Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 14 Guests are viewing this topic.

delacroix

Din tampeniile DIWI
A1 Lugoj-Deva, lot3, zona Lapugiu

Ce rost are "cocoasa" peste DJ 680B?

dorel

probabil era mai ieftin decat sa faca o supratraversare pentru dj peste autostrada. problema e ca nu pot sa coboare dj-ul prea mult sub nivelul actual pentru ca s-ar face o balta mare la fiecare ploaie si satul ar fi izolat. cel mai probabil nu este canalizare asa ca nu ar putea scoate apa de pe drum.

Archi

@ MNU  Seamana mult si cred ca asta era modelul avionului. Mda alarma falsa   :((

iuli

A mai semnalizat cineva cam acum o lună un astfel de avion tot prin zonă. Sunt exerciții clasice cu AN-30 mai ales în perioda asta tulbure la est de noi.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Quest

Subiectul e off topic, dar ne ajuta sa intelegem si mai bine cine e Selina.
http://www.bihon.ro/scandal-selina-ar-renunta-la-apa-oradiei/1427121

In esenta, Selina a licitat la pret de dumping, iar acum ca beneficiarul le pretinde seriozitate si termene, si-au dat seama ca in conditiile astea nu cistiga mai nimic, asa ca vor sa rezilieze contractul. De retinut. Selina.
Multumesc Ionut ptr intelegere.
Common sense will get you far !

Ionut

Mai toti cei cu experienta stiu seriozitatea acestei companii. Acum nu stiu daca se merita sa dam deja verdicte. Sa vedem cum se vor misca. Parca sunt in consortiul acela pentru lotul 3 Lugoj-Deva. Sa vedem...

adiarc

cu aprox 1 an si jum intarziere , Impregilo a inceput , IN SFARSIT , sa toarne str de uzura..
pozele sunt in apropierea nodului Apold si sunt facute de pe DJ , intre Apoldu de Jos si Ludos
De asemenea la Aciliu , spre Sibiu , astazi erau 4 echipe de excavare







bonus...probe cu sist VMS pe lotul Astaldi

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alin_simeriaveche

#15997
Adi, you are the man

rin tin tin

#15998
Quote from: Quest on June 12, 2014, 06:05:55 PM
Subiectul e off topic, dar ne ajuta sa intelegem si mai bine cine e Selina.


Simplu guys : Selina e in insolventa de 7 luni.

alin_simeriaveche

de jumătate de ora am ajuns la Simeria Veche. Am parcurs si eu A1 Sibiu Deva pe timp de noapte. Este superb, mai ales la tunel. Într-adevăr se văd urât infiltrațile. După cum am vazut la spațiile de servicii nu mai au mult de lucrat. În rest o grămadă de parapeți indoiți și dărâmați

adiarc

te asteptam cu un update de pe lotul UMB...si de ce nu....si de pe celelalte
:cheers:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alin_simeriaveche

Quote from: adiarc on June 13, 2014, 07:09:51 AM
te asteptam cu un update de pe lotul UMB...si de ce nu....si de pe celelalte
:cheers:
:) nu promit nimic, s-ar putea. Situatia e mai dificila, Duminică trebuie sa ma intorc. Sper să mă pot sincroniza cu rooklee

Schumy

Quote from: adiarc on June 12, 2014, 06:45:38 PM
bonus...probe cu sist VMS pe lotul Astaldi

Sambata am vazut acelasi lucru si pe afisajele de dupa Sebes(spre Orastie). Sunt curios cat le va lua sa fie intredevar functionale.

Quote from: alin_simeriaveche on June 13, 2014, 06:40:41 AM
În rest o grămadă de parapeți indoiți și dărâmați

Din punctul meu de vedere, e rezultatul faptului ca s-a lasat prea mult asteptata autostrada si lumea nu stie sa conduca.
Problema e ca nici nu se inlocuiesc. Undeva la est de Orastie langa un pasaj sunt distruse parapetele pe ambele sensuri pe o distanta de 10-15m si sunt asa de mai bine de o luna.

nicki4

Quote from: alin_simeriaveche on June 13, 2014, 06:40:41 AM
de jumătate de ora am ajuns la Simeria Veche. Am parcurs si eu A1 Sibiu Deva pe timp de noapte. Este superb, mai ales la tunel. Într-adevăr se văd urât infiltrațile. După cum am vazut la spațiile de servicii nu mai au mult de lucrat. În rest o grămadă de parapeți indoiți și dărâmați
poate si din cauza ca legislatia le permite constructorilor sa amane reparatiile cat vor, atata timp cat sunt facute pana la expirarea garantiei...adica de ce sa repare de mai multe ori cand pot sa faca o singura data chiar inainte sa expire garantia....o nepasare si din partea autoritatilor ca nu incurajeaza contructorii sa ia masuri mai repede...in tot acest timp siguranta celor in trafic este mai subreda :(
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

Chagall

Parapeti distrusi din cauza unor accidente rutiere fac obiectul garantiei?
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"