Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 4 Guests are viewing this topic.

bUzZ1-

corect, dar macar ne confirma ceea ce vedem si in teren, e clar ca se pune accent mare pe acel tronson.

mdragos

Umbrarescu a fost tot timpu foarte rezervat in asumari de termene. Eu inteleg ca arunca toate fortele pe acea portiune. Bineinteles au un plan, dar probrabil fiind la limita nu isi asuma termenu 100%.
Sau varianta 2 : stie clar ca nu are cum sa iasa, dar face jocul politicului.

Concluzie : indiferent de varianta,  lucreaza la maxim cat poate firma in acest moment. ( nu as vrea sa intram in polemici de capacitate, s-a discutat de n ori )

oneway

^Pai normal ca lucreaza la capacitate maxima. Asta mai lipsea... dupa ce ca au mai mult decat pot duce
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

mike_us

#11313
^^ Nu prea a făcut pina acum jocuri politice. Politicieni azi sunt mâine vin alți la putere nu poți risca viitorul unei firme așa mari pe asta.
Părerea mea ca daca Umbrarescu a făcut afirmația asta sunt șanse destul de mari ca pe 30 Decembrie anul asta sa fie gata.

naivu

Un "mari sanse" de la Umbrarescu valoreaza cat 20 de "sigur" de la Grindeanu, Ciolacu si Pistol impreuna. Confirma existenta un accent real (si din partea Constructorului nu doar a Beneficiarului) pt sectiunea Buzau-Focsani. Pana la declaratia lui Umbrarescu, credeam ca Buzau-Focsani va fi predat fara podul de la Buzau, acum cred ca va fi predat inclusiv podul; si am mai multa incredere ca pana de Craciun se vor inaugura integral toate cele 4 loturi BF decat in inaugurarea PB1 sau PB2 (chiar daca momentan sunt mai avansate)! Cat de mult vor intarzia toate celelalte lucrari ale UMB ca sa poata termina BF1+2+3+4 anul asta ... asta e partea a doua.
"Umbrarescu a fost tot timpu foarte rezervat in asumari de termene": prin comparatie cu ceilalti Constructori care niciodata nu si-au asumat termene (vorbesc de promisiuni in mass-media nu de asumari contractuale), e dea dreptul dezinvolt. E a doua oara cand o face, prima data a fost cu centura Bacau si i-a reusit!

Ionut

Quote from: mdragos on March 23, 2024, 12:18:46 AMUmbrarescu a fost tot timpu foarte rezervat in asumari de termene.

Incredibil ce memorie de scurtă durată aveți.

Doar un exemplu. Nu se lăuda Umbrărescu prin mai 2023 că termină A0N2 în august??? Au inaugurat în noiembrie...

OMG. Cum dracu nu fac jocuri politice dacă au retras totul de pe Craiova și Nădășelu ca să facă A7?

horatiu.cosma

Haideți cu asumările de donații  :D . Eu am zis că donez 500 dacă se deschide mai mult decât cocoașa. Au mers super bine anul ăsta pe Buzău-Focșani cu terasamentele și asfaltul, însă marea problemă e cu utilitățile încă nerelocate și cu podurile, unde încă nu sunt grinzi, nu au început să sudeze tablierul metalic. Deci se joacă, va fi o cursă strânsă și palpitantă, să vedem cine intră în ea.

alecu26

Sper sa nu se ajunga la deschideri ca in perioada anilor 2010...
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

carutasul

păi oricum după noiembrie nu cred că mai punctează electoral așa că ce se termină până atunci e bun terminat, ce nu, nu cred că se mai deschide anticipat :)

damnatu

#11319
Aici ar fi declaratia:
Sursa: Plus TV Bacau

ncb

Inca o filmare de la SPIRI DRONE: Autostrada A7, Focșani-Bacău, Pasaj superior DN2 și CF 500, 19.03.2024


Ca de obicei, multumirile si like-urile pe canalul lui de YouTube!

voicul

^Noroc ca e doar de 6 minute reportajul.
Daca era de 8 minute ... Grinda mai termina vreo 2 - 3 loturi si prin Polonia, Germania si Lituania. 

NoWords

Stimabilul Grinda cred ca uita ca mai exista fenomene gen ploaie.. :lol:

vm75

Pacat ca au facut conferinta la Adjud si MT a promis doar deschiderea "centurii" Adjud. Daca era la Roman poate promitea pentru 2024 si deschiderea intre Trifesti si Sabaoani, sa se bucure si cei din Roman care nu stiu realitatea din teren. Oricum, gretoase vizitele astea electorale. Si mai ales cum se impauneaza ei cu PNRR cand le convine

rocklee

si eu ma cam indoiesc ...ca vor termina buzau focsani pana la sfarsitul anului...2024 ....acolo pomenea si de craiova pitesti lotul4 si ...galati braila ... 8)

raspunsul lui ciolacu este ....dezgustator de politician pervers ... >:(