Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

8 Members and 19 Guests are viewing this topic.

Stef

#8970
QuoteSolutia pe scurt: Respinge excepţia inadmisibilităţii invocată de intimata asocierea DANLIN XXL-HZDROSTROZ AD-VDH AD prin lider al ASOCIERII DANLIN XXL SRL. Respinge plângerea formulată de intimata CNAIR ca nefondată. Admite plângerea formulată de petenta ASOCIEREA DANLIN XXL-HZDROSTROZ AD-VDH AD PRIN LIDER AL ASOCIERII DANLIN XXL SRL: Anulează în parte adresa de comunicare a rezultatului procedurii şi raportul procedurii de atribuire nr. 24/13710/27.10.2022 în partea referitoare la reevaluarea ofertei depuse de asocierea NUROL INSAAT VE TICARET AS-MAKZOL INSAAT SANAZII TURIZM VE TICARET AS-prin lider al asocierii, NUROL INSAAT VE TICARET AS, cu privire la îndeplinirea cerinţei ,,...însoţite de documentele edificatoare depuse în justificarea acoperirii diferenţei maxime dintre cele două curbe S" din Anexa 5 Formularul 7C. Dispune reevaluarea ofertei depuse de asocierea NURIL INSAAT VE TICARET AS-MAKROL INSAAT SANZII TUZIM VE TICARET AS-prin lider al asocierii, NUROL INSAAT VE TICARET AS cu privire la îndeplinirea cerinţei ,,...însoţite de documentele edificatoare depuse în justificarea acoperirii diferenţei maxime dintre cele două curbe S" din Anexa 5 Formularul 7C. Menţine în rest decizia CNSC. Definitivă. Pronunţată azi 25.01.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Sursa: Curtea de Apel

dorum

Translate please...
Limbaj de lemn cat cuprinde :(

Ionut

E destul de clar, zic eu. Danlin câștigă și CNAIR trebuie să reevalueze oferta Nurol. Este vorba despre Ploiești-Buzău lot 3 (Spătaru-Buzău Est).

sillentium

Daca e sa castige Pl-Bz 3 DANLIN XXL atunci sunt in carti si pe Bacau - Pascani toate cele trei loturi.

survola

Ce sunt curbele S din Anexa 5?

NGC

#8975
"EXECUȚIE LUCRĂRI AUTOSTRADA PLOIESTI-BUZAU LOT 3 Pietroasele – Municipiul Buzau km 49+350 – km 63+250

In traducere, CNAIR trebuie sa reevalueze cele 2 oferte (DANLIN si NUROL).
DANLIN a fost respinsa la evaluarea tehnica.
NUROL este castigatorul actual, dar si-ar fi completat oferta ulterior depunerii ofertelor si asta este inadmisibil.
Avem asadar posibilitatea sa castige DANLIN, dar poate si sa se anuleze licitatia daca nu trec de evaluarea financiara.

RazesIesean

Daca Danlin a fost respinsa la evaluarea tehnica si Nurol (devine obsolete dupa ce si-a completat oferta), nu ar trebui sa fie cel de pe locul 3 primul?
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

TeoH9

Trist. Care ar fi raul cel mai mic?
A) O mizerie de firmă a unor baroni locali care lucreaza in bataie de joc, scump si prost (vezi DN Targu Frumos - Flămânzi - Botoșani)?
sau
B) Anularea procedurii, relicitare, evaluare oferte, deci întârziere de cel puțin un an până vom avea constructor desemnat?

NGC

#8978
^^

Adica TEKFEN? Ei au renuntat la recurs si nu cred ca si-au mai prelungit valabilitatea ofertei. O sa incerc sa aflu.

reed

Danlin-vine acus campania electorala,trebuie bani de undeva.Nici nu vreau sa imi imaginez ce ar iesi cu ei,fara consultant mai ales :lol:

mirceaeliade

Se pare ca PlBz3 devine un nou Meses/Chiribis/A0N.  A fost un an pt alegerea castigatorului si parca se aduna peste 6 luni de circ prin instante.
Quote,,Anul acesta vom scoate la licitație – dar care nu va avea finanțare prin PNRR, ci prin POT – și Pașcani – Suceava. În mod aproape sigur vom și închide licitația, deci vom desemna câștigătorii și pe Pașcani – Suceava", a declarat ministrul Transporturilor în cadrul unei emisiuni de la Prima TV.
https://www.economica.net/autostrada-pascani-suceava_642967.html

GIV

Desi era evident, in afara de data lansarii unei licitatii si semnarea contractului, alte stiri gen promisiuni ca facem si dregem nu ar mai trebui "citate" aici .. si eu am devenit "fan" al economica ca vai ce update uri sunt publicate, pana la semnarea unui contract astfel de stiri sunt apa de ploaie.. noroc ca nu se mai tiparesc atatea ziare ca informatia noua e 0

mirceaeliade

sunt cuvintele lui Grinda, ala care in principiu decide

horatiu.cosma


Stef

Încă o filmare de la Spiri Drone cu Buzău Focșani 4.