DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb



























da,erau si cateva semne de circulatie!(vreo 5-6)-semnalare de curba,limita de viteza
[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

locul de parcare din POiana Pelegii













"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

ciprebbe

wow ce peisaje....ce poze......excelent...
poti face un traseu pe maps sa vedem exact zona traversata?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

mariansb

Cam asta e drumul cu masina.Partea cea mai frumoasa abia apoi urmeaza-drumetia spre lacuri,creasta.
Pana la Bucura am facut o ora jumate,fiind cu 2 fete
Ca sa va conving sa mergeti pe acolo mai pun cateva poze:)

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Poiana Pelegii primele 3 ,apoi in drum spre Bucura




























[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Quote from: ciprebbe on September 06, 2012, 11:17:30 PM
wow ce peisaje....ce poze......excelent...
poti face un traseu pe maps sa vedem exact zona traversata?

nu stiu sa import aici harti ,dar e simplu ,am urmat DJ685 pana la capat
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adsailton92

#191
Salut,
    Varianta pentru trafic greu,si nu numai, pe directia Zalau-Satu Mare, in jurul orasului Cluj-Napoca.Folositoare pentru cei ce vin dinspre Tg-Mures, Alba-Iulia, etc, si merg spre NV tarii.
Zona de relief: interfluviul sau Dealurile Nadesului, structura calcaroasa la baza, de unde si stabilitatea drumului, neafectat de alunecarile si graeutatea camioanelor,  relativ "tare". Pe aici va trebui sa treaca si A3, in "cautarea" directiei spre granita.
http://www.youtube.com/v/8TvlZZTJX7M


   O improvizatie, pe doua drumuri judetene, cam inguste, dar stabile si solide. Momentan, rezolva intr-o oarecare masura problema traficului greu, in jurul orasului Cluj-Napoca.

   Intrebare: de ce dupa ce incarc video-ul pe "youtube" imi apar acele vibratii si scrisul nu mai sta la locul lui?

sebba

i-ai dat stabilizare sau ceva "enhance" feature? daca da, d-aia... :)
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

tot varianta filmata de adsailton92 e de folosit pt intrarea in Cluj Napoca dinspre Oradea mai ales in zilele de duminca dupa amiaza pt directiile Zalau, Satu Mare, Baia Mare, Bistrita, zona moldovei..... , cand clujenii se intorc inapoi de la munte si se formeaza dop in Floresti pe kilometrii buni.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stelian222

#194
 Poate cineva sa imi spuna unde anume gasesc informatii concrete despre toate proiectele de infrastructura dintr-un anume judet? Ma intereseaza sa stiu care este site-ul pe care se publica licitatiile, proiectele, daca sunt sau nu fonduri, stadiul unui proiect, etc. Pe site-urile CJ (consiliile judetene) gasesc doar informatii vagi, invechite, incomplete  mai degraba gasesc informatii pe forum atunci cand unii colegi pun poze despre inceperea lucrarilor pe un anume drum.

Uneori la CJ gasesc informatii cum ca s-au aprobat fonduri in valoare de xxx RON pt. reabilitarea unui drum, apoi nu se mai aude nimic timp de 2-3ani, timp in care nu se misca nimic. As vrea sa stiu cum evolueaza un proiect. In speta ma intereseaza situatia    DJ244D Coropceni (DN24 judetul IS) - Husi (DN24B jud VS)  harta aici