News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

silviu321

Erau  armaturi pregatite pentru turnarea grinzilor cat vezi cu ochii. De asemenea, la sol, langa pod era pregatita armatura pentru suprabetonare , pentru 5 deschideri, un singur sens.

voicul

Poza 2 - 3 superbe, de rama!

Sunt in vacanta UMB sapatamana asta. Sa speram ca nu se inchide activitatea de la guvern si pot reveni de luni in santier.

naivu

Cand vor reveni vor trebui probabil sa nu aiba mai mult de 5-7 oameni odata pe santier,  ca la Aktor/Pizzaroti  :lol: :lol: :lol:

pbh

Si rasfirati, 1 per KM :D

Din pacate vor urma vremuri tulburi, iar domeniul acesta va suferi grav la o rectificare de buget - necesara si obligatorie.

Raducu Popa

Lotul DN15-DN2, 26.03.2020...se lucra timid la debleu.




















Raducu Popa

#3501






DN2 - legatura cu A7, zona Bogdan Voda

..se astfalta






BALEA STEFAN MARIUS

intrebare..cand avem o filmare completa??..A7+ CENTURA BACAU din punctul meu de vedere merita o atentie mult m-ai mare..Multumesc

ciprebbe

NU prea curand. Este mai mereu restrictie aeriana acolo plus starea de urgenta care se va tot prelungi....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

BALEA STEFAN MARIUS

Multumesc..de raspunsul acesta nu vroiam sa aud.. :(( :(( :((

BALEA STEFAN MARIUS

Prima filmare cu A7+CENTUTA BACAU..(din punctul meu de vedere- al unui novice in acest domeniu cel al infrastructurii) a fost de 10 stele....

reed

@Balea Stefan încearcă să postezi o singura data,asta nu e Facebook.

BALEA STEFAN MARIUS


Bacauanul1971

UMB a mobilizat cam 600 de angajați de pe alte șantiere din țară, sunt cazați în 3 locații din Bacău, sunt șanse să se finalizeze până la Paște, Obiectul 3[Partea de Vest - reprezentând breteaua de legătură dintre DN 2 (zona Nicolae Bălcescu) și DN 11 (Măgura, zona Luizi Călugara)]

Sursa - Reportaj din ziarul Deșteptarea:

https://www.desteptarea.ro/lucrarile-la-soseaua-de-centura-sunt-in-grafic/

dimitrie

#3509
Părerea mea este că UMB a făcut o mișcare smart de a muta oamenii la Bacău și să tragă acolo la foc continuu acolo in contextul actual.
Despre articolul din deșteptarea.ro
1. Doamne Ajuta sa fie dar DN11 nu-i express, doar teoretic european cu o calitate rezonabila.
2. Are UMB ceva lucrari la Botosani ? Cred ca au vrut sa zica Radauti.

Se pare ca ridica constat grinzi, avem o idee cam cat %/deschideri au ridicat.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.