News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mircea

@Ionut Dacă tot te-ai apucat de lucru la forum și ești deschis la modificări, vin și eu cu o sugestie mică.

Eliminată ( sau display none în caz că logica o cere prezentă) ancora de "New" de lângă numele topicului și mutat linkul pe ancora de la numele topicului. În felul acesta, când dai click pe numele topicului te duce fie la new messages, fie la ultimul mesaj din topic. Îmi pare mult mai natural comportamentul ăsta decât modelul actual.

Exemplu, url din a class new_posts mutat în a-ul din span.




archaeus

Nu pot accesa forumul cu tapatalk. E de la
mine sau....?

hvm

^
E de la noul update. S-a discustat mai inainte.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

Ady_ro

Salut, cred ca ar trebui bagat modul intunecat dark theme pe site sa fie mai placut pentru ochi, si cand intri pe o discutie de azi fontul Today sa se vada ca inainte acum e mai greu . si site-ul sa fie mai fluid daca se poate

DrX

Salut!

Se poate implementa si optiunea de stergere a contului si a datelor aferente?

Ionut

Conturile se pot șterge doar la cerere. Nu are procedura asta legătură cu noul update de SMF.

Hercule

Vreau doar sa semnalez o chestie ciudata: pe calculatorul de acasa am un set de iconite la threadurile principale, iar pe cel de la serviciu altele. Folosesc acelasi browser.


Deșteaptă-te române!

shAkur


qionescu1

1. likeul pare mult mai ok la postare si nu la utilizator
2. partea cu unread nu fuctioneaza cum trebuie: anterior imi apareau toate noutatile la topicurile unde eram abonat, acum imi apar toate topicurile laolalta si se deschid cu prima pagina nu cu ultima unde ar fi cele mai recente postari. Poate nu fac eu ceva bine...
3. Griul asta ar putea fi mai inchis.

Ionut

@Hercule
Chestie de cache. Poți da clear cache acolo unde îți apar icon-urile default.

Am mai modificat și puțin culorile, le-am mai închis.

Ionut

Quote from: hvm on March 16, 2022, 08:09:47 AMLE: Acum mi-am dat seama ca asta se intampla doar pe https://forum.peundemerg.ro/index.php?action=unread si pe https://forum.peundemerg.ro/index.php?action=unreadreplies. In celelalte zone nu e nici numele si nici titlul bold (ceea ce e mult mai ok). Cred ca macar sa fie fara bold la nume si pe aceste doua liste, ca sa fie in acord cu restul forumului.

@mircea
Am încercat să găsesc exact linia de cod unde trebuie să schimb. Este un tag strong băgat acolo. Dar poate îmi spune cineva exact ce să modific, îmi prind urechile.

b1

#641
Din seara asta  ??? :



Powered by API/PUM imgur uploader
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.

Ionut

@b1
Super ciudat. ???
Ai primit ban vreodată?

b1

#643
Nu, cel mult mi-ai șters câteva mesaje.
LE: Când am dat refresh la pagină nu mi-a mai dat acea eroare.
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.