News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 58 Guests are viewing this topic.

Jallen

De cand PiSi are 161 de km ?  :lol: :lol: :lol: Iar stiri facute pe genunchi...
"În acest moment, se lucrează la un singur tronson, care are 13 din cei peste 160 de kilometri ai traseului."

SB76UFO

Sunt pregatite in curte la Bauelemente, primele 2 grinzi, pentru a fi duse maine dimineata pe santierul PiSi 1 Sibiu-Boita
"Prostia este eternă și invincibilă"

Dragos_R

Faina veste ! In ce locatie sunt produse ? Poza nu mi se pare ca ar fi din Aricestii Rahtivani.

adyneamtu


paulmare

:) deci Lupp nu bauelemente
ei au mai facut grinzi de 36 de metri, pentru lotul strabag pe sibiu orastie

adrian sibiu

Salutare tuturor după două zile in care a plouat destul de mult azi am dat o fuga la Talmaciu unde ce sa vezi au apărut doua macarale de mare tonaj in zona podului peste raul Sadu una pentru fiecare culee,dar ce ma surprins cel mai tare,e faptul ca s-au apucat de săpături in dealul desrisat acum cateva zile.

De astăzi au apărut utilajele în zona despadurita unde au început lucrările pentru amenajarea drumului tehnologic. (GPS) În acesta poza se observă utilajele și la baza acestui deal. (GPS) La baza acestui deal în imediata apropiere a viaductului au început să facă un depozit de pamant pentru umpluturi. (GPS) Foreza sa mutat pe platoul ridicat in ultima săptămână si a început forajul. (GPS) S-au continuat lucrarile de armătura la aproape toate pilele. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

Cele două macarale de la Bauelemente pregatite de actiune. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

#52672
Cele doua macarale de la Bauelemente pregatite de actiune. (GPS) Foreza in actiune la ultimul rand de piloti forati (GPS) Al doilea rand de piloți forati la care s-a turnat grinda de coronament și s-au apucat de armătura  pilelor. (GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

Al treilea rând de pile la fel ca al doilea. (GPS) Al patrulea rând de pile . (GPS) Al șaselea rand de pile. (GPS) Al șaptelea rând de pile . (GPS) Al optulea rând de pile . (GPS) La cel de al nouălea rând avem două rânduri de piloți forati. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

Acesta e ultimul rand de piloți forati la care urmeaza sa li se spargă capetele. (GPS) Un excavator sapa sa faca loc pentru drumul tehnologic. (GPS) Iar mai jos un buldozer degajaza drumul tehnologic. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

#52675
O filmare a zonei de la intersecția Dj Talmaciu Sadu până după dealul defrisat unde au început lucrările de decopertare si pregatire pentru legarea drumului tehnologic.



SB76UFO

#52676
Un scurt filmulet cu grinzile pentru PiSi 1
"Prostia este eternă și invincibilă"

rocklee

nimic nu misca pe lotul acesta ... :D
fara sa fie monitorizat ...de ''ochiii'' :o..bagagaciosi ai dronelor si aparatelor foto... 8)

multumim de filmare ..UFO... :D

SB76UFO

Filmarea nu imi apartine, e a celor de la Bauelemente.
"Prostia este eternă și invincibilă"

adrian sibiu

Salutare tuturor astăzi am vrut sa fac un survol Selimbar-Boita ,dar am remarcat ca de la Selimbar si pana la intetesectia Dj 509 G Tălmaciu-Sadu  se lucrează doar la structuri,iar de la interesectie inspre Boita sunt concentrate mai multe utilaje unele lucrând la săpătura dealului decopertat iar altele la legarea drumului tehnologic de la Boita cu cel ce vine dinspre Selimbar ,am remarcat de asemenea ca foreza dislocata la viaductul de lângă padure a forat si turnat în două zile 6 coloane forate ,mai departe la viaductul peste Valea Talmacutei se lucra de zor la foraje iar pe platoul de la Boita au continuat lucrarile de decopertare.



Poza de azi ora 13.00 băieții munceau de rupeau pământul.
(GPS)



Foreza lucrează într-un ritm alert in doua zile au forat și turnat 6 coloane.
(GPS)




În zare se vede podul râului Sadu unde băieții de la Bauelemente au urcat deja 6 grinzi,se lucra de zor la sudarea elementelor .
(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader