News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Estimat din ceeace se vede....
Dar 6 saptamani pentru ceeace a ramas, eu zic ca e cam putin... Sunt multe bibileli (cum zicea cineva...)

Sper ca n-ati vrea pasajul peste A3 fara aparatele pentru rosturile de dilatatie (remember A7 Bacau)

shogom

Astea 6 saptamani vor fi de fapt 5, mai prind 1 saptamana de pauza.
30.10 pare la limita sau nerealizabil. La DN1 mai au supratraversarea principala( desi nu e nevoie de ea pentru functionarea nodului).
La Dimieni si inspre DN2 nu stiu cum mai stau ca n am mai vazut video recent.

26ld

Eu zic ca o sa fie 1 decembrie, sa termine tot lotul cap coada si sa se mute pe A7 sau poate o parte pe A0N4.

danutzu_1069

#7428
Da, mai degraba 1 Decembrie, sa fie si cu semnificatie... si pentru dat in circulatie.
Sper sa nu vad ..."panglicari"


a, apropo, pe modelul DEx12, dam drumul la pariuri??  :lol:  :lol:

al3x

De vineri s-au inchis definitiv cele doua strazi din Corbeanca: Codrului si Socului. Evident, s-a isterizat comunitatea locala si deja se ameninta cu procese... amenintari sterile dpmdv.

In schimb, azi se lucra la grinzile metalice. Momentan acestea sunt amplasate pe sensul spre Ploiesti la DN1.

Sorinus

Ptr consiliul Judentean Ilfov n-ar fi mare branza sa faca un pasaj suprateran acolo. Mai ales ca ma fi muzeu tronsonul inca 3 ani macar.

danutzu_1069

#7431
Nu prea e simplu pasaj suprateran.... mai ales ca este si ceva rambleu pe A0...
La str socului nu ai loc pentru rampa nordica... Doar la Codrului s-ar putea face... dar o sa iasa destul de inalt...
Singura varianta era de pasaje pe A0, peste strazi....

Sincer nici eu nu prea inteleg de ce lasa izolate zonele din sudul A0... Trebuie sa ocolesti mult pentru intrare si iesire...

survola

Dacă până acum au dormit...
Aveau alte preocupări, mai bănoase probabil, și primarul și riveranii.

dumbravaandrei

N-au dormit, au mai facut proteste si petitii si inainte sa inceapa constructia. Era cineva care mai scria si aici pe forum ce se intampla la intalnirile respective

hefaistos

Este foarte bine ca le-au inchis drumurile. Acum au timp (cel putin) 3 ani sa faca modificari, cat timp lotul vecin nu e terminat. Daca le da cineva voie sa acceseze temporar autostrada, urgenta dispare, se instaleaza dolce far niente si ne trezim cu aceeasi poveste peste 3 ani cand se deschide lotul 1.
Si nu  e nevoie de 2 pasaje. E de ajuns un pasaj pentru ca exista o retea de strazi acolo. Si nu face nimeni scurta la mana daca ia 3 viraje in plus. 
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

TibiV

Doua filmari de la @adix aka Alberto Costea:

- [14 SEPT 2023] Supratraversare A0-A2. Alsim Alarko

- [14 SEPT 2023] Autostrada A0 sud lot 1 intre DJ 301A si Pod Dambovita. Alsim Alarko
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Si o filmare inedita de la Ionut Ivasca, cu un preview la A0 Nord Lot1: Autostrada A0 Part 11/ Nod DN1 București - Ploiești (A0 Nord lot 2) 08.09.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlexD

Pare ca Aktor se opreste cu A0 cu 50m inainte de DJ601A. S-o fi renuntat la descarcarea temporara in drumul judetean?

Ionut

Dar când a fost vorba să fie acolo descărcare temporară? :o

Alexander

Legat de strazile din corbeanca, nu inteleg de ce ar fi asa greu/imposibil de facut 1/2 casete pe sub autostrada pe modelul celor de pe PiSI5. Par simple si relativ ieftin de construit, mai ales ca autostrada e destul de inalta in zona aia. Pana la darea in trafic e sansa lor, dupa e aproape imposibil.