News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 62 Guests are viewing this topic.

adrian sibiu

#52515
M-am mutat la viaductul de la Valea Talmacutei unde ce sa vezi,în dreapta drumului care duce spre Talmacel au început să sape culoar pentru drumul tehnologic in care au început să bage piatra spartă.
(GPS)

S-a sapat pe o lungime de 250 m. (GPS)

Vedere inspre Boita din drumul tehnologic proaspăt sapat.
(GPS)

Podetul tehnologic peste raul Talmacut urmeaza sa fie lărgit pentru ca el nu asigura un gabarit necesar camioanelor mai lungi.
(GPS)

Aici avem o platformă in care sunt băgați 40 de piloți forati.
(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

#52516
Foreza Zublin sa mutat cu o terasă mai sus.
(GPS)

Aici e urmatoarea terasă pregătită.
(GPS)

Aici avem o alta terasă pregătită pentru foraje.
(GPS)

Si aici o altă terasă pregătită pentru foraje.
(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

Pentru acesta seara cam atât. Noapte bună tuturor  !

djchris

Frumoase poze, se lucreaza bine, speram sa continue in acest ritm

JohannDB

  A1...LUCRĂRI pe sensul "Ieșirea Timișoara/Aeroport" km 494, spre Margina, până la "km 488+500". Sensul acesta este complet închis și se circulă spre Margina prin deviere totală pe contrasens, respectiv pe sensul Margina - Timișoara/Arad.
Continuând spre Margina sensul este închis total, din nou, de la km 478+600 până la km 473 și se merge cu deviere pe contrasens pe sensul  Margina - Timișoara/Arad.
ATENȚIE, deci, CIRCULAȚIE ÎN AMBELE SENSURI pe aceste sectoare.................. Situație văzută și valabilă, vineri 07.08.2020 în jurul orelor 21:30 - 21:50.

NGC

Apropo de PORR si PiSi 1, li s-a mai achitat recent o factura de aproape 41 milioane RON cu TVA. Cu ocazia asta va zic si ca am actualizat atat sinteza platilor cat si sinteza licitatiilor, dar informatiile actualizate vor fi vizibile putin mai tarziu. Nu am prea avut timp de forum in ultimele 2 luni, dar o sa incerc sa recuperez acum ce s-a scris in acest timp.

mike_85

Ce se mai aude de exproprierile pentru PiSi 5? Pe pagina http://www.cnadnr.ro/ nu am găsit nimic.

horatiu.cosma

Hotarirea 539/2020 privind declanşarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ''Autostrada Sibiu-Piteşti'' - secţiunea 5 Curtea de Argeş-Piteşti, aflate pe raza localităţilor Bascov, Băiculeşti şi Merişani din judeţul Argeş.

Publicat la data de: 28 iulie 2020 in M.Of. 666 din 28-iul-2020

Deci la început de septembrie vine și Decizia de expropriere, după care se poate emite autorizația de construire dacă există PAC-ul și toate avizele.

jaston

Pentru organizarea de santier si pt drumurilor tehnologice le trebuie AC,?

naivu

^ Mi-aduc aminte ca in iarna la Porr nu le-a trebuit!

horatiu.cosma

Păi voi când construiți o casă nu aveți nevoie de AC? Evident că trebuie AC pentru organizarea de șantier.

Stefan01


Stefan01

Posibil sa se fi discutat acest aspect si mi-a scapat. Stie cineva de ce avem 2 randuri de pile pe fiecare sens de mers in loc de 1 rand (le-am marcat intr-un chenar rosu in poza de mai jos) ?


Dominik

A vent si filmarea  :D De acum nu mai au nici un obstacol, pot ataca si zonele cu padure ! +1 pt filmare
You're in Steelers Country

alecu26

^^ asa e sistemul structural. Sunt de fapt 3 structuri independete acolo, construite pe cadre, in system integral.. Acolo sus, va fi un mic rost de dilatare intre ele.
Drumurile noastre POATE;

interesantul

Sper ca relocarea liniei de mica/medie tensiune sa nu tina si pe aici vreo cinșpe mii de zile ca si la Alba Iulia Nord. Si mai este cred o linie de mare tensiune in zona padurii..
Am pierdut prin Romania 30 de ani...