Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 23 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

A0 Sud Lot 2 - DN6-DN5 - 10.09.2023

Am revenit cu o filmarea aeriana a sectorului de drum DN6-DN5 + 3 km de pe lotul celor de la Aktor.

Nu inteleg nici acum ce face Alarko pe acest lot. O lalaie de cel putin 6 luni, lucrarile puteau fi gata de ceva vreme, acum nu mai avem probleme cu balastul, avem probleme de management sau probleme cu alegerile.

Daca vor sa deschida in 2024 ambele loturi, o lovitura de imagine destul de buna. Aproximativ 34km cu 3 noduri rutiere, hmm. Incep sa cred in aceasta teorie. Focusul lor este mutat clar pe lotul 1 , daca voiau sa termine aici, puteau sa o faca inca din primavara sau din vara, dar pare ca se intarzie intentionat. 0 logica.

UMB pe lotul 2 din A0 Nord sta mult mai bine fata de acest sector.

Foarte multe portiuni fara stratul de uzura. Traversarile nu sunt gata, garduri nu avem, parapetii apar si ei, dar destul de timid. E putina ceata in acest moment pe acest sector care are termen deja depasit de inagurare.

Revin si cu sectorul DN5-DN4, care nu e foarte departe de ce vedeti azi in clipul de mai jos.


Enjoy!



Duta C

Din pacate si Secretarul este de pe alta lume. Lumea vrajelilor. Numai el vede ca duduie A0 Sud Lot3. Scoala de partid comunist!!

miahi

#7412
^^ Cred ca nu vor rata ocazia sa taie panglici pe A0 in an electoral, poate chiar cate o bucata inainte de fiecare runda de alegeri. DN6->DN5; DN5->DN4; DN4->A2.

Daca "varianta" electorala nu e valida, Alarko a fost amanata la plata avansului la metrou, sper sa fie doar o coincidenta si nu vreun joc de-a soarecele si pisica intre MT si turci.

GIV

#7413
del

TibiV

Ionut Ivasca a ajuns la Episodul 6:  Autostrada A0 Part 6 / DJ401 Berceni - DN5 1Decembrie/06.09.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

S-a deviat Dn1 pe sub A0 LN2, doar sensul spre Ploiesti. La ora 5 50 era miscare pe santier.

TibiV

O filmare foarte buna (este drept, de alaltaieri...) de la @adix aka Alberto Costea: [11 SEPT 2023] Autostrada A0 Nord Lot 2 (Corbeanca - A3). Fortza UMB!!

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

A0 Sud - Lot 2 - DN5-DN4 -10.09.2023

Asa cum spuneam ieri, revin cu video de la  DN5-DN4, un sector extrem de simplu, dar intarziat si fara sanse de inaugurare in 2023. 


Enjoy!

carutasul

Dacă am văzut bine, că am vizionat cu întreruperi (nu din vina youtube) sunt două finisoare pe bucata asta, ceea ce spune ceva despre prioritizare :) Ce nu înțeleg e de ce sunt atâtea grinzi la nodul DN4, că podul e complet, sper că nu mai au nevoie de încă unul care încă nu a început...

carutasul

#7419
azi la DN6 tot lucrau la reconfigurarea traficului, au mutat trecerea de pietoni mai spre strada Școlii din Buda, nu știu precis ce altceva mai meștereau pe acolo, lucrează la bretelele de intrare și ieșire în DN6, traficul era restricționat pe o bandă spre Alexandria ( de câteva zile e așa) restul nu am mai văzut că nu am avut treabă mai departe. Cu ocazia asta au mutat separatoarele de sens sub trafic provocând mici blocaje pe ambele sensuri :)  Sau, cum ar zice presa de la noi, "nodul DN6 în linie dreaptă" :)

danutzu_1069

@carutasul, sunt depozitate grinzile pentru cele doua pasaje de pana in podul peste Dambovita...

carutasul


TibiV

De la Ionut Ivasca: AUTOSTRADA A0 Part 7- Nod Rutier DN5 \1 Decembrie \ 07.09.2023 ora 08:00


(Intre timp, traficul a revenit de pe devierea temporara pe traseul normal al DN5, asa cum vedem in filmarea lui @pasa_andrei de pe 10 septembrie...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

A0 Nord - Lot 2 - Nod Rutier A3-A0 - 16.09.2023

Termen de finalizare estimat: 30.10.2023

Au inceput armarea la podul peste A3 pe sensul spre DN2.


Enjoy!




mike_us

@pasa_andrei 30.10.2023 e oficial sau e propria ta estimare bazat pe ce ai văzut in șantier? Mulțumesc.