News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

iuli

Nu, se repara pe baza asigurarii.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cezar-mario2012

La cati parapeti distrusi sunt pe autostrazii si ne reparati cu ani, se vede cat platesc asigurariler :D

iuli

De unde sa plateasca?

QuoteProblemele companiilor de asigurări par să nu se mai oprească! Euroins este cel mai recent exemplu de astfel de companie intrată în vizorul autorităţilor. Asiguratorii trebuie să aducă peste 20 de milioane de euro până în luna septembrie pentru a plati despăgubirile clienţilor. În prezent, o treime din piaţa asigurărilor are probleme cu legea: Astra a intrat în administrare specială, Carpatica are conducerea în arest, iar zeci de sefi de sucursale de la Omniasig sunt suspectaţi de fraude. În plus, polițele RCA ar trebui să se scumpească, pentru că altfel asiguratorii vor pica unul câte unul, spune ASF.

[...]

Detalii: Digi24
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

alecu26

Quote from: dorel on June 12, 2014, 12:26:29 PM
probabil era mai ieftin decat sa faca o supratraversare pentru dj peste autostrada. problema e ca nu pot sa coboare dj-ul prea mult sub nivelul actual pentru ca s-ar face o balta mare la fiecare ploaie si satul ar fi izolat. cel mai probabil nu este canalizare asa ca nu ar putea scoate apa de pe drum.

in plus cocoasa nu este pentru acel DJ. In principal este pentru paraul Lapugiu. Si odata ce esti sus cu autostrada, sa te mai ridici inca 6-7 metri mai sus cu DJ-ul...poate fi foarte scump. Asa ca s-a bagat pe dedesupt si DJ-ul. Acolo....s-ar putea baga intr-un pod doar putin mai mare ambele....si sa coste mai putin.

Chiar sunt curios care va fi varianta finala a lui UMB.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

up date de astazi - Impregilo
cand am ajuns eu excavatoarele nu lucrau...probabil au ramas fara motorina si asteptau realimentarea



















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

am auzit si o discutie interesanta intre doi ingineri italieni de la Impregilo...noroc ca inteleg italiana
acestia ii readuceau aminte paznicului ca trebuie sa treaca doar 4 masini deodata pe viaduct , cu dist de 300 de m intre ele....sa numere 15 secunde si abia apoi sa dea drumul urm camion...camioanele incearca sa forteze , pt ca sunt platiti la nr de curse













bonus...asfaltarea continua...au avansat cateva sute de m , fata de ieri......subcontractor Morsza Asfalt







momentan atat...o sa incerc sa merg si in partea cealalta a viaductului , data viitoare
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Quote from: cezar-mario2012 on June 13, 2014, 10:25:18 AM
La cati parapeti distrusi sunt pe autostrazii si ne reparati cu ani, se vede cat platesc asigurariler :D

dupa actuala decizie a justitiei...eu cred ca se vor repara mai des...sau vom vedea o gramada de restrictii de viteza, inclusiv marcari ca si drum express sau mai jos.

In plus...daca Sova vrea sa-l pedepseasca pe un oarecare Dorel ca acel parapet era defect....toti doreii de la sectiile de drumuri se vor acoperi cu hartii peste hartii si cererei peste cereri ca trebuie reparat nu stiu ce, ca trebuie facut nu stiu ce.

Cine va fi atunci vinovata ca nu se dau bani????
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stangabriel

Super poze. Arata infricosator peretele debleului...mai ales asa neconsolidat.

teocharis

pana la urma, ce solutie s-a adoptat la Aciliu: ramane acel debleu imens sau se "muta" dealul integral?


smark_BV

#16015
Poze de miercuri seara pe la ora 19.00, nu se lucra



smark_BV

#16016
Salutari, am facut si eu cateva poze la Dealul Aciliu din drumul national, tot de miercuri seara. Se lucra!








smark_BV

intr-adevar e mic indicatorul, nu se observa din timp:


alin_simeriaveche

Ce pot să vă spun eu, e că astăzi, eu și rooklee vom încerca să va aducem vești bune :) :D

stangabriel

Vesti sa fie! Baterie si vreme buna sa aveti.