Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Ionut

Era să uit. Enjoy!

A0N2 UMB. Între DN1 și A3.


Hercule

Multumesc pentru filmare!

Exista vreo explicatie sau logica pentru imensitatea nodului A0/A3?
Deșteaptă-te române!

mike_us

  Între DN1 și A3 e cam jumătate din lot. O sa fie o filmare si cu restul lotului sau deocamdată nu e prea mult de văzut acolo?

horatiu.cosma

A scris Ionuț pe pagina precedentă răspunsul.

oneLess

#6049
S-a actualizat ieri harta CESTRIN. Nu am văzut modificări de procente. Inclusiv la Aktor rămăne 25.5% deși se fâlfâie prin presă un 30+%! Oricum e bine că se lucrează acolo!
Quote from: oneLess on May 27, 2024, 09:57:34 AMScăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe DEx12 T4 !  :-[
...

mirceaeliade

Mi se pare de-a dreptul impresionant la ccum se misca UMB, are deja jumatate din santuri cimentate.  In functie de cand incepe sa lucreze cu macarale eu tind sa cred ca sunt sanse nonzero sa vedem prima deschidere pe A0 la UMB, dar spre la sigur locul doi cu A0N2 inainte de A0S1. Le dau mari sanse sa faca nodul cu A3 inainte de a fi gata cel cu A2

MrConnaisseur

#6051
^Nu sufera comparatie complexitatea nodului A0xA2 cu A0xA3. Probabil ca dupa deschiderea lotului 2 din sud, loturile 2 nord, respectiv L1 sud vor fi foarte apropiate la inaugurare, unul de altul. Lotul 2N este un lot foarte simplu.

mike_us

@mirceaeliade As paria ca UMB e al 2 lea lot din A0 deschis anul asta.

dumbravaandrei

Are mari sanse ca L2N sa fie si singurul inaugurat in 2023....

Ionut

Hai să nu exagerăm. DN6-DN5 nu are niciun motiv pentru care să nu fie gata în 2023. Iar DN5-DN4 poate fi și el gata în 2023 dacă se vrea. DN4-A2 într-adevăr e la limită.

horatiu.cosma

Zvonurile financiare dinspre turci nu sunt cele mai fericite, însă ar fi cu adevărat o rușine națională să nu se deschidă anul acesta banalitatea aia de 10km dintre DN5 și DN6 (ordin de începere pentru execuție în august 2020), ar trece Alarko de la categoria decent direct în almost-junk, la bătaie cu Aktor și Pizza. Însă am un feeling că UMB o să le ia fața pe A0 Nord cu deschiderea, pe un proiect început cu 2 ani după, în august 2022. Cât despre restul sectoarelor de la DN5 la A2, nu e mare scofală nici acolo să dea în circulație anul acesta, nu e nimic de speriat în materie de dificultăți tehnice, la A2 ce a fost mai greu a trecut, sunt deja sus cu pilele, grinzile, mare parte din predale, nu mai e nimic complicat acolo. Cu puțină organizare, cashflow bun spre subcontractori și furnizori se poate deschide anul acesta până la A2 fără probleme.

Vlad94

Ce se mai aude cu lotul 3 Nord?

mirceaeliade

Din cate am vazut eu de la CNAIR, personal, cred ca pana nu se rezolva la CAB, deocamdata pe 27 Feb dar probabil dupa, si daca au toate documentele gata chinezii, CNAIRul nu va semna.  Si si daca respinge CABul, poate mai si asteapta cateva saptamani sa 'primeasca oficial prin posta' morivatia.

danutzu_1069

@Vlad94, "aude" @NGC destul de bine si la timp... Urmareste-i postarile  :)

alexd4u2

Salutare! A0 Sud, Lot 1, Nod rutier DN4 - Nod rutier A2: