[B] Brasov/Ghencea-Alexandriei-Giurgiului/Luica

Started by Ionut, April 14, 2019, 08:34:27 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tonică

exista pe undeva si vreun puz cu ce ar putea insemna continuarea acestui bulevard, inspre sud? Banui ca o legatura cu zetarilor-luica ar fi o continuare fireasca, dar oare exista un astfel de puz?

cao_vali

Am vazut de curand ca in zona la mica distanta cam 300-400m de intersectia Brasov/Prelungirea Ghencea se construieste de zor un Dedeman, deja pare ridicat!
Atasez si o poza cu plansa de informare a constructiei, accesibila din intersectie.

AVR

De cateva saptamani un excavator lucreaza  la decopertarea terenului pe ceea ce pare a fi capul dinspre Str. Brasov at drumului catre Alexandriei, langa Dedeman.

Ionut


Harry


dristor

Sunt foarte curios unde anume se va intersecta noul bulevard (prelungirea Str. Brasov) cu C. Rahovei.

TVlad

Intersectia cu Calea Rahovei va fi in dreptul strazii Gardeniei. Va fi expropriata acea hala metalica aflata pe partea nordica a Caii Rahovei.
Interesant e ce se va intimpla putin mai la sud, pe str. Corod unde pe culoarul prevazut exista un bloc iar la intersectia cu str. Luptatorilor antifascisti e o constructie mai noua ce pare a apartine de Apa Nova. Cred ca e un bazin subteran si s-a construit acum ~10 ani.

captiva

^^ Soseaua Alexandriei, nu Rahovei. Calea Rahovei se termina la Piata Rahova

dristor

Ce se mai aude cu prelungirea spre sud a Str. Brașov? Se mai lucrează?

paullie

Da, se lucreaza la canalizarea care va fi sub bulevard. Poze facute ieri pe la 3PM





Poza de acum 3 saptamâni
https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=390.msg277371#msg277371

paullie

La ora 16:45 azi inca se muncea pe acest santier. Trei fotografii






minisoferul

Sunteti siguri ca aceste lucrari au legatura cu noul bulevard ? Eu am inteles ca este canalizarea de la stadionul Steaua, termina de lucru, pun pamantul la loc si la revedere.

Ionut

Nu au legătură cu noul bulevard. Sunt doar în zona respectivă. Sunt curios Dedeman cum va avea acces.

paullie

Da tocmai ma bucuram ca se face cu cap, intâi canalizare si apoi bulevard. Ceva informatii, link? Proiect daca cer e prea mult?

carutasul

Păi nici măcar nu știm dacă se face sau e doar Pud-ul. Ceea ce presupun (și sper) e că au integrat cumva accesul la Dedeman ca o parte din viitorul bulevard..