News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ministrii Transporturilor: propuneri, promisiuni, rezultate

Started by Ionut, November 19, 2018, 11:52:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

razvan96


hvm

Eu nu vad cum ar fi putut sa faca un program de guvernare foarte lung si stufos cu noutati exceptionale:
- Aviatie si naval nu aveau ce sa puna in program fiindca nimeni se pare ca nu cunoaste, deci in 1 bucata saptamana nu aveau cum sa puna la punct detalii fezabile legat de un program de guvernare.
- In al doilea rand sansele sa treaca guvernul sunt minime, asa ca nici nu cred ca aveau ce sa stea sa gandeasca strategii complementare mai ales ca fazele 1 si 2 n-au existat (Deci ce sa adauge pentru pus in faza 3 - amintitiva descrierea fazelor prezentate de FrunzaVerde la CFR)
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

frunzaverde

Insiruirea aia e materialul publicitar al PNRR-ului, plin de proiecte neimplementabile pana in 2026, si plin de "umflari", ca numarul de kilometri de cale ferata modernizati (la numarul ala de km ies bani cat sa strangi doua buloane si atat)...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

etravel

Quote from: hvm on October 18, 2021, 12:06:33 PM
- Aviatie si naval nu aveau ce sa puna in program fiindca nimeni se pare ca nu cunoaste
Nu este adevarat. Pe aviatie, ministrul a avut oameni foarte buni in echipa.

dragos76

^^
păi și dacă șansele sunt minime, e motiv să nu fi profesionist în ce vrei să propui?

adiarc

nu stiu de ce au intrat in jocul asta grotesc si inutil...sa ne facem ca ce?...ca nimic...ce sa propui pt nimic?

dar mi-as dorii tare mult sa ma insel
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

bacovia

Circ pe banii nostri. Spectacol grotesc. Cam asta a ajuns politica romaneasca.


florin74

Se pare ca si-a pastrat obiceiul si de cand a plecat Catalin. El ar fi ministrul neoficial...
Vai de capul nostru ... O sa incepem sa il regretam pe Cuc, Scarlat si Stefan Ionita....

etravel

Quote from: florin74 on October 21, 2021, 11:36:01 AM
Vai de capul nostru ... O sa incepem sa il regretam pe Cuc, Scarlat si Stefan Ionita....
Singurul care va fi regretat e Catalin Drula. Restul au fost doar niste dosuri care au incalzit niste scaune.
Sper insa sa nu se adevereasca chestia cu Dumitrescu si @cutter sa revina in functie. Cu cat mai repede, cu atat mai bine.

elphax

eu v-am tot zis ca nu va fi in guvern in curand. sa lasam sperantele, sa ne bucuram ca macar a miscat cateva chestii cu fosta conducere CNAIR.

bacovia

Catalin nu mai revine degraba la MT.




etravel

Quote from: bacovia on October 21, 2021, 02:41:40 PM
Catalin nu mai revine degraba la MT.
Nu se stie niciodata, mai au loc discutii, tocmeli, tranzactii intre actorii politici, etc. Rabdare si eventual tutun, zic.

hvm

Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici