Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

MHN

Multam pentru imagini.
Evident ca spatiile verzi din parcare nu sunt intretinute ca lumea.
Sper ca data viitoare sa pui o intrebare si pe aceasta tema (la CNADNR), bogdymol.

penad2007

Scuze de intrebare.

De la Imbecilio sunt ceva vesti?

ghrt

Quote from: Tavi on March 21, 2014, 12:01:56 PM
Creste presiunea pe aceasta autostrada. E bine!

Cresc aburelile electorale, moncher. După europarlamentare nu o să îţi mai aducă o vreme aminte, apoi vin alte alegeri şi tot aşa. Îţi dai seama dacă or s-o finalizeze la un moment dat? Or să trebuiască să inventeze alte promisiuni cu priză la public! Efort mare, mai bine nu o mai finalizează, de fapt nici măcar nu are rost să o înceapă.
Cont (aproape) inactiv.

Goldmund

#14208
Pe Giarmata - Izvin sunt prevazute si benzinarii? Sau macar spre granita(Arad-Nadlac), unde ar investi chiar si concernele care inca nu si-au facut aparitia prin Romania. Ce pot spune este ca din experienta altora, intre granita si Sibiu ar trebui cateva benzinarii si cel putin un motel cu restaurant si o 'autoservire'(pe ambele parti la A1)
Mersi pentru pozele si efortul vostru de a ne tine la curent cu ultimele noutati!

bogdymol

^ In ultimul raspuns de la CNADNR spuneau ca vor demara licitatiile pentru benzinarii pe autostrazile nou-construite in trimestrul II al acestui an. Pe Arad-Nadlac este prevazut spatiu de servicii chiar la granita (de ambele parti ale granitei, deci 2 spatii), plus inca unul langa Pecica. Acestea au loc rezervat pentru benzinarii.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

adiarc

Quote from: penad2007 on March 21, 2014, 07:06:21 PM
Scuze de intrebare.

De la Imbecilio sunt ceva vesti?
maine dau o fuga...sa vad  :D
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alin_simeriaveche

^^ Chiar ma gandeam la tine, stiind ca ai spus ca vei merge saptamana asta. Abea astept sa vad pozele. Sper sa fie ceva miscare

Pellady

Pana nu se va termina autostrada cap-coada cel putin de la Nadlac la Sibiu nu exista asa mare interes pentru a face benzinarii pe autostrada. In momentul de fata cei care sunt in bransa prefera sa aiba benzinarii la nodurile mari de acces pe autostrada pentru a prelua traficul de pe ambele drumuri, si de pe DN si de pe autostrada. Exemplu pe A2, când dupa terminarea ei au inceput cu adevarat sa faca si benzinarii.

marcelbanu

Vă prezint calmul de dinaintea furtunii, lotul IV Deva - Ilia...
Imagini luate de pe halda de cenuşă de la termocentrala Mintia...




Pescuitori la apă caldă, un loc celebru de pescuit în zonă...



Imagine spre locul unde staţionează staţia de asfalt UMB...



Barajul...



Spre Brănişca...




Imagine luată de pe digul Mureşului, privirea spre termocentrala Mintia...





Cîmp cultivat la intrarea în Brănişca...





Nimic nou pe frontul de Vest...
Deocamdată...




Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

adiarc

multumim de poze...din pacate nici la Imbecilio nu avem nici o noutate..in zona cu probleme , lucrurile sunt identice cu cele de anul trecut..trist...f.trist...vb aia...daca vrei sa ingropi ceva..desemneaza o comisie.... >:(



















astea ruginesc aici





macar Astaldi lucreaza la Saliste



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mishu77

Parca Astaldi se lauda ca termina la Saliste la sfarsitul lui aprilie, dar nu prea au cum. La nodul Sibiu Vest daca vi noaptea si nu stii ce imbarligatura de mate e acolo e nasol ca iluminatul nu este facut si se pare ca mai dureaza si cu aia. BTW mersi de poze. In capatul de la Cunta nu ai fost? Acolo parca  au miscat ceva cu turnatul asfaltului.

ClaudiuR

Quote from: mishu77 on March 22, 2014, 05:38:01 PM
Parca Astaldi se lauda ca termina la Saliste la sfarsitul lui aprilie, dar nu prea au cum. La nodul Sibiu Vest daca vi noaptea si nu stii ce imbarligatura de mate e acolo e nasol ca iluminatul nu este facut si se pare ca mai dureaza si cu aia. BTW mersi de poze. In capatul de la Cunta nu ai fost? Acolo parca  au miscat ceva cu turnatul asfaltului.

La Cunta pot eu sa spun ca aseara la 8 turnau asfalt in zona podului peste calea ferata.

cricric

@adiarc: restul lotului cum e? asfaltat in mare parte sau tot lasat de izbesliste la un studiu deloc avansat?

alin_simeriaveche

Ma sunat roocklee si mi-a spus ca are o surpriza pentru noi in seara asta. Nu mi-a spus despre ce este vb, era intr-o vizita, nu a putut vb. eu speculez ca e vb de poze de pe la Bacea :D

Eurocopter

http://www.youtube.com/v/CB9ZPDrhDtw

Ieri am inaugurat sezonul 2014 de filmari. Vestile nu sunt tocmai bune, Impregilo nu lucreaza la zonele cu probleme, ceea ce arata clar dupa parerea mea ca nu s-a ajuns la niciun consens cu autoritatile.

Din motive tehnice nu am putut sa filmez tot lotul, dar de unde se opreste filmarea si pana la nodul Cunta avem asfalt.

Seara buna!