep sa apara panourile fonoabsorbante de langa Giarmata








Pasajul de la Giarmata










Podet







-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Fili

Nu fu 20  aug, acum nici cu un 1 sept nu ne suparam deloc.
Doar ca batea bine de tot "la ochi", la licitatia aia blestemata, scuze, amanata!

iuli

Se toarna stratul de uzura






Cand ENEL-ul nu-si face treaba, muncitorii improvizeaza






Borduri si santuri pentru apa

















-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Km 51








Canal de drenaj central






Podetele "gemene"
























Urmariti solutia adoptata pentru a reduce acele hopuri care se formeaza la inceput la capetii de pod. In fotoreportajul anterior se vede cum s-a inceput si cum arata acum dupa aproape o luna.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Excelenta improvizatia romaneasca.
Chiar ca e de urmarit solutia adoptata in cadrul "hopurilor"
Superbe pozele iuli !!! Felicitari!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Nodul de la Remetea Mare




Pasajul DN6 peste CF de la Remetea vazut de la nodul autostrazii


Breteaua dinspre nord








Spre Lugoj. In dreapta breteaua spre DN6








Spre Timisoara


Pasaj DC Remetea Mare - Ianova




















De la compactor incepe drumul comunal, se vede?





Pasaj DC peste autostrada Giarmata - Ianova (practic singura legatura a localitatii cu restul lumii, pana nu se termina pasajul complet nu poate fi deschisa autostrada)









Se vad podetele "gemene" in fundal






-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

#2828
Si pentru ca cei la UMB ne prezinta mereu premiere va arat si voua o premiera: primul spatiu de servicii care va fi gata in momentul inaugurarii autostrazii!!!  :o



























Si aici se termina povestea noastra




-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Quote from: ciprebbe on August 07, 2012, 06:18:02 PM
Excelenta improvizatia romaneasca.

Asta s-a facut dupa ce cablurile au fost rupte de vreo 4 ori de utilaje si ghici cine le-a lipit? Evident, constructorul...

QuoteChiar ca e de urmarit solutia adoptata in cadrul "hopurilor"
Superbe pozele iuli !!! Felicitari!

Multumesc de aprecieri, dar si eu multumesc la randul meu reprezentantilor care au avut toata rabdarea din lume cu mine in ultimele luni sa ma plimbe pe santier.
Cat despre solutie, sunt curios cat se va lasa capatul de pod, pentru ca solutia adoptata de ei mi se pare cea mai logica dar si cea mai costisitoare si mancatoare de timp. Practic intr-o luna au reusit doar sa sape santurile rosturilor si sa le umple din nou cu material. Luna trecuta incepeau sa sape santurile si acum au ajuns abia la primul strat de bender. Greu, greu, dar cred ca hopurile vor fi mai mici.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Update de exceptie, ca de obicei! Multumim mult!!! :cheers:
Ai si o data de finalizare de la constructor?

iuli

Data realista din partea UMB, sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie. Realitatea de pe teren confirma termenul. Stratul de uzura este pus cam pe 50% din suprafata, parapetele centrale cam pe 95%, nodul de la Remetea mai are doua saptamani lejer, Mai sunt parepetele laterale, marcaje, semnalizare, telefoane, borduri, etc. Doua saptamani este un termen extraterestru, iar ei nu lucreaza cu cutitul la os si cu presiune. Programul de lucru a ramas acelasi ca la inceputul lucrarii, zi lumina (nu se lucreaza pe intuneric), sambata program redus, duminica liber.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

boer_escu

Multumesc tuturor pentru pozele si informatiile din ultima vreme!
Din pacate, eu nu mai ajuns pe lotul 4 al Sibiu-Orastie decat duminica in zona intersectiei cu Sibiu by-pass. Fata de acum doua saptamani au fost montate grinzile podului de pe DJ143B (spre Rusciori) ce va traversa autostrada si aparuse o masina de asfaltat Vögele, din aceia care asfalteaza un sens deodata. Banuiesc ca in curand va aparea si asfaltul...

anacronox

@boer_escu
cand am trecut saptamana trecuta spre sibiu mi s-a parut ca am vazut pe autostrada in zona dealului din spatele Cristianului stratul de binder pe o portiune. se poate sa ma fi inselat si sa fi fost doar balast stabilizat.

udar

#2834
iuli, oare aici avem o problema de expropiere parca se vede ca terenul a fost pregatit pentru cultura agricola !?

multumim de poze  :cheers: