Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 50 Guests are viewing this topic.

iuli

Daca 30 septembrie inseamna si predarea lucrarilor atunci e nerealist. Daca data inseamna reparatii, finalizare nod Giarmata si nod Ortisoara atunci da.
Oricum reporterul un mare facepalm  :shootme:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

lautaxi

Ma gandesc oare oprirea lucrarilor pe Deva-Orastie nu e un santaj al celor de la Straco-Strabag? Ei au termen februarie 2013 dar au avut promisiuni ca  primul lot Deva-Lugoj dinspre Deva li se va da lor daca vor termina mai repede adica in octombrie 2012  si acum sa puna presiune pe cei care stabilesc castigatorii la licitatiile actuale ceva de genul daca nu ne dati un lot intre Deva si Lugoj terminam in feb 2013 cum scrie in contract iar aici ar fi problema ca UE nu da bani la Deva-Orastie decat pana in decembrie2012

BoGDaN

Potoliti-va domne cu intoxicarile astea? S-au oprit lucarile? Poate sa ne confirme cineva? Mie nu imi vine sa cred. Eu as lasa teoria conspiratiei deoparte :)

bogdymol

Astazi a fost o vreme superba in Arad... :)


A1 Arad bypass sky by bogdymol, on Flickr
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


lautaxi

#3290
Am vazut mai devreme 2 clipuri pe toutube...si am ajuns la concluzia ca intradevar suntem in urma cu cel putin 50 de ani primul e stadionul din Berlin la olimpiada in 1936 vreau sa va zic ca e national arena fara acoperis!!!!Si al doilea la terminarea razboiului deci in 1945 un clip cu soldati intr-un jeep pe autostrada in Germania ( intre sensuri era iarba si nu erau parapeti).Deci aia aveau acum multi ani ce vrem noi sa facem acum.Pacat ca noi injuram doar PDL si pe Basescu si i-am uitat pe cei de la conducerea Romaniei din 1948 si pana astazi....care au dormit!!!)
Bine, pe cei din 48 pana in 89 ii inteleg ca nu i-au lasat rusii dar dupa...?

Ionut

Cred ca e o premiera nationala... am vazut aseara pe Pro TV un spot publicitar cu UMB angajeaza. N-am prins tot, dar la final erau doar vreo 400 si ceva de muncitori necalificati pe care-i angajau. Deci este oficial... UMB angajeaza peste 1000 de oameni, lejer. Probabil chiar in jur de 1500. N-am mai vazut niciodata un spot TV de angajare al unei companii de constructii din RO.

jailor

Quote from: lautaxi on September 09, 2012, 01:52:08 AM
Am vazut mai devreme 2 clipuri pe toutube...si am ajuns la concluzia ca intradevar suntem in urma cu cel putin 50 de ani primul e stadionul din Berlin la olimpiada in 1936 vreau sa va zic ca e national arena fara acoperis!!!!Si al doilea la terminarea razboiului deci in 1945 un clip cu soldati intr-un jeep pe autostrada in Germania ( intre sensuri era iarba si nu erau parapeti).Deci aia aveau acum multi ani ce vrem noi sa facem acum.Pacat ca noi injuram doar PDL si pe Basescu si i-am uitat pe cei de la conducerea Romaniei din 1948 si pana astazi....care au dormit!!!)
Bine, pe cei din 48 pana in 89 ii inteleg ca nu i-au lasat rusii dar dupa...?
In 1936 sau 1945 Romania era in urma Germaniei cu 100 de ani. Sa nu uitam ca in 1907 in Romania se facea rascoala taraneasca cu furci si topoare iar in Germania zburau zeppeline. Noi eram si atunci cu 50 de ani in urma

NordKapp

Ce au stadionul din Berlin si zepelinele cu A1?  Nu poluati aiurea si forumul asta.

bogdymol

Gata cu povestile :)

Viaductul Aciliu:


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr

Viaductul Sacel:


Viaduct Sacel by bogdymol, on Flickr

Pe DN1:


DN1 - Sibiu by bogdymol, on Flickr
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

A1 Deva-Orastie, la nord de Simeria, pe DJ700A:


A1 Deva-Orastie by bogdymol, on Flickr

Podul peste Mures de la Simeria:


A1 Deva-Orastie by bogdymol, on Flickr


A1 Deva-Orastie by bogdymol, on Flickr


A1 Deva-Orastie by bogdymol, on Flickr
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

#3296
^ Mulţumesc. :cheers:
Tare urât e podul peste Mureş.
Oricum, s-a lămurit şi misterul. Cum credeam şi eu, giratoriul de lângă Cristian e doar pentru şantier.

Ionut

Urat si ieftin. :) Compenseaza viaductul Aciliu.
Multumim de poze, bogdymol! :cheers:

Se lucra sau au oprit lucrul?

iuli

Quote from: bogdymol on September 09, 2012, 10:05:11 AM

Viaductul Aciliu:


Viaduct Aciliu by bogdymol, on Flickr


Drumul ala asfaltat e drum tehnic sau va fi un drum comunal reabilitat?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

djsmeu

bogdymoll se lucra pe deva -orastie??? sau au oprit lucrarile cum se vehiculeaza?