Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vancouver

Cred ca este destul de evident ce lot ar trebui filmat acum: Sebes - Sibiu Vest. Apoi prin august din nou, ca sa vedem progresul.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

alecu26

corect. Dar intrebarea e...e merita oare? Cat s-a miscat pana la urma Imbecilo?
Drumurile noastre POATE;

iuli

Eu zic că nu merită niciun lot vreo lună. Pozele de la sol sunt momentan edificatoare.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Eurocopter

Am filmat deja. Progresul este semnificativ, iar mobilizarea exemplara (desi i-am prins in pauza cred, multe camioane erau oprite). Avem asfalt proaspat pe multi km (uzura banuiesc), iar cu exceptia unor portiuni punctuale din zonele cu probleme, peste tot e turnat balastul. Daca o tin tot asa parerea mea ca pana in 15 noiembrie pot termina fara probleme.

Diseara pe la 9 cred ca apare si filmarea.

davyl

Multumim de filmare eurocopter!!!! Lucrarile arata extraordinar....

Ti-am trimis si un mesaj pe privat, ce contine si contributia mea financiara la efortul nostru comun!

Sanatate,

Vily

Eurocopter

Socotind contributia lui Villy, si decontul de 650 RON pentru ultima filmare, bugetul ramas este de 965 RON.

alecu26

suntem barosani.

deci....propuneri pentru urmatoarea filmare?

Ceva idei?

Are sens sa asteptam sa inceapa ceva Porr si de acolo sa tot zboare macar pana la lotul 4 pe Lugoj-Deva?

Oricum porr e asa aproape de Eurocopter incat....ala cand nu avem bani sa filmam altceva se poate filma ca e aproape gratis...:)
Drumurile noastre POATE;

Ionut

CAMPANIA #5 - martie-vara 2014:
Buget total: 4665 RON (580 RON campanie precedenta, 4085 RON contributii noi)

Filmare #1 - 21 martie 2014 - 550 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sibiu-Apoldu de Jos

Filmare #2 - 19 mai 2014 - 1500 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sanovita-Izvin
Autostrada A1 Dobra-Dumbrava
Autostrada A1 Sebes-Sibiu

Filmare #3 - 16-20 iunie 2014 - 1000 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Soimus/Deva-Ilia
Autostrada A1 Arad Vest-Nadlac

Filmare #4 - 30 iunie 2014 - 650 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Cunta-Saliste

Buget disponibil campanie #5: 965 RON

alecu26

am o propunere:

cand UMB da primele semne de atacare a dealului de la Soimus, sau mai multe structuri vor iesi din pamana...sa facem inca o tura pe acolo.

Poate pana atunci si Aldesa se apuca de ceva in zona nodului Ilia, sau un pic mai departe in zona podului Mures.

As zice ca in maxim cateva saptamani...o luna..poate ar fi acest stadiu.
Drumurile noastre POATE;

myid


alecu26

bagam o filmare in trecere pe Sebes-turda 4 si dupa aia Lugoj deva 4?

UMB baga mare...la cate masini se tot vad trecnad cu zgura, plus ca am impresia ca au iesit bine de tot din pamant cu multe structuri.

Daca si Teloxim a facut ceva spre capatul Ilia a lotului cu atat mai bine...daca nu...alta data cu filmarea la ei.

Momentant asta pare cel mai bun film de facut....la concurenta cu lotul 3 de la Impregilo pe care se merita sa punem presiune.
Drumurile noastre POATE;

alin_simeriaveche

E o parere personala, nu trebuie luata in considerare dar pt lotul 4 Sebes Turda este cam devreme. La ce m-am gandit eu dar nu am indraznit sa spun este ca ar merge (pt inceputul sau mijlocul lunii august) o filmare pe Lugoj Deva

alecu26

da...dar daca se zboara oricum din Cluj....se va trece oricum peste lotul 4. Si la mijlocul lui August...va fi numai bine sa luam statusul de inceput al proiectului.
Drumurile noastre POATE;

Eurocopter

Propunerea mea este urmatoarea, si este corelata cu intervalul de timp in care s-au facut filmarile precedente. Urmatoarea filmare (saptamana viitoare daca e posibil) ar fi pe TM-Lugoj lot 2, care nu a mai fost filmat din 17 mai. Peste 2 sau 3 saptamani mergem pe Lugoj-Deva, iar la sfarsit de august cuplam Sebes-Turda lot 4 cu Orastie-Sibiu lot 3. Planul asta ar fi cel mai bun si din punct de vedere operational.

RaduC