News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069


gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

danutzu_1069


gruiarew

Dacă-ți spun că nu-i, nu-i!
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

ncb

Ma numar printre colegii care asteapta cu nerabdare tema dark, mult mai placuta ochiului.

costash

Salutare. Urmăresc de mult timp forumul, însă acum am îndrăznit să-mi deschid și cont după ultimul update. Am constatat câteva probleme:
* Site-ul se încarcă semnificativ mai greu după update
* Acțiunea de sign-up a dat timeout inițial după approx 60 de secunde; contul a fost creat cu succes totuși
* Lipsește un certificat SSL pentru site; Cu LetsEncrypt se poate crea destul de ușor un certificat astfel încât să poată fi accesat via HTTPS în loc de HTTP pentru a evita situațiile în care o terță parte să forjeze site-ul și să afișeze alt conținut (potențial malicios).

P.S. Keep up the good work folks!

yetiman

@danutzu_1069:

Ca si la @gruiarew, nici la mine nu apare buton de like

(Laptop cu WIN11 si Mozilla)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

Foarte ciudat cu butonul de like. Acum merge? Trebuie sa apară și pe versiunea PC și pe mobil.

danutzu_1069

Am uitat sa precizez, pe chrome, mobil si pc, merge /apare buton de like..

b1

Da, apare și merge buton de like (WIN10 și Chrome)
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.

Ionut

Okay sper că și la restul este în regulă cu butonul like.

Legat de temă. Nu am găsit nimic decent. Cred ca va trebui să modific manual culorile în CSS, pe tema asta default. :((

gruiarew

A apărut pbutonul de like. Poate faci cumva să apară și cel de dislike  :)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Ionut

Cel de dislike deocamdata sta pe bara. Butonul de like (per post) este o facilitate built-in din noul SMF 2.1 (nu exista in SMF 2.0), ce stiti voi, karma, este un mod (un add-on, un plugin) separat care in SMF 2.1 nu mai merge.

Ionut

#613
Am modificat albul acela al post-urilor. Am pus un gri. Va mai dor ochii? Vreti mai inchis?
Spuneti ce mi-a mai scapat, nu mai stau sa caut doleantele de pe paginile anterioare. :D

oc7avian

Mulțumim de upgrade! O altă (noutate nemenționată până acum) pe placul meu sunt shortcut-urile pentru bold, italic etc. Acum pot face ctrl + b, ctrl + i etc. pentru a avea tag-urile inserate automat.

Pare să fie o problemă a conținutului nou. Sub Nivel Național apare doar Birocrație cu conținut nou (pentru că n-am intrat post upgrade pe el), însă dacă intru pe Nivel Național văd și restul new de pe Rutier. Deci pare să fie o limită a cât merge în adâncime pe arborele de topice.








Powered by API/PUM imgur uploader