News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 10 Guests are viewing this topic.

naivu

La A13xA7 titular pe contractul de proiectare a fost Consitrans, la A8xA7 Acciona (vezi in sinteza).

panda_no 5

Daca lotul 2 Coni-Trace ar putea fi folosit e clar ca ar usura traficul.
Intamplarea face sa locuiesc in Voluntari foarte aproape de A3 si am folosit deja A3-Mizil-Buzau de citeva ori.
Dar poate am fi fost mai norocosi sa avem constructori mai seriosi si pe lotul contractat sau lotul in contestatii.

carutasul

eu zic că e prea devreme cu bocitul, vedem mai la vară :)
Problema celorlalte firme în afară de UMB e găsitul subcontractorilor pentru că și aceștia la rândul lor nu au probabil suficienți oameni când semnează și trebuie să recruteze. (Și UMB probabil mai recrutează între timp dar are destui ca să înceapă). E și un moment delicat cu inflație mare, dar având în vedere că se cam prefigurează o recesiune probabil că în final o să găsească și ei, chiar dacă o să înceapă un pic mai târziu...

panzer

Relax cu personalul dragilor. O sa recruteze toti de la aia cu birouri si apartamente.

Vedeti pe aici pe langa Bucuresti, BogArt face mai nou giratorii suspendate. (doar fierul, si doar ca subcontractori).

NoWords

#9004
Nici bine nu s-a terminat cu zapada, ca baietii de la UMB s-au intors la utilaje, in zona lotului 3 din Buzau Focsani :lol:

Cine e din zona poate sa confirme!

Telvanni

Incredibil, ma uitam la filmari, cata munca este ptr autostrazile astea. Foarte multa!

Ionut

Eu tot aștept AC și OIL pe-aici. Dacă nu cer prea multe...

(Da, știu, pe Buzău-Focșani avem AC. Dar poate vine și OIL? Sau nu e nevoie? Că trebuie să facă tic-tac tic-tac tic-tac...)

mosquito

#9007
Cocoasa de la Focsani, in haine de iarna



Aceeași imagine, altă sursă (alt server):

Ionut

Doamne, ce risipă.
Mulțumesc mult, o excelentă captură din satelit.

Stef

Răducu ne-a adus un filmuleț nou, de sezon, de lângă Buzău (lot 1)


Stef

#9010
A mai apărut și acest clip între timp, a fost uploadat astăzi deși nu văd nicio urmă de zăpadă. Nu știu cum e la Buzău, deci ar putea fi și de azi sau ieri dacă s-a topit zăpada. În fine, din istoria utilizatorului pare că uploaderul e salariat al companiei SC AGISFOR SRL, poate chiar cei care execută lucrările acestea.
EDIT: scrie și pe utilaje AGISFOR.



lucianix

Ieri zapada in zona era in medie de peste 30cm si troienita, deci as putea garanta ca nu este de azi.

tom_sawyer

@Ionut

𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟭 𝗕𝘂𝘇𝗮𝘂 - 𝗩𝗮𝗱𝘂 𝗣𝗮𝘀𝗶𝗶
𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟰 𝗠𝗮𝗻𝗱𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶 𝗠𝘂𝗻𝘁𝗲𝗻𝗶 – 𝗙𝗼𝗰𝘀𝗮𝗻𝗶 𝗡𝗼𝗿𝗱

Pentru ambele loturi menționate mai sus, au fost emise ordinele de începere cu data începerii lucrărilor din 05.12.2022, 𝗶𝗮𝗿 𝘀𝗮𝗽𝘁𝗮𝗺𝗮𝗻𝗮 𝘃𝗶𝗶𝘁𝗼𝗮𝗿𝗲 𝘃𝗼𝗿 𝗳𝗶 𝗰𝗼𝗺𝘂𝗻𝗶𝗰𝗮𝘁𝗲 𝗮𝗻𝘁𝗿𝗲𝗽𝗿𝗲𝗻𝗼𝗿𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗼𝗿𝗱𝗶𝗻𝗲𝗹𝗲 𝗱𝗲 𝗶𝗻𝗰𝗲𝗽𝗲𝗿𝗲 𝘀𝗶 𝗽𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟮 𝗩𝗮𝗱𝘂 𝗣𝗮𝘀𝗶𝗶 - 𝗥𝗮𝗺𝗻𝗶𝗰𝘂 𝗦𝗮𝗿𝗮𝘁 𝘀𝗶 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟯 𝗥𝗮𝗺𝗻𝗶𝗰𝘂 𝗦𝗮𝗿𝗮𝘁 - 𝗠𝗮𝗻𝗱𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶 𝗠𝘂𝗻𝘁𝗲𝗻𝗶.

Antreprenorul Asocierea SA&PE Construct SRL – Spedition UMB SRL – Tehnostrade SRL are termen de finalizare de 20 luni de la data ordinelor de începere a lucrărilor, iar perioada de garanție a lucrărilor este de 120 luni.

www.facebook.com/IrinelScriosteanu


Feri

QuoteAstăzi, directorul DRDP Buzău, domnul Sorin Robu a semnat ordinul de începere a lucrărilor pe Lotul 2 al Autostrăzii Buzau-Focșani.
Lotul 2, Vadu Pașii – Râmnicu Sărat, are o lungime de 30,8 km și o valoare de 1,31 miliarde de lei fără TVA, iar contractul include construcția a 12 poduri printre care se numără Podul peste Râmnicu Sărat și DN22.
https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02QSsNYMgiFRjEaCpBFEtjKZvtExeytknTMLQYQhfH9NwhooPgaKMJaKjLQSYbXRuTl&id=100083168088873