News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 36 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

Quote from: florin74 on May 25, 2021, 10:52:04 PM
Se pare ca au marcat niște pierderi și prin Albania și Georgia, nu e un moment tocmai fericit. Iar suma de încasata ST3 nu e chiar mica. Sa nuuitam ca TS nu este o firma mare, sa aibă resurse financiare importante.

Cam atat mai are de incasat TS de pe Sebes - Turda lot 3

Quote from: raulbogdan23 on May 30, 2021, 01:31:29 PM

Am refacut calculele cu cotele de TVA corecte. Mai jos aveti rezultatele si diferenta de plata.




Powered by API/PUM imgur uploader

paulmare

^ multumim de poze si de filmari
foarte destept sistemul de predale care il folosesc, vorba ardeleanului care pierde personalul de Apahida, "ce inseamna sa ai lucrul tau" (ma rog el nu avea propriul lui tren personal) - si sa iti faci singur prefabricatele

mike_us

Lotul e terminat in 2018. Sint 3 ani deja, nu ar trebui sa plătească partenerul serios?

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 29052021


davyl

Multumim @daniel!!! Ca de obicei superba filmare si avans de la o filmare la alta. Incep sa aseze si predalele...

TibiV

Ma bag si eu "in vorba"...

In afara de rocklee, aproape nimeni nu este "fan declarat UMB"...

Intru si eu in tabara lui rocklee.
Have a long life UMB!
Filmarile astea te lasa fara vorbe...

Stiu, s-a mai postat "...dar si UMB au claimuri, nesimtitii cer bani in plus.."
Asa o fi...
Dar daca cer bani in plus, cer bani pentru ceea ce au facut, NU pentru ceea ce ar urma sa faca undeva, candva...

Prefer "da-mi bani pentru ce am construit in plus" decat "da-mi bani pentru ce voi construi in plus"...

Stiu, este cam off-topic, dar nu poti sa nu iti scoti palaria un fata UMB...

PS
Va dati seama cum ar fi fost daca loturile astea ar fi fost castigate de niste Aktorasi?!....

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

paulmare

Multumim Daniel,
si salutari si voua, portocalii care asezau predale si dezdoiau mustati  :) spor 

Dan_s


danutzu_1069

#4058
@TibiV, ma uitam la ultima filmare de la Dealul Liliecilor, excelent moment al zilei pentru filmare si pune extraordinar in valoare respectiva lucrare.... Cred ca am zis-o si atunci cand era in executie, este ceva ce nicio alta firma nu ar fi făcut-o mai bine.
Acelasi lucru il zic si acum la construcția viaductului - pod peste Olt...
De sus, totul arata super, poate de la firul ierbii se vad si "bubițe" dar astea pălesc pe langa restul...
Suntem mai multi fani ai UMB..

Alutus

Quote from: TibiV on May 31, 2021, 02:40:28 PM


PS
Va dati seama cum ar fi fost daca loturile astea ar fi fost castigate de niste Aktorasi?!....

Eu am mai zis-o, asta a fost cel mai mare noroc al Olteniei de la Mihai Viteazu incoace  :lol: :lol:
Alea iacta est

JohannDB

                  """cel mai mare noroc al Olteniei de la Mihai Viteazu incoace"""................ Un urmaș al lui Ștefan cel Mare..... Deși îmi vine să sar în sus de bucurie pentru faptul că avem un constructor "național"/local deosebit, ce dă CLASĂ tuturor, mă rețin, stau în banca mea și mă rog "Bunuțului" ca această firmă să rămână ETALON, potentă și viabilă......

ion59

Filmarea lui daniel321 arata progrese evidente. Ceva se intampla in fiecare zi. Ca repere de sfarsit de luna iunie as vedea toate pilele ridicate, grinzi peste tot cu exceptia pilelor din albie, predale puse pe marea majoritate a grinzilor. Aveti alte pareri? Sau asteptari?

zuma80

Quote, potentă și viabilă......
Avand in vedere ca sunt la 80% din executie si la 40% plati din executie, iar ritmul este in continuare sustinut, cred ca nu se pune problema de potenta si viabilitate.
Pentru A6!

hvm

Si cand ma gandesc ca atunci cand am pus pariu in ianuarie ca pana pe 23 dec o sa circulam pe half profile peste podul asta am facut-o cu foarte mare nesiguranta. Atunci le dadeam 30-40% sanse sa deschida podul pe o singura banda, si nada/zip/zero sanse sa deschida full profile tot sectorul. Acu ma prapadesc de ras cand ma gandesc ca probabil o sa fie deschis circulatiei complet pana cel tarziu in Octombrie. As zice ca au sanse sa termine tot pe la final de August cel mai devreme pana la final de septembrie daca totul merge ca pana acu.....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

paulmare

^hvm si cu o bucata din T3, daca nu o sa fie vremea foarte ploioasa
ar fi interesant de vazut, macaraua si echipa de 5-6 oameni care le asezau si potriveau mustatile de la partea superioara a grinzilor, cate reusesc sa monteze intr-o zi cu vreme buna
si daca armatura de la placa de suprabetonare - leaga barele sus sau va fi preasamblata la sol si ridicata cu macaraua cum au facut la Bacau, unde au fost foarte "productivi"
Dar am asa un feeling ca o sa fie un mic show si aici :)
si tablierul metalic peste Oltet, si subtraversarea cu pereti mulati sunt foarte interesante ca si lucrari - cred ca echipa care monteaza "ferul" e la Oltet acuma unde au axe gata si front de lucru, la cele doua deschideri in conlucrare care au ramas la podul mare peste Olt sunt ultimele pile in lucru
De fapt de aia le si zice "lucrari de arta"