News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

oneLess

#8490
Din câte pot înțelege eu din AC, e vorba numai de T3, nimic de T4 ori descărcarea temporară la Colonești tot pe T3.
Punctual ar fi vorba de autorizarea a 2 chestiuni, pasajul de la Jitaru și CIM-ul lor, la care mă întrebam de ce nu s-a lucrat nimic până acum și cine o fi câștigat premiul la concursul cine poate amplasa mai prost și mai aiurea față de un nod un CIM/CIC ?



LE: Ca idee, AC a fost publicată pe site-ul MT la 6 zile după emitere, aseară nu era.


Akittaqi

Las aici mesajul pe care l-am lasat si pe SS, probabil e de interes pentru toata lumea:
Am trecut aseara de la Pitesti catre Craiova in jurul orelor 22-23. Erau foarte multe camiaone UMB pe drum si se zarea si ceva activitate pe in departare pe DX.
La podul de peste Olt, directia Pitesti - Craiova erau puse doua semne temporare de limitari la 100 respectiv 80 inainte de pod, presupun ca acolo unde este problema. De asemenea era si un semn (tot galben) de lucrari. Cel mai probabil o sa incerce sa rezolve problema.

Ionut

În seara asta am fost cu Scrioșteanu două ore în platou la Euronews (9-11) în emisiunea lui Vitalie, "Vocile care contează". Prima oră despre accident, a doua despre autostrăzi.

Informația utilă dată public de Scrioșteanu despre T3 este că fac anul ăsta descărcare provizorie la Colonești în 2023 și deschid tot. Era foarte hotărât că fac și că e gata.

L-am lăsat să promită. Să vedem ce va zice dacă nu se întâmplă minunea de la Colonești.

Tavi

Păi a promis și Grindă acelasi lucru și ... văd că tot intr-o enigmă o țin. Nu tu autorizație, nu tu planșe. 0 comunicare deschisă.

hefaistos

O fi o chestie de semantica. "anul asta" adica in urmatoarele 12 luni.  :lol:

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

GIV

da, sau anul asta bisericesc. anul bisericesc incepe la 1 septembrie :lol:  :lol:


26ld

Daca actorii sunt la 50% fizic pe A0 sud, atunci si aici sunt tot la 50%. Matematica politicianului.

mike_us

^ Pe harta CESTRIN sunt la 25% hai sa zicem încă un 5% probabil ca in jur de 30% luna viitoare nicidecum 50%.

oneLess

^
Cred că colegul ^^ a pus problema greșit, voia să zică că dacă UMB aici sunt la 25%, atunci actor sunt sub 25% de fapt!  :)

oneLess

#8500
De la Euronews Romania, dulce de duminică, chiar nimic nou.
E vorba doar de situația DEx12 T1 .

Drumul expres Craiova – Pitești, construit în ritm de melc


paullie

Multumim pentru surpriza placuta Marius.

IMHO nu arata rau deloc T4. Si intrebare cu solutia de la Jitaru a venit si rezolvarea Ceausesti - Oarja?

Tavi

O întrebare despre breteaua Albota-nod Albota: din ce cauza acolo nu se face nimic? Măcar decopertări, descărcări arheologice, deminare ...

AdrianRO

Pana la urma au intrat turcii in lotul 1  sau e grele, o lasam pe anul urmator?

reed