Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

TibiV

Doar UMB-ul ştie...
Dar cred că desenul tău e corect, 706A va face dreapta pe sub podeţ dar va rămâne şi traseul actual dar numai până la baraj, pentru cei care îl traversează. Practic vor dezfecata actuala intersecţie de la capătul barajului..
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC


NGC

#24302
Oare fraza de mai jos din comunicatul CNADNR de azi referitor la DN76, este valabila si in cazul lotului 3 Orastie - Sibiu unde au fost acele sute de note de neconformitate? :lol: :lol: :lol:



danutzu_1069

Situatie fara precedent pe A1. Desi s-a intamplat miercuri, e de actualitate.
Se efectuau lucrari de intretinere pe sectorul Bucuresti - Pitesti!!!
In doua puncte: cca km 37 si km 100.
Intretinerea consta in curatarea pamantului / nisipului adunat in zona mediana a autostrazii.
Culmea este ca aveau si semnalizari corecte.

pasadia

@NGC: nu se poate aplica si la lotul 3 din Orastie - Sibiu dintr-un motiv simplu - facturile Impreglio erau insotite de actele justificative necesare (Inginer / Consultant, etc...). Iar in cazul DN76 se precizeaza clar ca nu exista acordul Inginerului.

La bursa zvonurilor se spune ca e deranj mare la DRDP Brasov. Probabil au semnat ceva certificate de plata care nu ar fi trebuit sa le semneze si acum nu mai stiu cum sa acopere / repare lucrurile.

adiarc

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Petitie+la+presedinte+pentru+autostrada+Sibiu-Orastie

Cred ca nu ar trebuii sa stam tot cu mana întinsa....un orășel ca si Cugirul , isi poate permite , singur , realizarea unei asemenea conexiuni....daca si-ar pune mintea la contribuție si sa acceseze fonduri europene , ar putea chiar sa faca si un drum de legătura cu , Cugirul , care sa ocolească Vinerea , dupa cum spunea odată , parca Alecu.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

NU am inteles prea bine...
Vor o sosea noua sau reabilitarea/modernizarea DJ704 ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

#24307
Quote from: pasadia on October 02, 2015, 01:22:50 PM
@NGC: nu se poate aplica si la lotul 3 din Orastie - Sibiu dintr-un motiv simplu - facturile Impreglio erau insotite de actele justificative necesare (Inginer / Consultant, etc...). Iar in cazul DN76 se precizeaza clar ca nu exista acordul Inginerului.
Da, stiam situatia, dar era mai mult o remarca ironica. ;)
Acolo au primit actele justificative, numai ca unele din ele ziceau ca sunt neconformitati.

x12cbulz

Sunt din Cugir si acolo este si fabrica Mercedes (cutia de viteza). Deabea astept iesirea la autostrada. Ar impulsiona un investitorul startegic Mercedes sa ramana si sa creeze si alte locuri de munca.

bogdymol

Benzinaria mobila din parcarea de pe autostrada A1 intre Arad si Timisoara:





Pe A1 Arad-Timisoara se executa niste lucrari de reparatii a covorului asfaltic (mai pe romaneste niste "petice" cum e cel din dreapta pozei urmatoare):



In general pre-semnalizarea lucrarilor era buna (nu ca in Ungaria/Austria, dar acceptabil). Totusi, nu ma pot obisnui, chiar daca e limita de 60 km/h in zona lucrarilor, sa vad "paletari" pe o autostrada:



Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Cateva poze cu parcarea de pe autostrada A1 intre Arad si Timisoara:







Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Parcare de pe A1, langa Timisoara (fostul lot UMB):



Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

ce frumos arata... si ce frumos ar arata cu o benzinarie mare si dotata.... :(

bogdymol

Capatul autostrazii A1, langa Timisoara (langa Izvin). Capatul lotului UMB:



Capatul lotului Tirrena Scavi (spre Lugoj):

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

rocklee

oauuu.. :o...oauuu.....frumoase imagini .... :o...bogdymol...nota 10 cu plus...din partea mea .... :thumbsup: :cheers: