Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 16 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Aceeași valoare de adevăr ca personajul din nickname-ul tău  :lol: .

dany


oneLess

E fix declarația aia veche la care au tăiat cuvântul sper !

oneLess

#9888
Promisiune Electorală ! Dar mai știi !?
Din carnețelul de dans al doamnei!

O posibilă soluție suplimentară în viitor pentru o descărcare suplimentară în Craiova!

Construirea pasajului Gârlești și modernizarea străzii Mălinului



Sunt decît 3 pasaje peste CF nord-sud în Craiova!
Problema e cu trecerea căii ferate în Craiova.
Aici la a patra trecere peste CF avem barieră. Europeană!


abcxyz

Eu aș vedea ansamblul Carpenului - Mălinului doar ca arteră principală în acea zonă, nu pe post de centură (care se găsește oricum paralel, la mică distanță). Referitor la acesta, mai exact la Mălinului, parcă să zic că am văzut într-o AC sau într-un CU, nu mai știu exact (căutasem la un moment dat informații despre giratoriul de la Termo/Penitenciar respectiv despre noul/viitorul magazin Lidl de acolo), ceva planuri pentru o continuare din capătul Mălinului până în Bariera Vâlcii (o distanță mică). Sper să nu confund doar cu acces către Lidl (și) dinspre Mălinului.

dany

Au fost montate toate grinzile,traficul deviat















Powered by API/PUM imgur uploader


raulbogdan23

Multumim pentru filmare @p_mrs !

Fac o figura frumoasa pana acum. Mi se pare mie sau le vin foarte greu grinzile pentru pasaje?

carutasul

încă mai au destul la structuri dar e de bine.
Mulțumesc pentru vederea spre intrarea în Craiova care arată dezastrul de planificare din Cetatea Banilor (dați la funcționari contra aprobări :) )

survola

Quote from: p_mrs on May 31, 2024, 11:15:56 PMTronson 1 | Drum Expres Craiova-Piteşti | DEx12 | 2024-05-31
(GPS)

Asta este singura zonă care nu îmi place cum arată.
In rest  :gj: 

TibiV

Excelenta filmare, @p_mrs !

Te asteptam si cu T4...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristian 74

Mulțumim, @p_mrs! Filmările tale pot fi numite mai nou "filmări eveniment". Ozaltin are un progres constant și pare că știu ce au de făcut. Există speranțe susținute de imagini să deschidă lotul la final de an. Ce voiam eu să zic... UMB este cam singura firmă cu o identitate vizuală. În rest cam toate firmele se folosesc de subcontractori pestriți. Și așa și arată. Văzând imaginea cu muncitorii ăia de pe viaducte, mă gândesc de ce nu le pot da niște veste care să îi facă să arate a muncitori, nu a băieți veniți de la parada modei de la birt. Și niște căști măcar, că la alt echipament de protecție nici nu sper. Par niște băieți adunați de pe te miri unde, cu burți și capete goale, adidași, pantaloni scurți, blugi etc. Mai urmează să vedem niște băieți în șlapi. Respect celor care muncesc, bravo lor, lucrează pentru banii respectivi, dar li s-ar putea cere o minimă conduită vestimentară, asigurată de firma pentru care muncesc.

shogom

Pantofi cu bombeu metalic sau/si talpa antiperforatie nu mai vorbim mai ales ca lucreaza cu fier.
Pot fi multicolori, pestriti, roz bonbon cu picatele dar sa aiba echipament de siguranta.

oneLess

#9898
T1

Se finisează taluzuri!  :)

Au 3,5 pasaje suprabetonate din 15.
Cred că i-au depășit deja pe aktori!

oneLess

#9899
T1

Se ridicau predale azi la pasajul peste Centura de Nord DN65F.



Poză extrasă din filmarea lui Viorel Stănculescu !

Pasaj intrare Drum Expres DEx12 și Spital Regional Oltenia , 04.06.2024