[TM] DJ691 Dumbravita-Giarmata-Autostrada A1

Started by elphax, March 06, 2018, 05:42:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Cuneo


Cuneo


horyatm



Se avansează la această secțiune, deocamdată doar la săpături și umpluturi. Au fost plantați stâlpișori între linia de cale ferată și centură, de asemenea s-a defrișat în acea zonă. Se lucrează și la conducte în zona căii ferate, însă nu-mi dau seama exact pentru ce sunt, par pentru apă.

horyatm



Se avansează greoi la această porțiune.

dorum


Cosminescu

De fiecare data cand am trecut pe acest drum in ultimele saptamani, nu am observat nicun utilaj. Nici macar parcat.

Lvs_tm

Asa se intampla cand dai lucrari mari la firme de apartament.

Cuneo

Cam astea ar fi printre puținele noutăți mai notabile.














gruiarew

Am trecut și eu pe acolo, e un drum de toată jena:

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

bogdymol

Cand am trecut eu pe acolo saptamana trecuta, nu am vazut nici un muncitor si nici un utilaj pe toata bucata dintre Centura Timisoara si A1.  Arata a santier abandonat.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

Io trec mai des si aceeasi senzatie... pardon, nu senzatie ci realitate!

gruiarew

Mie mi-au plăcut șanțurile alea. Le-am observat după modul cum săreau cei din sens opus. Unul l-am văzut târziu. Frână + amestecat chestiile în dubă. Nici n-ai unde opri pe margine. În fine... tot din vina celor de la București (cum zicea un clasic în viață) nu se face nici drumul ăsta?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Cuneo

Șanțurile alea au fost asfaltate, asta e singura noutate, în rest...bate vântul, era un singur utilaj, în apropiere de Lukoil.

Levente_Lucaci


dorum