News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 32 Guests are viewing this topic.

adiarc

Multumim frumos Marcel...f.faine pozele
altfel...partea subterana se numeste pilot forat si partea aeriana pilon
Bravo Umb
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

marcelbanu

Mulțumesc tuturor de aprecieri...

@adiarc nu cunosc termenii din construcții și mă gîndisem că, în grabă,
s-a tastat greșit, fără intenție, pilot în loc de pilon...

Mulțumesc de precizare, corectez acolo unde am greșit !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Eurocopter

Buna dimineata!

http://www.youtube.com/v/oOAA0RvuUMo

Sa aveti un weekend cat se poate de frumos!

nenea_hartia


vchira

@eurocopter: Multumim frumos!!!

Astaldi sta extraordinar de bine. Incredibil ce mult au avansat! Au asfalt pe cel putin jumate din lot si terasamentele sunt aproape gata peste tot. Eu zic ca in 2 luni vom avea asfalt pe 99% si podetele vor fi aproape gata. Sper sa ia si lotul 1 ca sa avem cat mai curand autostrada asta batuta de ghinioane.

Ionut

Mi se pare incredibil cat de aproape de finalizare este Pecica-Arad... mare pacat de Alpine... sper sa castige tot Astaldi si sa vedem gata totul in decembrie...

delacroix

Premiera! prima filmare "externa"
PS. Ai trimis decontul pentru ultimul minut ungurilor?

vchira


Quote from: delacroix on June 21, 2014, 12:15:29 PM
Premiera! prima filmare "externa"
PS. Ai trimis decontul pentru ultimul minut ungurilor?

Unde este granita?

stent76


stent76

Felicitări Eurocopter!
Înspre graniță nici ungurii nu stau așa de bine

Ionut

^ E bine ca n-au trimis niste avioane de interceptare dupa el. :)

Ma bucur ca s-au apucat si de nodul cu drumul de legatura spre Nadlac. Nu este chiar asa scurt drumul de legatura si daca va aduceti aminte de la ultimul update al unei surse secrete nu prea se lucra pe felia asta. Inseamna ca intr-adevar se doreste sa termine anul asta. Minunat ar fi fost sa intram in Schengen. Asta e, trecem prin vama... numai sa fie gata autostrada.

sebba

#16211
daca tot a ajuns discutia la loturile Arad-Nadlac, am o nedumerire referitoare la nodul de la Arad
poate s-a mai discutat si am pierdut eu firul, scuze daca e asa...

insa, la nodul de la Arad, pe linia galbena din poza am impresia ca nu va fi loc de separare intre sensuri iar cei ce vin dinspre nadlac si vor sa iasa la acel nod (linia albastra) vor trece cam aproape de cei ce vin dinspre Timisoara si merg spre Nadlac



https://www.dropbox.com/s/b5cft0wvym46pqp/Capture.JPG


ma insel eu si va fi suficient loc acolo ptr o separare "normala" a sensurilor?
Sailing away! S/Y Haimana

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

delacroix

Nod contra naturii. Pentru Nadlac-Arad Vest se face o singura banda, cu iesire de pe A1 cu viraj la stanga(!?), pe directia "principala" Timisoara-Nadlac vor fi doua benzi de 3,50 m, 80 km/h, cu separatoare de beton.

Cu mentiunile de mai sus.

sebba

cand zici "cu viraj la stanga" te referi la incadrare pe stanga ptr iesirea celor ce vin dinspre Nadlac??
Sailing away! S/Y Haimana