News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ministrii Transporturilor: propuneri, promisiuni, rezultate

Started by Ionut, November 19, 2018, 11:52:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Sorinus

Poata mai inaugureaza o data A1-DN7  :D de data asta pune si marcaje

altr

Nu Cuc vine, ci celebrul primministru.
QuoteActualul preşedinte interimar al Camerei Deputaţilor, Sorin Grindeanu, este favorit pentru Ministerul Transporturilor, susţin sursele citate.
https://adevarul.ro/news/politica/primele-nume-ministri-discutate-psd-prelua-sefia-camerei-deputatilor-1_6184de725163ec42713287a0/index.html

elphax

sa fim corecti, nu e cel mai rau care ar putea prinde postul

altr

Corect, macar este un politician din linia 1, nu din 2-3-4 ca Cuc&co.

Insa, nu prea inteleg de ce este el favoritul, adica ce il califica pentru pozitia de Ministru al Transporturilor?

dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

alin2pas

Cât timp ajunge el, nu poate ajunge Cuc. Ar avea prea multe variante de reziliere la 99%, cine știe ce năzbâtii ar mai face.

bacovia

Cuc n-a reziliat de capu lui.

Nu mai conteaza cine ajunge ministru. PNL sau PSD e aceeasi mizerie acum. Incepe goana dupa ciolan. 

altr

QuoteLa ora 15 sunt programate discuțiile pe capitolul Transporturi, Fonduri Europene și Dezvoltare, unde din partea PSD vor participa Vasile Dîncu, Paul Stănescu și Mihai Weber.

https://digi24.ro/stiri/actualitate/politica/cine-lucreaza-la-programul-de-guvernare-pnl-psd-udmr-ciolacu-si-firea-se-ocupa-de-finante-cazanciuc-si-corlatean-de-justitie-1730111

hvm

Asa de bine s-a ocupat de finantele bucurestiului ca a avansat la nivel de stat?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

adiarc

sa nu fim naivi...se vede ca tot circul cu azvarlirea unora afara a fost clar planuit ca sa nu se poata decat impreuna
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

vancouver

In ciuda evidentelor, unii in Romania se incapataneaza sa creada ca exista un plan. Si inca unul bine pus la punct si care functioneaza. Unde puii mei exista in tara aia ceva care sa functioneze dupa un plan? Fie si malefic? Mai ales in zona politica!

Deci da, nu mai fiti naivi. Nu exista nici un plan.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

carutasul

10 like-uri pentru asta :) Noi nu suntem în stare să coordonăm trei oameni dar facem planuri cu zeci de mii :)


carutasul

să programeze cele două deschideri înainte de formarea guvernului că nu se știe :(

elphax

nu inteleg de ce va mirati. din toata gloata de parlamentari de la partidul respectiv, credeti ca este unul mai priceput la  transporturi decat Cuc ? au pus si ei ce au avut mai bun.
(daca familia mea ar trebui sa trimita pe cineva la olimpiada m-as duce eu, ca sunt singurul care fac sport. asta nu inseamna ca as avea sanse la medalie, nu ?)