News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

Lvs_tm

Quote from: Hercule on March 06, 2020, 07:33:26 PM
Eu zic ca e armatura. Uitati-va la grinda in partea stanga jos. Betonul nu e asezat complet pana la cofraj si armatura e mai descoperita. Cel mai posibil armatura nu a fost centrata si o latura s-a sprijinit in cofraj.

Te asigur eu, ca ce se vede in poze este datorita imbinarii pieselor cofrajului. Grinzile UMB arata foarte bine, felicitari lor pentru toata munca din spate!

pasadia

Quote from: dr4qul4 on March 10, 2020, 11:29:34 AM
Si prin 2022 ar trebui sa se intre in teren pe A7. Iar acolo vor fi foarte multe loturi.

Auchh, cat optimism... Macar sa fie inceput licitatiile atunci.

horatiu.cosma

^
Nu zice el rău, vor intra în teren pe A7 în 2022, adică să repare în garanție la centura Bacău  :lol:.

hadrian

Am trecut vineri la dus si intors pe Bucuresti-Roman si retur. Se lucra la centrua Bacaului in ambele capete la intersectia cu DN2. Am vazut pod deja ridicat(pile,traverse) dar terasament inca ioc
https://www.google.ro/maps/place/Bac%C4%83u/@46.4969583,26.9212835,588m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x40b570183882e30b:0x2659d504aae13301!8m2!3d46.5670437!4d26.9145748
Spre vest era deja asternut asfalt si parapete pe bretea au ce o fi acolo.
In zona nordica aici
https://www.google.ro/maps/@46.6348532,26.9128946,293m/data=!3m1!1e3
nu erau asa de avansati.
Am fost singur in masina iar la viteza aia nu am apucat sa fac poze :)

rbors3

Cateva poze din mers de la podul peste centura A7 -  DN2F. Se lucreaza in forta  de aproximativ 2 saptamani.




















Powered by API/PUM imgur uploader

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

tonică

multam frumos, AlexAllex!
ilustrare a ceea ce s-a filmat de la sol in primul filmulet si ce ar urma pana in dn 2, din 6 martie, de pe Sentinelhub:





Powered by API/PUM imgur uploader

Allex

Multumesc si eu pt imagini.

Si ca sa explic putin ce am vazut azi, pe fuga, care e situatia din santier:

-Intre DN2 Nord si DN2F se lucreaza puternic la terasamente. Mai au de pus grinzi la subtraversarea de la Saucesti/Schineni (unde e deviat DJ207F) si la podul peste raul Precista/relocare DJ207F dintre Holt si Saucesti.
-La nodul cu DN2F (Bacau Est) aproape au terminat cu pilonii si culeile, foarte multi oameni alocati pe aceasta zona
-Intre DN2F si DC86 s-a mai folosit din mormanul de material (pietris/balast cred), dar inca e imens. Se cara la terasamentul dintre DN2F si DN2 Nord. Furnicar.
- Intre DC86 (drumul spre Radomiresti) si Rusi Ciutea se poate vedea pe video: se bat stalpii si se monteaza parapetele median, stratul este cel de uzura.
-La podul peste canalul de fuga se ridica terasamentul cu gabioane la culei. Langa se suda in continuare la griznile metalice.
- La podul peste Bistrita s-a mai ridicat o singura deschidere. Pana la DN2 sud nu stiu nimic ca nu am ajuns.
- Intre DN2 Sud si DJ119 este filmare din 6 martie. Azi nu am putut intra ca se lucreaza tare la podul peste parau.
- Intre DJ119 si DN11 este filmare de azi. Se lucreaza la intersectia DJ119, se lucreaza la santuri, parcarea e ramasa in urma iar giratoriul de la DN11 este aproape gata.

Mobilizare foarte buna, "se vrea", sa speram ca o sa "se si poata".
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Horațiu 87

progres de ieri pana azi (tot la viitoarea supratraversare peste DN 2F)










djchris

Daca cineva are o drona, acest lot chiar merita.
Sincer daca ii aduni pe toti ceilalti constructori la un loc nu cred ca progreseaza cat astia.

JohannDB

     Am o întrebare pentru "centura Bacău"..... Conexiunile cu aceasta sau pe parcursul ei, eventualele giratorii, vor fi la fel de inepte și tâmpit gândite ca la "centura Carei" (de la Borș, din cauza mizeriei de insule și șicane, cu mai mult de 3,50m lățime nu mai pupi autorizație direct pe Huedin Cluj și te trimite pe la dracu, pe la Carei - Satu Mare - Zalău - Cluj și dai de marasmul de la Carei, plus de trecerea prin Zalău, și ăla cu girații de toată jena, ca să nu mai zic de Satu Mare....) ?? Sau ca idioțeniile de girații actuale de la Sebeș și Lancrăm de pe A1/DN7 (unde în giratoriul și așa strâmt de pe partea Sebeșului va mai intra o bretea dinspre A10) ?? Insulele din mijlocul girației sunt prea mari în diametru, pentru astfel de direcții de trafic de marfă și "greu".... Pe relația asta Siret - Bacău - Focșani - Buzău, chiar e trafic de tot felul...

rota

E un clip politic dar sunt cateva cadre frumoase cu santierul VIDEO
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pbh

Incredibila organizare. Pentru prima data am vazut armaturile pentru pod facute in avans (separat). Mai ramane sa fie puse pe pozitie si betonate. Vor termina acest pod in timp record.
Aviz Pizza, Aktor si altii. Asta inseamna sa ai oamenii tai , de la ferari-betonisti la ingineri.

survola

Ce bine ar fi să avem încă 2-3 astfel de companii în domeniul construcției de autostrăzi!