News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 64 Guests are viewing this topic.

anacronox

dealul Apoldului si Viaductul de la Aciliu
===========================














viaductul de la Sacel+ "tunelul"
=====================














la sensul giratoriu de la Cristian Euroconstruct terminase de asfaltat bretelele deja

NordKapp

multumiri pentru poze   :cheers:

In alta ordine de idei, eu nu vad utilitatea nodului de la Tipari de pe drumul de legatura A1 - Lugoj. Poate s-a mai discutat si mi-a scapat mie?  :book:


tonică

Quote from: anacronox on August 03, 2012, 05:53:21 PM

nicio miscare la tunelul de la Sacel - au inaltat foarte mult pilonii viaductelor in schimb. incearca sa scape de tunel acolo?


Pai daca tin minte bine tunelul ar fi fost tip cut&cover deci chiar de-l fac, chiar de nu tot trebe sa sape!
Giratoriul de la cristian si grabirea portiunii dintre dn si centura sibiu cred ca spun voalat cum ca tunelul va lua ceva timp si probabil vor mai intarzia nitel pe-acolo. Zic si eu, nimic oficial..

cricric

Bun. Si atunci bucata Centura Sibiu- giratoriu dupa Cristian cand poate fi gata si data in folosinta?

MHN

Multam tuturor pentru imagini.

Quote from: NordKapp on August 03, 2012, 08:42:22 PM
multumiri pentru poze   :cheers:

In alta ordine de idei, eu nu vad utilitatea nodului de la Tipari de pe drumul de legatura A1 - Lugoj. Poate s-a mai discutat si mi-a scapat mie?  :book:


La Balint se pare ca va fi doar jonctiune intre A1 si drumul de legatura spre Centura Lugojului iar la Tipari legatura cu DJ-urile pentru acces local.

anacronox

Duminica ma intorc la Bucuresti si voi mai face o tura de poze pe Deva-Sibiu

mahora

#2706
Quote from: tonică on August 03, 2012, 10:08:48 PM
Quote from: anacronox on August 03, 2012, 05:53:21 PM

nicio miscare la tunelul de la Sacel - au inaltat foarte mult pilonii viaductelor in schimb. incearca sa scape de tunel acolo?


Pai daca tin minte bine tunelul ar fi fost tip cut&cover deci chiar de-l fac, chiar de nu tot trebe sa sape!
Giratoriul de la cristian si grabirea portiunii dintre dn si centura sibiu cred ca spun voalat cum ca tunelul va lua ceva timp si probabil vor mai intarzia nitel pe-acolo. Zic si eu, nimic oficial..
bine v-am gasit doritori de autostrazi. Giratoriul de la Cristian l-au facut pentru acces rapid pe amplasament, deoarece Astaldi si-a mutat organizarea de santier la Gaiger, situat exact in dreptul sensului  langa raul Cibin. in dreptul giratoriului va fi un mare rambleu, vor avea nevoie de foarte multa umplutura. Cat despre tunel  ... (acu' vreo doua saptamani am dat o tura cu bicicleta pa amplasament intre iesirea Cristian si sensul giratoriu)  paznicul :D zicea ca se va face cut&cover inclusiv vor planta copaci deasupra. Drumuri bune

mahora

Pe lotul IV sb-orastie se lucreaza si duminica :)

mahora

bine v-am gasit doritori de autostrazi.
Giratoriul de la Cristian l-au facut pentru acces rapid pe amplasament, deoarece Astaldi si-a mutat organizarea de santier la Gaiger, situat exact in dreptul sensului  langa raul Cibin. in dreptul giratoriului va fi un mare rambleu, vor avea nevoie de foarte multa umplutura. Cat despre tunel  ... (acu' vreo doua saptamani am dat o tura cu bicicleta pa amplasament intre iesirea Cristian si sensul giratoriu)  paznicul  zicea ca se va face cut&cover inclusiv vor planta copaci deasupra. Drumuri bune

Ionut

@mahora: bine ai venit, multumim de informatii! :cheers: Data viitoare daca tot intri pe santier poate iti dau voie sa faci si poze. Ma mir ca ai primit informatii, poate data viitoare faci si poze chiar daca doar cu telefonul. :)

@anacronox: multumim pentru poze, este excelent ca se lucreaza in continuare sustinut. Asteptam si pozele de la retur, drum bun! :)

anacronox

am fost pe cetate in Deva sa fac niste poze autostrazii in zona Muresului si a nodului de la Soimus. Din cauza caldurii e o pacla foarte densa si nu se poate vedea prea bine santierul. Voi incerca sa le retusez putin si sa le urc pe cele mai reusite.

bogdymol

^ Am pus eu poze acum cateva zile cu autostrada vazuta de pe cetate. Din pacate e destul de departe autostrada de cetate si de abia mi-au iesit cateva poze bune cu toate ca am avut teleobiectivul la mine.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Nodul de la Giarmata azi la ora 15


Picture 003_resize by blue_taty, on Flickr


Picture 004_resize by blue_taty, on Flickr


Picture 005_resize by blue_taty, on Flickr


Picture 006_resize by blue_taty, on Flickr

Sensul giratoriu de la nod


Picture 007_resize by blue_taty, on Flickr


Picture 008_resize by blue_taty, on Flickr

Erau si reflectoare pentru lucru noaptea, dar ati vazut ce activitate era ziua. Erau muncitori, dar se chinuiau vreo 4 sa repare un excavator, restul se plimbau intre camioane si excavator.


Picture 009_resize by blue_taty, on Flickr

No comment!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Fili

Dezamagitor!
Nu ar fi problema, podul exista, in 2 saptamani s-ar trage 400m de drum judetean sau national.
Dar, de ce se sta degeaba?
Nu e vreun muncitor prezent, aia de la utilaj, sunt de la service-ul mobil.

BoGDaN

#2714
Probabil ca asteapta bani. Santierul e desfasurat vad. Dar lucreaza in "dans a la Bechtel" deocamdata.
Si mai vreau sa mai spun ceva: arata extrem de dezamagitor, groapa aia.