Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

Stai sa vedem, ca poate totusi e mai bine sa faci tu Arad-Pecica si sa includ eu atunci drumul de legatura in filmarea de pe Lugoj-Deva lot 1.

Dar sa vedem ce zic si baietii, sa nu se inteleaga ca intru in vreun conflict de interese. :)

Eurocopter

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1577636&page=10

Va rog sa va spuneti parerea si cu privire la ce am propus in linkul de mai sus si sa urmariti si opiniile celorlalti contributori. Mentionez ca am postat propunerile inainte ca Sebba sa ne spuna ca poate totusi sa aranjeze filmarea pe Arad-Pecica.

penad2007

Sebba poate faci tu Pecica - Arad si eurocopter atuncea ramine in cealalta parte.

sebba

Da, dar abia in WE de peste aproape 2 saptamani
Aveti timp pana atunci sa decideti ce si cum.
Daca-I confirm omului cu 2-3 zile inainte e ok
Daca zboara Eurocopter intre timp e iarasi ok...
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Astept si feedback-ul celor de pe SSC, dar as propune in felul urmator: in cazul in care majoritatea hotarasc sa filmam Lugoj-Deva lot 1 + Arad-Pecica, atunci zbor eu saptamana viitoare; in cazul in care se doreste lugoj-deva + drum de legatura, atunci ramane sa faca Sebba Arad-Pecica.

Ce parere aveti?

ciprebbe

Sper sa prinzi si maine vremea de azi si sa poti filma Deva-Sibiu.
Dupa asta se poate Lugoj-ul inclusiv cu drumul de legatura.

Poate la intoarcere survolezi Savadisla sa vedem daca mai sunt ceva utilaje in baza Bechtel.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lautaxi

Oare a reusit azi Eurocopter sa filmeze Simeria-Sibiu ?

Ionut

Probabil ca da... stati asa sa-l asteptam pe om. O fi inca in aer... :) Stiu, va inteleg, nici eu nu mai am rabdare.

ciprebbe

De dimineata si pana acum pe Cluj e soare, cald si bine, adie foarte usor vantul.
La primele ore spre Sud erau nori destul de negrii apoi s-a mai limpezit cerul.
Acum nu e pic de nor pe cer...asa ca daca nu a reusit de dimineata, si ii permitea programul ,are sanse mari sa fie sus in aer acum iar noi sa il asteptam aici pana ni se lungesc urechile.
Oricum doar spre seara daca apuca sa descarce si sa prelucreze imaginile. Dar ne anunta el.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Am filmat, dar va dura ceva procesarea. E ditamai filmul de 50min. :)

Ionut

Suuuuuper! :banana:
Ce ai filmat? :)

Ah, sa-mi spui te rog si cifrele de buget sa le trec la catastif. Parca aveam 2650 RON in buget (de anul trecut ramas si ce s-a strans in campania noua).

Eurocopter

Deva-Sibiu cu totul. 1100 RON sunt de decontat.

Stie cineva un program bun, rapid si eficient de editare gen cut si stabilizator? Pinnacle ma omoara...

Ionut

1100 RON, OK. Si in total s-au strans 2650 RON, da? Deci mai avem 1550, corect?

Legat de program, intreaba-l pe sebba, poate face tipul care a procesat anul trecut filmarea Nadlac-Arad... si-i permitem la final sa puna si el un mesaj de genul "procesare video by xxxx". Sau vorbeste cu bogdymol, stiu ca si el stia cum se face una-alta.

Tine minte sa pui watermark IN VIDEO. :)

ciprebbe

^^^ aici mai intra si contributia lui baiazid cu "Construim Romania" si s-ar putea sa ramana mai mult, dar eurocopter stie mai bine si ne va spune exact bugetul ramas.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Ionut nu pot pune decat acel watermark de pe youtube, pentru ca am nevoie si de stabilizatorul youtube. Daca pun watermark in video dinainte cu Pinnacle, iese un watermark tremurici pe tot parcursul filmarii. Din pacate nu am gasit momentan pentru camera mea un stabilizator mai bun decat acel pe care il ofera youtube.

Sunt 2850 RON la buget, dar inca nu este sigur ca Baiazid va prelua filmarile facute astazi. Din cate am inteles vrea sa aduca ceva modificari la portal. Mi-a promis ca va lua o hotarare pana diseara si ma anunta daca va prelua filmarea si implicit daca va contribui financiar.

Incarcarea merge destul de greu, nu ma astept sa apara primul episod (12 min.) inainte de ora 22 in aceasta seara. Voi imparti filmarea in 5 episoade:

Deva-Orastie (12min)
Orastie-Sebes (9min)
Centura Sebes (3min)
Sebes-Miercurea Sibiului (8min)
Miercurea Sibiului - Sibiu (11min)