News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 39 Guests are viewing this topic.

alecu26

intradevar, la manualul de calitate a lui Impregilo (poate nu si Salini)...asa scrie.
Drumurile noastre POATE;

rocklee

daca termina fac o filmare ...terestra ....daca nu pot  :( ..... particip la bugrtul lui eurocopter  :D

rocklee

#24032
dupa cum ...arata filmarea ...doar o structura nu a rasarit din pamant ....si ar lucra baieti in trei schimburi ...sa-r  putea sa se implineasca [prorocia ] promisiunea lui neaga ...  :D

IONUT ...multumim la sursa secreta  :captain: :cheers:

horatiu.cosma

Nu e vorba de lucrat in 3 schimburi, ci de respectat timpii tehnologici. Daca ar fi dupa cantitatea de munca, s-ar putea termina si Sebes-Turda lot 3 anul asta.

rocklee

pe 27 merg pina la timisoara ...as vrea sa intru in cateva locuri sa fac citeva poze la intoarcere  ...dar nu stiu dac pot.... pentru ca  meg si cu sotia  :(... :-[

danutzu_1069

pai e numai bine, o pui sa faca poze. Nu va agitati cu Dumbrava Margina, ca nu e gata pana la sfarsitul anului! Eu pe asta merg la pariu!
N-are cum! mai sunt 3,5 luni din care vor fi si zile ploioase (trebuie asteptat sa se usuce) si zile cu ninsoare (tre sa dai zapada la o parte ca sa faci ceva).
Deci, NU!
BTW, in conditii de iarna, ger, cat de bine se face compactarea straturilor componente ale fundatiei dar ai a stabilizatului?

rocklee

si daca o fi toamna lunga  si calduroasa  :p....aa nu vrei sa te bagi la ramsag . :D

danutzu_1069

toamna inseamna ploi chiar daca e calduroasa.

Quest

Quote from: alecu26 on September 17, 2015, 04:26:48 PM
referitor la margina dumbrava: parca mai erau doritori pentru pariu...daca termina sau nu anul asta. Ce facem....daca termina anul asta, eu unul, chiar si singur dau banii pentru filmarea care va fi facuta imediat inainte de inaugurare. (daca va fi posibil prin 15-20 Decembrie asa ceva). Se mai baga cineva la ramasag?

Quote from: horatiu.cosma on September 17, 2015, 04:39:13 PM
+1 :).

Quote from: alecu26 on September 17, 2015, 04:41:34 PM
parca si Quest era doritor. Haide Quest...pe unde esti? Avionul lui Eurocopter are nevoie de kerosen. (si asa eu as reusi sa-mi fac un revelion la Praga sau chiar la Venetia).

Da, clar daca Salini termina Dumbrava - Margina pina in iarna, Eurocopter are finantata benzina (nu e kerosen) ptr A1+A10 pe 2015. Desi, ar trebui sa-mi restring o idee oferta din cauza "transformarii" majore pe care materialul brut al lui AdrianB1 (Cosevita-Dumbrava) l-a dobindit la punerea pe Youtube... (faceti comparatie intre pozele mele, practic capturi dupa materialul brut al lui AdrianB1 vs. ce s-a pus pe Youtube)
Dar promisiunea ramine promisiune.
Common sense will get you far !

NGC


cutter

Nu se deschide Dumbrava-Margina anul acesta din ce știu eu. CNADNR nu a fost de acord să recepționeze tronsonul la deschidere (și deci să curgă garanția) și prin urmare și constructorul a păstrat un ritm mai moderat pentru deschidere la termenul contractual.

stangabriel

#24041
OK,deci se deschide lotul in 2016, minus sectiunea cu tuneluri pe care o dospesc la foc mic aceste luni. Iar de la Marginea pana spre deal va sta degeaba. Oare si lotul 3? De la Ilia la Dobra? Atunci lotul 3 va fi gata in 2017 complet pana la Holdea. Pana la urma au dreptate.

Si ma scuzati, nu e an electoral. Hai Timisoara - Lugoj 2.

Ionut

Lugoj-Deva la anul... hai sa nu ne grabim ca fetele mari la maritat. Patim ca pe lotul Impregilo sau ca pe Arad-Timisoara. Oricum, mie imi e teama si pentru termenele din 2016... dar asta e alta poveste (problema e la acele tunele/tuneluri).

mariansb

In seara asta pe la 21.30 am circulat de la Sebes la Sibiu. Viaductul Aciliu era iluminat ca si cum ar fi fost deschis. La fel se prezenta situatia vinerea trecuta pe la ora 18.Costurile astea cine le deconteaza? 
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Daca cei de la Imbecilio se fac ca lucreaza doar la acea crapatura  de dupa nodul Apoldu spre viaduct , cred ca nu ar fi trebuit sa se inchida de la nodul Cunta, ci doar de la Apold.
Nu cred ca ar tine argumentul ca unii ignoranti ar fi continuat pe autostrada dupa Cunta, in ciuda unei semnalizari corespunzatoare. Sunt si oameni din zona Apoldu si localitatile din jur care ar folosi A1.
Sunt alte motive care imi scapa?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell