News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 49 Guests are viewing this topic.

tonică

aceste declaratii anuale ar inceta sau ar fi incetat subit daca un ziarist mai cu boaşe l-ar fi intrebat daca isi va da demisia de nu se va intampla asa cum declara.. Altfel...omu mai iese la o gargara publica, nimic mai mult. Asa dresati sunt sa spuna "ce trebuie" incat bag mana in foc ca si cu filmele derulate pe fundal ar fi zis acelasi lucru explicandu-ne ca ceea ce vedem e finalizat 99 % ... >:(

mariansb

poze de marti 24 martie, ora 17.30, din zona Aciliu


























"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

TibiV

#20912
Quote from: Ionut on March 24, 2015, 09:14:19 PM

Sunt lucrari grele si sunt in urma oricum. Plus ca termenele contractuale sunt in 2016, nu au niciun interes sa termine mai repede. Valabil chiar si pentru UMB.
I

Mărturisesc că sunt un optimist, si cred că interesul le va fi "stimulat"...
De teama scandalului care oricum va bubui la final de an cu banii necheltuiţi din POS-T , că 1 mld. euro nu sunt de colo, îi vor presa să termine orice se poate, în special Dumbrava-Margina.
Ceva de genul " Terminaţi  în 2015, vă dăm banii pe loc. Terminaţi în 2016, nu vă dăm nimic până nu verificăm ca sunt gata si parcările si că au şi săpun si hârtie igienică."

Adică îi vor forţa să dea în folosință chiar şi în condiții similare cu Lot 3 Orăștie- Sibiu...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Se pare ca la baza carierei de la Branisca UMB a declansat o alunecare de teren...sau in fine...incearca sa previna una. Oricum parese ca nu a fost prevazuta initial in calcule...si in ce a gandit si ofertat. Sunt curios daca va obtine bani in plus dar nu cred.

Momentan se lucreaza in forta acolo....cica ca sa deschida ceva protiune anul asta...dar cred ca sursa mea amesteca informatiile...sau ceva de genul asta.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

#20914
ce sa deschida anul acesta ...pentru ca pe portiunea soimus banisca nu au miscat nimic ...si pe sectiuna aceasta e cel mai dificil ... >:(..cam greu cu deschisul.. ???

radutm

Scuzati calitatea pozelor dar sunt dovada ca se lucreaza pe Arad-Pecica:










Pozele sunt de azi.
cont inchis

rocklee

multumim de vesti si poze no  :D  :cheers:

GabiHd

Quote from: mirceaVRo on March 23, 2015, 09:56:44 PM
Va salut , in google maps imi arata tot traseul Nadlac -Arad , e vreo veste legata de deschiderea celuilalt tronson ?

Era o greseala de editare, cineva care nu e din Romania a modificat segmentul ca si "Finalizat". I-am schimbat statusul la "Inceput", din nou, cu aprobarea indienilor, bineinteles  :zen:  https://goo.gl/maps/v3kvG


laszlo.robert

#20919
Am parcurs autostrada Nadlac -Pecica in data de 4 martie la ora 5 AM ,cu doi cetateni italieni la bord ,am intilnit pe sens contrar  3 autoturisme ,intrind in conflict cu tovarasi mei de drum :erau convinsi ca am intrat in mod gresit pe autostrada ca era inca inchis traficului public,dupa lamuririle de rigoare au inteles ca tronsonul este tranzitabil.
nu cred ca pentru o inchidere bine motivata ar crea mari probleme de trafic,
s-ar schimba datele ecuatiei in momentul deschiderii PTF,si  Pecica-Arad

Ioan76

#20920
Bună tuturor !

Urmăresc de câteva luni forumul - excelentă treabă și sincere felicitări - și cum nu am avut nici un material de contribuit am preferat să nu mă înregistrez ... însă astăzi am avut un drum de la Timișoara la Brestovăț și mi s-a părut interesant progresul pe direcția unde drumul județean aferent intersectează autostrada. Îmi cer scuze anticipat pentru calitatea fotografiilor ( făcute cu telefonul :( ) și dacă au mai fost prezentate ...

Spre stânga se vede o decopertare masivă cu ceva ce pare un prim strat de asfalt :



Spre dreapta se vad grinzile pentru două viitoare traversări ale autostrăzii :


horatiu.cosma

Nu se vad pozele, le-ai mai putea pune o data te rog? Exista ceva noutati pe Lugoj-Deva, au reusit cei de la CNADNR sa scoata cei 3 km de pe lotul 2 unde sunt tunelele din atributiile constructorului?

Ionut

Se vad pozele. Cand nu vedeti pozele, problema este la voi (aveti limitari pe calculatorul de la job sau ceva). Nu mai cereti mereu sa vedeti pozele. Intrati de pe proxy. Uneori e posibil ca site-ul care gazduieste pozele sa fie temporar blocat sau indisponibil. Oricum, nu cereti re-postarea pozelor!

yetiman

Asa este cum zice Ionut. Unele site-uri de photo sharing sunt blocate de politica de la firma respectiva, iar altele nu. De aceea apar situatiile in care unele poze se vad iar altele nu se vad.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Otto

Atenție pe A1 segmentul Arad-Timișoara  lipsesc gardurile de protecție pe cateva portiuni de cateva sute de metri.