News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

radutm

@banateni: ce mai stiti de drumul judetean Slatina-Timis-Valiug (DN6 - Semenic)? Citisem anul asta ca era in lucru pe bani europeni. S-a terminat? A fost cineva pe acolo recent?
cont inchis

mariansb

Asa cum am scris pe topicul A1,ieri pt a vedea stadiul lucrarilor intre Miercurea Sibiului si Saliste, am intrat pe DJ 143B,dupa Apoldu de Jos ,trecand prin Amnas si apoi am iesit in DN 1 pe DC 67

intre Apold si Amnas si prin Amnas


















turnul bisericii lutherane















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

de la iesirea din Amnas ,pana la intersectia cu DC67


















eu am venit din stanga pozei si am continuat prin dreapta jos;DJ 143B merge prin dreapta sus,iar prin centru,in spate e un drum care duce la Toparcea


DJ 143B ,pe dealul din stanga,in paralel cu DN1
[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#153
DC67-intersectia DN1,la Saliste





















in dreapta A1
[/img]

[/img]

intersectia cu DN1
[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

radutm

QuoteS-a finalizat reabilitarea drumului Buziaş-Lugoj
Consiliul Judeţean Timiş, în calitate de beneficiar al contractului de finanţare nerambursabilă, din fonduri europene, pentru proiectul de reabilitare a drumului judeţean DJ 592 Buziaş-Lugoj, pe o lungime totală de 29,2 km, a finalizat aceste lucrări.
Sursa: http://www.renasterea.ro/stiri-banat/administratie/s-a-finalizat-reabilitarea-drumului-buzias-lugoj.html

Am fost in weekend pe acest drum si arata impecabil. Lucrarea e de calitate, cu tot ce inseamna terasamente, scurgeri, parcari, semnalizari moderne si bonus podete si intranduri asfaltate in toate localitatile traversate. De cand au fost taiati copacii de pe margini si peisajul este altul, vizibilitatea mai buna. Se merge foarte repede si cred ca se face mai putin timp si este mai lejer decat pe drumul national prin Recas. Cred ca intra in top 3 cele mai bune drumuri judetene din tara.
cont inchis

Ionut

Fara poze nu te credem. :D
Glumesc, evident! Multumim de stire, sa va fie de bine, sa-l folositi cu spor! :cheers:

iuli

Am fost in weekend pe el. Intr-adevar e terminat. S-au facut marcajele complete, santurile si parepetele puse cum trebuie, semnele de circulatie puse peste tot, podete finalizate. Arata impecabil si mai ales impecabil la condus. Cea mai buna solutie intre Timisoara si Lugoj by far!  ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

...live the moment...

mariansb

Da,asa e s-au terminat lucrarile si din ce am auzit e ok.
Eu am circulat doar pe o portiune din acest drum,respectiv pe Sibiu-Daia unde terminasera din dec.2011. Am pus si cateva poze de acolo in aceasta sectiune.
Vara asta o sa merg de  la Sibiu la Sighisoara prin Agnita si o va spun mai multe pe urma.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

bogdymol

Pastram traditia la Arad



Autorităţile judeţene au inaugurat sectorul de drum care leagă Valea Mureşului de Valea Crişurilor.

Trebuie sa recunosc ca aceasta investitie chiar este utila. Scurteaza drumul intre valea Muresului si valea Crisului din judetul Arad cu aproximativ 50 km.

harta: http://goo.gl/maps/nyZI - se vede clar ca nu prea sunt alternative intre zonele extreme ale drumului...

Drumul arata bine :)

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar

super, cu prima ocazie o sa incerc acest drum  :cheers:

mariansb

Eu am inteles ca drumul modernizat e Julita-Gurahont,adica DJ 707C,nu DJ 708,de la Capruta
Iata si un articol tot pe tema asta

http://www.actualitati-arad.ro/2012/07/11/drumul-julita-madrigesti-gurahont-a-fost-modernizat/
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell