News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 55 Guests are viewing this topic.

BoGDaN

Tot pe lotul straco si pe Astaldi am văzut câini la marginea drumului. Nu e de mirare atâta timp cat gardul e culcat la pământ in câteva locuri si am văzut si porți deschise. Ieri era un câine imediat la ieșirea din tunel spre Sibiu lângă parapete.
Mafia CNADNR doarme iar viețile romanilor sunt puse in pericol.

rocklee

#24286


:D O:-)

rocklee

au inceput sa rasara structurile din pamant la soimus ... :o




rocklee

la drumul bejan tarnavita ...au mai inaintat ceva  :(











rocklee

trasamentul sa mai ingrosat putin ... :)


horatiu.cosma

Multumim @rocklee, o bere nu foarte rece in cinstea ta  :cheers:.

rocklee

podetul de langa halda de steril... :D






rocklee

doua imagini cu zidul de sprijin de langa baraj ...unde spunea un paznic ca este gata  ??? ??? ???




rocklee

si cateva imagini cu zidul dincolo linga halda de steril... :o









cam atat pentru ca am fost in trecere ... :)

voi face un foto reportaj peste cateva zile mai amplu si voi incerca sa acopar o zona mai mare ...
o seara frumoasa va doresc ... 8)

rocklee

UMB-UL nu lucra ..era in vacanta .... :)

horatiu.cosma

Multumim de vesti. Am o intrebare. Zona cu acel podet de langa halda, va arata asa?


Tavi


rocklee

nu stiu cum va arata dar din ce mia-m dat seama de la acel podet va veni cu treasament pe toata lungimea zidului de sprijin doar in zona dnului se va face un podet pe unde va trece dnul.... spune cineva cu cine am vorbit ...dar nici el nu stia va trece pe sub autostrada sau pe  deasupra  :o ???

in schita pe care ai prezentato pe toata lungimea liniei negre va fi terasament ...doar acolo unde se intretaie cu dnul va fi un podet pe sub care va  trece dnul sau pe deasupra

TibiV

Dacă va fi podeţ, atunci DN-ul pe dedesubt...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Ideea e ca se construieste podetul din pozele lui @rocklee in zona in care am pus cu rosu pe harta, nu unde A1 intersecteaza 706A. Ar fi cam aiurea sa mai faca inca unul la acea intersectie(200 de metri distanta). De aia intreb, fiindca nu stiu cum arata proiectul.