News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Mentenanța, modernizarea și extinderea infrastructurii STB

Started by doryan93, November 14, 2013, 02:56:59 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Nu v-as plictisi, dar cum este cam "seceta", mai pun doua mici reportaje, ambele pe Giurgiului.
Primul este despre parapetele WRSB.
De la precedentuol reportaj (26 martie) pana sambata, 18 aprilie, nu s-a intamplat mare lucru...
Incepem de la statia de tramvai Anghel Nutu





In zona betonata va fi blocul de ancoraj. Deocamdata capetele caburilor atarna liber...




Aceeasi situatie in statia Raducanu Cristea (penultima inainte de capatul tramvaielor de la CFR Progresu). Vedere spre Luica



Locul viitorului bloc de ancoraj
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Iar Baluta (s-a lamurit treaba, toata lucrarea de pe Giurgiului este facuta de PS4) a pus copertine la toate statiile de autobuz (cele de tramvai au primit copertine inca din toamna)...
Saptamana trecuta (15 aprilie) pe la ora 20.15.
Statia 102 & 116 Raducanu Cristea - cu copertina...



Statia 102 & 116 Luica - tot cu copertina, dar aici functionau si luminile...

Statia lui N107 de la Cimitirul Evreiesc cu copertina...

... si iluminat functional

Nu are legatura directa, dar mi-a placut felul in care au "decorat" gardul Cimitirului Evreiesc



Statia de tramvai Drumul Gazarului, iluminata...

Sensul opus, spre Gara Progresu, nu este iluminat

Ne apropiem de Toporasi

Statia lui N107

Statia Toporasi (323, N103, N107) - intre Toporasi si Piata Progresu
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Sorinus

O avea omul hibele lui, dar sectorul 4 arata chiar bine.

Lyvyoo

Am ajuns sa imi fie rusine ca traiesc in sectorul 2, uitandu-ma la 4,3,1... 

TibiV

Am uitat sa va atrag atentia asupra noului sistem de iluminat stradal. Mai uitati-va o data (sau de doua ori...  :D ) la pozele de mai sus...
Chiar arata super!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

Legat de iluminat: asta inseamna progresul tehnologic si ieftinirea solutiilor tehnice. Acum cativa ani iluminatul cu LED era prohibitiv din punct de vedere al pretului, acum deja un corp cu LED e cam la acelasi pret cu unul clasic. Nu mai spun ca la asta se adauga consumul de curent mai scazut.

Sorinus

Linia de pe Mihalache si Soseaua Chitilei are vreo sansa la reabilitare in urmtorii ani? Arata jalnic...

StefanD_



dr4qul4

inainte era pe margine. Au mutat-o pe centru ca ...sa poata parca masinile.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

paulmare

La linia 5 - in afara de borduri noi la refugii in toamna lui 2019, nu stie nimeni va rog daca au in plan sa reintroduca tramvaiul ?

Vladul

Ce tramvai? Aia e banda pentru bizoni  :lol:. Macar de ar merge autobuzul 301 pe linia de tramvai modernizata ar fi ceva. La orele de varf faci 40 de minute de la pod pana la Cocosatu`.


Mao

Vrajeli electorale. Pana acum ce a pazit Mutu? A, da, luminite si suflat de frunze in parcuri. Atat.

panzer

Pe Chitila e o problema cu asfaltul pus intre linii. Il spala orice ploaie. Dar linia e buna.
Exista o bucata nereabilitata intre Mihalache si Chitila inclusiv sub pod. Aia este sub orice critica. Dar nu ne mai ocupam de linii de tramvai in Bucuresti. Din cauze de Galina Blanca.