News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 59 Guests are viewing this topic.

Ionut

#45750
Eu inteleg ca frustrarea ta e maxima in ceea ce priveste gaura Holdea-Margina, dar poate te abtii de la astfel de comparatii deplasate. Sunt sanse foarte bune ca in 2019 sa avem 335,27 km intre Nadlac si Sibiu, adica 96,26% din distanta. Deci lipseste un ciot de 3,7% din distanta. Si da, pentru 37.000 EURO lipsa, cred ca poti sa iti spui "milionar" daca ii ai pe restul 963.000 EURO.

mastereve

#45751
13 km nu reprezinta un capat de tara mai ales daca se iau niste masuri de fluidizare (parapeti mediani in zone periculoase de exemplu)

gruiarew

Am exagerat. Dar tot nu-i poţi zice continuă dacă nu e. Mai ales că nu se mişcă nimic şi nici n-o să se mişte pe bucata aia.

@mastereve n-ai unde pune parapete acolo. Nu-s în stare să plombeze nişte gropi cum trebuie, n-are sens să mai vorbim de lărgire de benzi şi parapete.

În altă ordine de idei, am reuşit să scot din telefon ce-am văzut azi. Aşa se prezenta Holdea azi la ora 12:42











'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

udar

^^^
Eu ma bucur ca se lucra si azi la Holdea ....

Ionut

Cred ca li s-a luat si lor de lotul asta si vor sa-l termine mai repede. Incredibil ce meciuri au fost cu CNAIR. Nici nu vreau sa-mi aduc aminte. Bine ca se termina cosmarul asta. Sper in septembrie-octombrie sa se incheie si cosmarul vecin, LD4. Mie mi s-a acrit de loturile astea doua... atatea minciuni, atata manipulare si incompetenta... mai rar, chiar si pentru CNAIR/MT.

boer_escu

Oare vor sa forteze o deschidere la Holdea inainte de alegerile din 26 mai?

horatiu.cosma

Cu siguranță. Pe bretea vor face marcaje negre, că nu se vede albul foarte bine pe macadam.

rocklee

#45757
pun doua videouri facute duminica de pe DN76  ...cu dealul soimus ....ce se poate vedea din filmare este .....spre bejan au ajuns cu terasamentul armat ...aproape sus ...in varful ''aripi de ghidare ''...a terasamentului armat .. :)






elphax

doar ca "aripa" de ghidare mai are de crescut cativa metri, deci mai este mult de inaltat

AlinC

Da, mai e mult de inaltat. Un video de astazi cu "Dealul Liliecilor" :


pentium10

#45760
avand acel trotuar sau terasa betonata, apa nu se va infiltra, si chiar daca in procent mic este zona salvata de infiltrațiile de apa, totusi se consolideaza si erodarea nu va fi asa rapida in timp

si in plus se vor observa mici deformari mult mai repede, ca va aparea ca fisuri pe beton
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

elphax

mai ales ca nu au pus nici un fel de plasa / structura metalica in trotuarele alea
partea buna e ca va avea jud. Hunedoara cel mai nou si mai mare skatepark din tara ...

Morosanu

#45762
Exact asta vroiam sa intreb si eu: daca nu cumva betoneaza terasele pentru a nu se infiltra apa. Imi era frica sa nu ziceti ca intreb o prostie. Plasa mi se pare ca pun (parca asa am vazut in filmarea de azi pe la min. 5.15).
Si ati observat noutatea noutatilor???? AU CASTI!!!!!
Politica distruge tot ce atinge.

RaduLuc

Din punctul meu de vedere, fara sa stiu proiectul, dar asa dupa cum ar arata profilul longitudinal, cred ca pe la minutul 9 drona ne arata pe unde ar fi cota finala a autostrazii si cred ca inaltimea maxima a zidului de pamant armat va fi undeva pe la mijlocul dealului. Oricum sigur mai au ceva de urcat cu zidul si dupa cum am spus nu capetele sunt cele mai inalte zone.

dragos76

Ei, și asta cu căștile... cam așa, vreo 70% din ei :) Sunt echipe întregi pe terasele superioare care nu au decât basca pe cap ;)
Mai e mult până departe, cu lucrările de acolo. Realist, dacă nu apar chestii neprevăzute foarte mari, credeți că se poate finaliza anul ăsta?