Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

OK cu watermarkul, asta e... :) pregateste-te sa fie furate clipurile. :)

Legat de buget. OK, 2850 RON total. Minus 1100 RON de azi. Si plus, eventual, daca Baiazid spune ca vrea sa contribuie. Sa imi dai un semn. Asteptam cu interes clipurile, chiar daca probabil eu le voi vedea abia dimineata. :D

Eurocopter

Nu e asa mare problema Ionut, tii minte ca am avut in trecut doar 2 cazuri, am facut sesizare la youtube si au fost sterse in maximum 24 de ore. Presa centrala cu siguranta va prelua filmarea originala, si prin ei am facut rating pana acum.

Eurocopter

La naiba, mi-a stricat si calitatea filmarii Pinnacle asta asa ca trebuie sa o iau de la capat. Am cumparat un nou soft, de la Sony, sper sa fie suficient de bun...

Ionut


Eurocopter

Se pare ca totusi Baiazid contribuie si el cu 20% avand in vedere ca este primul zbor pe acest an. Deci s-ar deconta 880 RON de la buget si 220 de la Baiazid.

Ionut

Bun bun, multumim Baiazid! Astept sa pui toate clipurile video si apoi trag linie si adun si pun detaliile campaniei pentru toata lumea.

davyl


Eurocopter

Quote from: Ionut on April 18, 2013, 06:12:17 AM
Bun bun, multumim Baiazid! Astept sa pui toate clipurile video si apoi trag linie si adun si pun detaliile campaniei pentru toata lumea.

Pentru zborul de ieri poti sa scazi de la buget 880 RON, ca 220 vin de la Baiazid.

Ionut

Bun, deci avem prima filmare pe 2013.

Cine doreste sa-si aminteasca filmarile de pana acum, poate vedea aici primele doua campanii din 2012.

Avem asadar campania #3 din istorie!

CAMPANIA #3 - aprilie-vara 2013:
Buget total: 2850 RON (1010 RON buget ramas din campaniile din 2012)

Filmare #1 - 17 aprilie 2013 - 880 RON (contributie 220 RON in plus Baiazid) (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Deva-Orastie
Autostrada A1 Orastie-Sebes
Autostrada A1 Sebes bypass
Autostrada A1 Sebes-Sibiu (partea I)
Autostrada A1 Sebes-Sibiu (partea II)

Buget disponibil campanie #3: 1970 RON

StefanCelMare

Stiu ca tocmai s-a terminat  o sesiune de filmari, dar as fi si eu dispus sa donez, chiar si pentru o parte din camera (am vazut postarea ca va fi camera pe firma, dar eu zic ca daca sunt oameni dispusi sa ajute, nu refuza. Poti lua camera cu 50% banii tai, 50% de pe forum spre exemplu, sau ma rog, iti poti face un discount).
Fiind prima postare pe forum, vreau sa va felicit pentru munca depusa.
Este o rusine ca astfel de activitate nu este finantata de catre beneficiarul lucrarii (Guvernul Romaniei). La costurile proiectului, doua verificari pe an ar fi maruntis.
Revenind la donatii, eu va sugerez sa afisati un cont undeva in prima postare, ati fi surprinsi ca sunt oameni care vor sa doneze dar poate nu au timp sa isi faca cont, sa intrebe ce si cum (intelegeti ideea, ar trebui sa fie usor sa dai bani :D).
Sporuri.

ciprebbe

Pt donatii da un PM lui eurocopter si primesti datele.
Pt camera eurocopter nu e de acord sa se faca donatii si culmea ne mai face si reducere la filmari ( altul ar cere in plus invocand motivul camerei  ) asa ca jos palaria pt el.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

myid

eurocopter....

zbori zilele urmatoare ?

Multumesc anticipat pentru raspuns

Eurocopter

Quote from: myid on April 21, 2013, 12:02:58 PM
eurocopter....

zbori zilele urmatoare ?

Multumesc anticipat pentru raspuns

Nu stiu sa-ti spun cu exactitate. Saptamana viitoare vreau sa fac teste cu noua camera iar daca totul e in regula atunci voi putea zbura.

Stiu ca initial am zis ca zbor maine-poimaine dar daca tot am investit in noua camera ar fi pacat sa nu mai asteptam cateva zile ca sa filmam cu ea.

sebba

Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Oh super!!! Ti-ai luat GoPro! Sa vedeti acum calitate la filmari, excelent! :D