Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 12 Guests are viewing this topic.

survola

Și nodul de la DN4 mai este în lucru.

P3trut

Cred ca pastreaza legatura A0-A2 pentru prima serie de alegeri de la anul.

Si, cine stie, poate un A0-A1 pentru ultima serie de alegeri.

Vorbim de A0Sud, bineinteles.

Ionut

Nu prea are sens ce zici, cum adică legătura A0-A2? Vrei să spui DN5-A2, cred. A0-A1? Vrei să spui A1-A2.

carutasul

cred că DN6-A2 respectiv A1-A2. Din păcate nu cred că e în putința vreunui ministru să îi pună pe greci la treabă dar vom vedea :)

georgec

Alsim s-a miscat acceptabil si duce lotul la final, sa nu uitam problema cu materialul pentru terasament inventata de niste functionari abili si sa nu uitam  de un ministru mult prea ineficient care se da pe aici pe forum care nu a miscat nimic pentru a o rezolva.

hefaistos

Per ansamblu turcii s-au miscat rezonabil, intradevar. Adr anul asta s-au miscat chiauni rau. In loc sa traga sa  finalizeze lucrarile pe tronsonul 2 s-au imprastiat le tronsonul 1. Poate au visat sa termine ambele loturi deodata si cand si-au dat seama ca e imposibil s-au intors la finalizarea cu priorirare a tronsonului 2. Si au pierdut cel putin 4 luni. NOI, romanii am pierdut 4 luni. 
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

mike_us

Probabil ca au avut un motiv sa tragă si pe tronsonul 1. A fost mai eficient financiar sa o facă? Pina la urma orice firma urmărește prima data profitul ei nu sunt organizații de caritate. Una peste alta eu zic ca sunt capabili sa termine ambele loturi pina prin iunie?

Ionut

Teoretic da, iunie ar fi fezabil.

TibiV

De la Ionut Ivasca: Autostrada A0 Part 4 \ Nod Rutier DN4 Oltenita 06.09.2023 ora 15:30

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

P3trut

@Ionut  :lol: da, pentru tine care stie exact din ce nod in ce nod va fi traficul, nu are sens ce zic. Evident ca e din DN in A, etc. Pentru populatia votanta, la anul inainte de prima serie de alegeri A0Sud va fi legat de A2 si, cum ziceam: poate, la anul inainte de ultima serie de alegeri, A0Sud va fi legat si de A1 si astfel tot inelul de sud complet si Bucurestiul "deblocat" de trafic, etc. Ideea e de ce vor anunta ei triumfal, nu de ce va fi concret.

larson

#7390
A mai aparut un video cu lotul 3 sud.
Daca-l pune si autorul se poate sterge mesajul:

TibiV

Autorul este @alexd4u2, si abia a postat filmarea.

Lasati  oamenii sa isi puna propriile filmari...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

interesant e că a prins lucrările la magistrala CF ...

hefaistos

Oamenii ăștia chiar n-au grinzi?
Ca au terminat, în mod neașteptat, o mulțime de elevație, dar grinzi...
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

carutasul

cred că se puteau apuca de ridicat grinzi de o lună, că pe măsură ce le puneau mai terminau pilele, dar din păcate în afară de cele metalice de la A1 nu am văzut altele nici pe filmările precedente nici nu m-am intersectat din întâmplare cu vreun camion...