News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mai sunt mici scăpări de genul ăsta pe partea de new posts.

Ionut

Am mai făcut niște modificări în CSS care-mi zgârâiau retina (fonturi pe ici pe colo, mărimi, plus acele icon-uri hidoase care îți arată dacă ai un board citit sau nu). Să îmi spuneți dacă aveți și voi de-astea: fonturi mult prea mari, aiurea bold, ceva care pur și simplu arată stupid.

Nu mi-a zis nimeni dacă e suficient cât am întunecat background-ul la post-uri.

alext

1. mi-ar placea si mie o varianta dark theme.
2. azi dimineata mi s-a parut fontul prea mic (rezolutie full hd).

Pentru moment... atat.

NordKapp

Pe mobil cu android filmulețele nu sunt "fit to page"  :)

b1

@Ionut, mie mi se pare că ai întunecat suficient background-ul. Dacă vreau mai închis dau mai deschis, recurg la F11/F12 (așa sunt la mine tastele pentru luminozitate). Merci pentru efort. :)
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.

GDC

Quote from: pentium10 on March 14, 2022, 07:39:23 PMse pare ca emailurile nu vin, ar fi trebuit sa primesc emailul pentru postarea precedenta

am dat o cautare in sine, si IP-ul formului e blacklisted the listele de spam


Salutare, legat de problema că nu vin mailurile, nu vin nici alea de resetat parola in caz că ai uitat-o.

Am avut problema asta înainte să mi-o amintesc.  :-[

TS30

Propunerea de mai jos ii ajuta pe cei care au o rezolutie mare la monitor:
- eliminarea proprietatii max-width:1200px; din clasa .inner_wrap

strainu

Am impresia că după upgrade s-a resetat setarea de timezone, parcă îmi amintesc că îmi apăreau orele din România.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

TVlad

#623
E foarte bine fara butonul dislike. Va sugerez sa permanentizati absenta lui. E enervant cind te pomenesti aiurea cu un minus in locul unui raspuns omenesc, in cuvinte.

hvm

Quote from: TVlad on March 16, 2022, 12:05:49 AME enervant cind te pomenesti aiurea cu un minus in locul unui raspuns omenesc, in cuvinte.

Macar acu stii de la cine e....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

gruiarew

O altă chestie enervantă de pe mobil e ascunderea butonului de reply. Chiar mă gândeam că mi-am luat ban, rotind telefonul apare. Altfel e ascuns la user actions.

Înainte erau posturile consecutive de culori diferite. Acum văd că le-ai făcut la fel. Era mai ușor de urmărit. Poți chiar să le mai întuneci o idee...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

hvm

ar mai fi in lista de topicuri nevoie sa fie si numele topicului bold la fel cum e userul care a inceput discutia. Acum imi fug ochii pe user si abia apoi caut numele topicului. Sunt cateva care au titlul bold si fundal mai inchis la culoare care sunt foarte placute la vedere (cel putin pentru mine).
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Ionut

@GDC
Mda, posibil să fie problema cu IP-ul forumului care este băgat aiurea în listă de spam. Nu am apucat să rezolv asta.

@t530
Hm nu sunt convins că nu stric ceva. Încerc. Setarea aia pare să fie acolo cu un motiv.

@strainu
Da, din păcate fiecare user trebuie să își seteze timezone. Ora serverului e pusă bine de mine dar evident că fiecare user este în zona lui. Avem colegi care sunt peste hotare, unii în US sau Canada de exemplu. Și lor le apare ora mesajelor direct în fusul lor orar, e normal să fie așa.

@gruiarew
Da, un pic aiurea cu butonul reply dar te înveți. E mai bine așa că e mai curată interfața pe mobil. Cel mai mulți useri NU dau reply. Ei doar citesc. Foarte rar dau reply. Deci per total e mai curat așa și mai bine ca toate butoanele de acțiune sunt într-un drop down menu.

Legat de post-urile de culori diferite fac așa cum ai propus, mai închid puțin o culoare.

@hvm
E aiurea să fie toate numele de thread cu bold. Ar fi foarte supărător. Alea pe fundal închis cu bold sunt sticky, adică sunt mereu primele în listă, indiferent dacă alte thread-uri au post-uri noi sau nu (thread-urile care au post-uri noi sunt primele în listă).

hvm

#628
@Ionut Eu privesc lucrurile fix invers. E aiurea sa fie numele celor care le-au deschis toate cu bold. Adica intre nume si titlu eu cred ca titlul e mai important....

LE: Acum mi-am dat seama ca asta se intampla doar pe https://forum.peundemerg.ro/index.php?action=unread si pe https://forum.peundemerg.ro/index.php?action=unreadreplies. In celelalte zone nu e nici numele si nici titlul bold (ceea ce e mult mai ok). Cred ca macar sa fie fara bold la nume si pe aceste doua liste, ca sa fie in acord cu restul forumului.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Ionut