News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Pellady

#6480
Multumim foarte mult eurocopter, Dupa cum se vede termenul de 1 iunie pentru pasajul de la Geoagiu este destul de optimist. Referitor la ideea de a deschide pana in drumul judetean de la halta Geoagiu eu zic ca asa ceva nu se va intampla. Nu vor primi aprobare de la CFR deoarece acolo este o trecere la nivel tip SAT adica fara bariere si exista posibilitatea de a face accidente. Pe langa faptul ca traficul de pe DN se va muta peste pasaj si din cauza denivelarilor sa apara ambuteiaje care vor bloca intersectia de la Geoagiu. Iar Orastie - Sebes eu zic ca la 1 Septembrie ar fi optimist spus. M-as bucura sa nu am dreptate. Ce este incurajator e ca se lucreaza in cele mai multe locuri unde sunt probleme. Multumim pt. poze panda05 cred ca Arad - Pecica va fi cat de curand deschisa poate mai repede decat Orastie- Sebes. :)

ciprebbe

+1 alecule
au trait atatia ani cei din Cugir fara nod, nu cred ca mor daca  merg 2-3 min sa urce pe autostrada. Si eu zic ca e ok asa cum e configurat iar de praf in ochi de la conducatori suntem satui.

@gdaniel practic acolo la acel pasaj sunt iesiti din pamant deja(ceva gen cota 0) nu e nevoie de mai mult de 3-4 luni sa termine un amarat de pasaj peste o cale ferata.
Abea s-a iesit din iarna si s-a scapat de ploi. Progresele adevarate de acum incolo ar trebui sa se vada.
In 2 luni pot avansa mai mult decat au facut-o in ultimele 6 luni de iarna+ ploi.
Daca se deblocheaza POS-T pe sectiunile astea 3 filmate se poate circula pana la sfarsitul anului lejer.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl

#6482
Ce zi minunata! Forumul are filme noi! Multumim eurocopter:thumbsup: pentru timpul tau si implicarea ta!

Si da, acolo in avionul acela este omul care ne-a oferit atata bucurie azi:

Quote from: Danny550394 on April 17, 2013, 02:31:16 PM
Niste poze de azi.

Eurocopter?



Felicitari tuturor celor care au contribuit la realizarea acestor zboruri. Uniunea face puterea! :)
:notworthy:

radutm

Acum doi ani, cand ne uitam la clipurile din avion cu autostrada Arad - Timisoara, nimeni nu credea ca va fi gata pana la sfarsitul anului. Erau niste filmari de prin luna mai-iunie, erau intr-un stadiu ridicol. In decembrie era circulabil (nu vorbim de calitate sau finisaje). Aici lucrurile stau mult diferit. Dupa o iarna destul de lunga, se intra in sezon cu greul deja trecut. Sansele sunt mult mai bune. Eu sincer nu credeam ca este macar asfalt pe centura Sebes. Nu mai zic de alunecarile de teren de la Turdas-Orastie, unde in iarna ne-am pus mainile in cap si acum se vede ca incepusera sa asfalteze. Deci sa fim optimisti! 8)
cont inchis



Ionut


Eurocopter

Ep. 5 si ultimul pe ziua de azi, Miercurea Sibiului - Sibiu.

http://www.youtube.com/v/BSRHIrRAyzY

:cheers:

Ionut

Avem asadar campania #3 din istorie!

CAMPANIA #3 - aprilie-vara 2013:
Buget total: 2850 RON (1010 RON buget ramas din campaniile din 2012)

Filmare #1 - 17 aprilie 2013 - 880 RON (contributie 220 RON in plus Baiazid) (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Deva-Orastie
Autostrada A1 Orastie-Sebes
Autostrada A1 Sebes bypass
Autostrada A1 Sebes-Sibiu (partea I)
Autostrada A1 Sebes-Sibiu (partea II)

Buget disponibil campanie #3: 1970 RON

Inteleg ca urmeaza din nou Eurocopter sa zboare pentru Lugoj-Deva.

Ionut

Vai cat de mari sunt intarzierile pe loturile 3 si 4 (Impregilo si Astaldi)... nu ma asteptam sa fie chiar asa de mari. Am emotii si pentru 2014 mai ales daca nu se gasesc solutii pentru Aciliu... :(

davyl

#6490
Acum dupa ce am vazut si revazut toate filmele de cateva ori, cred ca incepem sa judecam "la rece". Intr-adevar mai este de lucru... plus problemele cu alunecarile. In ultimul video, la minutele 00 27 si 2 05 - 2 14 se vad alunecari serioase. Ultima alunecare de la 2 05 - 2 14 chiar inainte de Aciliu, cred ca este zona unde se va prelungi viaductul in deal cu inca 1,4 km.

In momentul asta precis si eu am devenit putin cam pesimist... :(

teocharis

de acord ca ultimele 2 filme au dus sentimentul la cote de ....inghet.

cheer up, guys:)

Eurocopter

#6492
In functie de incasarile din perioada imediat urmatoare exista posibilitatea sa investesc intr-o noua camera care va imbunatati substantial imaginea. Adica vor disparea acele valuriri, iar imaginea va deveni mult mai clara si full HD. Momentan s-au mai anuntat 2 posibile contributii dar inca nu am intrari confirmate.

De asemenea, legat de zborul nr.2, am hotarat sa va fac un discount si fac atat Lugoj-Deva lot 1 + Arad-Pecica pentru 1.450 RON. Doar Lugoj-Deva ar fi costat in jur de 1.150 RON. Sper sa nu se supere baietii de la Arad ca le fac concurenta. :)

cezar-mario2012

Daca este bunavointa  si se trge tare, cred ca se poate da drumul la autostrada de la deva pana la drumul judetean de la min. 7:23 din sebeş-sibiu 1 si poate chiar tronsonul 4 intreg sau pâna la giratoriul provizoriu.

davyl

Eurocopter multumim pt. tot inclusiv pentru discount...O veste super-buna, ionut se va bucura! 8)