News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

RobertN


Dominik

You're in Steelers Country

Dragos_R

Dupa terminarea ridicarii grinzilor in locatia respectiva, asteptam cu mult interes un update aerian pe zona de la R@du. Faine si pozele pentru detalii in anumite puncte din proiect, faina si filmarea din aer pentru evolutie lucrari. :thumbsup:

Allex

Ultimele grinzi de beton de pe acest santier :D
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Filmare completa cu A7 si restul centurii Bacau. Enjoy! Nu strica putina contributie (ding ding) in cont. Multumim! Ah, si multumim pilotului! :cheers:


Gendan

Dimineața la ora 6: notificare YouTube, filmare completă centura Bacău.
Gendan be like:  :shocking: :cheers:

Nu mă pot abține: deși super bine mobilizați în continuare, nu cred că e vreun scenariu in care să termine anul ăsta: podurile de la Rusi-Ciutea și peste Canal Bistrița, mai au de urcat cu terasamente la unele pasaje, parcă am văzut doua LEA rămase de relocat.

Chiar a început bine săptămâna. Mii de mulțumiri pilotului și o mică contribuție API :cheers:

RaduG

Mulțumim pentru filmare, e de referință.
Mă întreb oare mai e ceva de făcut pe sectorul vestic, între DN11 și E85, pentru a deschide circulația? De sus din dronă pare terminat.
Din ce îmi aduc aminte, ministrul Bode a declarat că pe mandatul lui nu vor exista ,,muzee".

naivu

^Dpdv CNAIR, mai e de facut restul lucrarii, ca doar n-o sa munceasca in plus ca sa receptioneze pe bucati  :lol: Dpdv guvern, mai e de asteptat pana cand vor considera ca vor putea conta pe un efect electoral maxim (probabil 2-3-4 saptamani)  :lol: Altfel se mai poate gasi intotdeauna un petic de taluz de finisat, o rigola de maturat, o dunga de trasat, un bec sau un surub lipsa, etc. O:-)

alexV

Cand e filmat segmentul intreg de autostrada poti sa iti faci o opinie mult mai buna asupra stadiului lucrarilor. Multumim pentru filmare.

Mi-a placut in special partea asta de logistica. in primul rand camioanele aduc umplutura sus pe pod si basculeaza de acolo. Apoi in partea de jos au alocat chiar doua camioane pentru scurtul drum de 60m, distanta pe care o parcurg cu spatele :)


Gicuta2003

Sunt sanse sa deie vreun lot din A7 in licitație pentru execuție anul asta ?

voicul

Nici eu nu vad sanse pentru 2021 pentru finalizare a da ceva in folosinta din A. Poate doar partial DN2F - DN2, dar vedem ce bine merg inaugurarile partiale.

Nu prea inteleg cum de abia acum lucreaza la traversarea de peste DN2F (unde e trafic), dar au terminat peste DJ207P pe unde mai trece o masina.
Oare cum vor sa termine pod-ul de la min 30, cand LEA e deja pe pozitie?

horatiu.cosma

^
2020, nu 2021.

La overpass-ul de pe DN2F au început lucrările de vreun an (cu piloți forați), nu "abia acum lucrează". Se circulă pe overpass-ul de pe DJ207P și nu știm noi  :lol:?

Podul de la min 30 îl vor termina când îl vor termina, după cum se observă, se lucrează la el. Vine săptămâna asta Deme pentru tablierul metalic și până în septembrie îl ridică tot, inclusiv la Ruși Ciutea.

voicul

 :lol: Ce neseriosi i-am facut pe UMB, daca nici in 2021 nu termina.  :lol:
Da, era 2020.

Ideea era ca ma asteptam sa terminate mai repede la intersectia cu DN2F si ei abia acum lucreaza de zor.


vancouver

Podul peste Bistrita il termina anul asta, probabil cu tot cu marcaje. Dar in alte parti intr-adevar imposibil sa termine in 3 luni. Totusi se vor apropia serios de finalizare si vor putea reloca multe resurse catre alte santiere, mai ales catre Pitesti-Craiova. Estimare finalizare completa si dare in trafic: mai 2021.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.