Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

AlexxC

Nodul cu Centura sud a Craiovei in configuratia de mai jos nu mai este posibil! In acea zona este in constructie astazi o strada cu case si chiar un bloc de locuinte.
Nodul ar trebui inghesuit mai aproape de sensul giratoriu, dar acolo exista o sonda de extractie gaze vizibila chiar pe streetviev.

adyneamtu

#6601
A fost pus pe harta proiectelor fiindca asa arata intr-o postare a fostului ministru la lansarea licitatiei pentru SF.
LE:Acum ca nici macar licitatie de SF nu mai avem cred ca as putea sa-l stergem de pe harta.

tom_sawyer

Mai consultați și voi Sinteza licitațiilor:

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=322.0

Licitația a fost reluată (SF+proiectare), are și oferte depuse.

Sealand01

De adăugat ca drumul asta de legatura e trecut în PNRR

Daca greșesc, ștergeți-mi postul, dar eu știu ca era cam singurul proiect de infr din pnrr pt Craiova

mike_us

Știe cineva cit are UMB vacanta de Paste? Se întorc la munca pe 2 mai?

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot2 UMB Piatra Olt, Pod Olt, lot1 Bals 19042022


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot2 UMB Piatra Olt Valea Mare 21042022


oneLess

Cred că aici ar trebui să fie noul super nod.
Oricum e ciudat cu două SF-uri/licitații separate, ar trebui sincronizate...
Poate ne alegem cu două noduri!

Nod DEx12/DEx sau A Tg.Jiu/Drum Legătură Ford



Powered by API/PUM imgur uploader
Quote from: oneLess on May 27, 2024, 09:57:34 AMScăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe DEx12 T4 !  :-[
...

oneLess

#6608
^
Eu nu am găsit pe SEAP chestia asta :
Quote from: NGC on September 20, 2014, 09:20:37 AM

Licitatii in desfasurare - SPF, SF si Proiectare

Drumuri Nationale si Variante de Ocolire

...

[CN1039989] / 04.03.2022: "Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)"
    Depunere oferte: 06.04.2022
    Oferte deschise in -: - http://oferte
    Stadiu actual licitatie: Depunere oferte
    Valoare estimata:  1.260.504,00 RON fara TVA
    Valoare atribuire: -
Quote from: oneLess on May 27, 2024, 09:57:34 AMScăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe DEx12 T4 !  :-[
...


MarianD

Poate s-a mai discutat, e clar ca urmatoarea sectiune ce va fi data in exploatare este centura Piatra Olt si Slatina, in principal functie de lucrarile de la podul CF si fosta fabrica de grinzi, sectiune ce se termina in nodul Slatina de la fabrica Prysmian.

Intrebarea mea este: in conditiile darii in exploatare a sectiunii mai sus amintite, nu exista vreo posibilitate de continuare cu o sectiune de ~600-800m de asfalt in DN65 pentru a beneficia de inca ~7.5km de DX si de parcare? Nu exista sansa unui giratoriu provizoriu? Intreb pentru ca altfel, traficul ajunge DIRECT in centrul Slatinei prin partea de SUD-EST, "centura" fiind situata pe axa Nordica.

Oare CNAIR nu vede padurea de copaci? Nu sunt demersuri in acest sens?

archaeus

^
probabil vor da drumul pana la nodul de la Valea Mare, mai sunt de facut 2 giratorii cu bretelele aferente si 2-300m de terasament.

pasa_andrei

Asa a fost discutia ca o sa deschida cu 2 sensuri pe DN65. Urmeaza sa le faca.

daniel321

Cele 2 giratorii se vor construi la foc rapid inainte de deschidere

hvm

Nu cred ca e cazul sa ne facem griji de giratorii. alea sunt munca de sfarsit de saptamana pentru umb....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici