Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 40 Guests are viewing this topic.

dorum

asa e...crede-ma ca n-as vrea sa fiu in locul lor....sau parintii mei sa fie in locul lor.... e complicat....daca nu era legea cu expropierile directe pt interes national, erau favorizati tot felul de smecheri...asa sunt defavorizati amaratii...dracu poate sa se pronunte cum e mai bine...

fo-k

#10366
Quote from: Ionut on September 18, 2013, 07:24:16 PM
Nu se face nicio iesire acolo, cel putin deocamdata nu e nicio miscare.
Nu mai dezinformati aiurea.

Corect. Nu e nici o miscare. Dar se poate face in cateva zile la cererea beneficiarului.
Constructorul nu are obligatia sa o faca, dar sunt convins ca dc beneficiarul ar vrea, ar putea sa o faca.


fo-k

Pe Lugoj Deva lot 3, in zona Cosava-Cosevita au aparut ceva drumuri de organizare de santier, unul chiar avea un indicator de km, iar la Abucea in zona viitorului nod  Dobra se faceau ceva masuratori topo.

dorum

veste buna...sa speram ca Teloxim & co nu-si vor rupe gatul pe acest tronson (lot3)....
Sa fie intr-un ceas bun...

patratel_ro

@dorum e super schita cu giratoriul, fara gluma, simplu si la obiect 
eu cred ca nu e nevoie nici macar de un giratoriu acolo, e suficient daca ambele directii sunt deviate spre DN6, cei care vin dinspre timisoara vor sa urce in directia deva iar cei care coboara de pe autostrada vor merge spre DN.

dorum

:) :)...am postat acu vreo 2 sapt un mini pamflet legat de A1 Lugoj-Deva lot1...si tare ma tem ca se va adeveri...si ca nu va fi gluma ci realitate......

""Astazi a fost inaugurat tronsonul Sanovita - Dumbrava al autostrazii A1 care face parte din CIV pan-european, iar dupa taierea panglicii si strabaterea celor 27km de catre coloana oficiala, tronsonul a fost imediat inchis si pus la "conservare".... Mentionam ca la capatul Sanovita, oficialitatile au fost asteptate pe DJ609A de catre un elicopter MAI, coloana oficiala neputand cobora de pe autostrada.....""

:) :)

patratel_ro

nu au nevoie de elicopter pentru ca lipsesc parapetii de pe mijloc si pot intoarce la sanovita si coboara la traian vuia si se lauda ca avem 54 km de autostrada 27 pe un sens 27 pe celalalt  :lol:

alecu26

Quote from: fo-k on September 18, 2013, 11:45:43 PM
Pe Lugoj Deva lot 3, in zona Cosava-Cosevita au aparut ceva drumuri de organizare de santier, unul chiar avea un indicator de km, iar la Abucea in zona viitorului nod  Dobra se faceau ceva masuratori topo.

poate sunt ceva reabilitari de drumuri. Sau trag acolo niste sfori Tehnologica la autoritatile locale sa repare drumurile si sa profite si ei de ele.

Din ce stiu eu..contractul nu e semnat si inca vreo 2 saptamani totul e in stand by pana se va mai face ceva cu contestatiile. Munca care se facea pana acum era doar de birou, dar poate se apuca si de ceva detalieri topo ca sa poata detalia/optimiza proiectul intre timp.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Doua vesti bune de pe Orastie-Sebes de la una din sursele secrete.

Cladirea botezata "DSV 2" (prietenii stiu de ce) este aproape istorie.


Intre Orastie si Sibot s-au finalizat chiar si panourile antiorbire.


Atat.

stangabriel

#10374

Drumurile din zona Cosevita le-am vazut si eu pe 28 august cand am trecut pe acolo ultima oara,treceam des si abia aparusera,la unul decopertase stratul vegetal,si la altul parca si ceva balast. Totusi in zona e si exploatare forestiera,dar se trag pana la asfalt bustenii cu tractorul specializat. Aceste drumuri noi par facute cu grija.

dorum

DJ609A astazi 19.09.2013






















Deci e un DJ super OK pentru a face o descarcare provizorie...

dorum

Capat A1 Sanovita privita din toate unghiurile...
Din pacate vesti proaste, adica NIMIC NOU...
Partea I





























dorum


dorum

A1 intre DC83 si DJ609B, 19.09.2023

















teocharis

super fotos:)

pozele sund edificatoare: diferenta de nivel dintre A1 si vechiul aliniamnent al DJ-ului nu este de speriat, cu siguranta autostrada va putea fi escaladata de soferii indrazneti pe acel fir asfaltat