News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

GIV

#585
nici eu nu mi dau seama cum se da like, desi am vazut ca la unul  din mesajele recente de pe forum i-a fost dat like.. si nici daca pun @user...

Ionut

Apare un buton de like per post. La fiecare post. Nu vă apare?

Allex

#587
Pe mobil nu apare butonul de like (nu stiu pe desktop). Tot pe mobil nu se vad nici pozele utilizatorilor. Nici emblemele asociate titlurilor.

Edit: adica un utilizator de rand vede asa pe mobil:

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

Inca o chestie utila mie pe mobil a disparut din noua versiune, si anume a disparut din partea de jos a paginii calea pana la subforumul/topicul citit:



Acum, dupa ce citesc ultimul mesaj dintr-un topic sunt nevoit sa dau "scroll up" ca sa pot intra in "subforumul parinte". Si nu e deloc amuzant atunci cand ai zeci de poze pe pagina de la fotoreportaje.

Deci, se poate repune ceea ce este in poza si in partea de jos a paginii?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

yetiman

@Ionut - La mine nu apare buton de Like. (desktop/laptop)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

danutzu_1069

@AlexAllex, ai buton ce "go up"

@Ionut, Si la softpedia, a fost ceva de nu a mai mers pe tapatalk, dar are versiune de mobil, care este ok. Asa si aici, versiunea pentru mobil este ok, poate versiune darkmode, si butonu' de like, cel putin asta sa fie, si am vazut ca apare ci CINE a dat like... Daca ar fi si dislike.... (cu tot cu afisare)....  :lol:  :lol:

gruiarew

Să bag și eu de vină. Poza cu sigla mi se pare prea mare și ocupă spațiu impingând tot ce e scris în jos. Practic la absolut orice, ai jumătate - 3/4 din ecran ocupat cu sigla. Se poate face mai micuță? Nu găsesc butonul ăla de like niciunde...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

al bundy

Salutare. Cum fac sa fie ocupat intreg ecranul, acum am pe laterale spatii neocupate. Multumesc.

alin2pas

#593
- Pe cât se pare, noua versiune e optimizată și pentru mobil, că pe telefon merge mult mai bine decât înainte și e mai ușor de urmărit. E chiar mai plăcut și mai ușor decât pe Tapatalk.
- Nu apare buton de like (sau dislike) nici pe telefon, nici pe desktop.
- Pe desktop nu se poate vedea pe toată lățimea ecranului, rămânând benzi late verticale pe margine neutilizate (rezoluția monitorului 1920x1080).
- Datorită pictogramelor de culori diferite de la Sub-Boards, e mult mai ușor acum de văzut când apar modificări la topicurile de acolo.
Testat pe Android 11 (Chrome) și Windows 11 (Chrome, Edge).

ijwtsh

+1 pentru varianta dark.
Nici mie nu-mi apare butonul de like pe Desktop.

@al bundy (mie aparent nu-mi merge sa dau tag?), pe de o parte si eu ma gandeam ieri ca ar fi fain ca site-ul sa ocupe tot ecranul, pe de cealalta parte hai sa ne uitam la Instagram/Facebook si multe altele care au content-ul pe mijlocul paginii. Sigur s-au facut studii care au demonstrat ca utilizatorii prefera asta. Pana la urma sunt ok, ca nu poti sa zici ca e nu stiu cat continut pe site cat sa merite sa-ti fuga ochii din stanga in dreapta si sa obosesti pana citesti un rand kilometric. Asa e word wrap-ul mai scurt, totul centrat, e mai curat.

klax187

Quote from: gruiarew on March 15, 2022, 08:36:38 AMPoza cu sigla mi se pare prea mare și ocupă spațiu impingând tot ce e scris în jos. "..." Se poate face mai micuță?
Pana raspunde @Ionut daca se poate face mai micuta, iti spun eu ca poti seta din "Look and Layout" sa nu iti apara poza de profil si/sau semnatura userului.

@Ionut,
- se pare ca la nivelul meu de user nu se poate folosi functia "@".
- embeded videos de pe Youtube au ceva glitch-uri. Cand incerc sa folosesc bara de navigare ea dispare si reapare repetat.

al bundy

#596
^^
CE sa zic, fiecare cum s-a obisnuit. PE toate celelalte forumuri pe care activez imaginea ocupa tot ecranul.

Ionut

Interesant. Atat pentru likes cat si pentru tagging (@user) era nevoie sa dau permisiuni. Toti userii au permisiunea acum sa dea like (per post) si sa dea tag (@user).

Incerc cat pot de repede sa testez niste teme si dupa ce stabilim o tema cat de cat putem modifica si niste elemente grafice. Sper.

al bundy


TS30

@Ionut
Propun o modificare in CSS /Themes/default/css/minified_85f22502222cb690f25dc5c4dcd224d2.css prin eliminarea proprietatii max-width:1200px; din clasa .inner_wrap