News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 54 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Pana nu-i AC nu o sa vezi foreza.... Poate doar asa, parcata...
Dar astea sunt inchiriate nu sa stea parcate....

horatiu.cosma


adrian sibiu

#51407
Lucrari incipiente la podetul de la raul Sadu necesar pentru continuarea drumului tehnologic (GPS)



Mai este nevoie sa se decoperteze inca 60 cm ca sa se ajunga la cota.
  (GPS)

(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

#51408
Poze de la organizarea de șantier  de la Mohu
(GPS)
 
     
Excavatoare in actiune.
(GPS)
Powered by API/PUM imgur uploader

paullie

Cu restrictiile de pe LD3 se mai aude ceva? A fost cineva la DRDP Tm sa vada expertiza aia?

rocklee

#51410
am fost la o plimbare cu sotia pe A1 ...DE LA SMERIA ...LA HOLDEA ...si retur .....

o noutate ...indicatorele de intoarcere ...la nodul grind au disparut ....iar giratoriul ...este deblocat partial ...au fost indepartati parapeti de beton ...si reasezati in tip ...sicana ....doi pe un sens...iar ceilalti doi pe sensul celalalt au fost pusi ....la cativa metri mai in jos .... :o

JohannDB

#51411
@rockle....să tragem nădejde că or să deschidă cumva, măcar, până la Grind (ce vise..., oare de acolo de ce n-ar deschide tot lotul)), ca de acolo să se continue pe BN68A până la Holdea girație  și Margina, pentru "cei grei" ?? Astfel ar fi numai 22 km de chin pe DN 68A pentru "grei", în loc de 45 de la Margina până la Nod Ilia (de acum) sau 60 de km până la Nod Șoimuș.....
  Ce zvonuri mai aveți cu "urmărirea" podurilor de peste Mureș și de la Grind, de pe lot ?? Apropo, nici acum n-au schimbat glisierele turtite de tir-ul (cu mașini de spălat) răsturnat în 29.02.2020 la "trei pași" până la girația Holdea, pe sensul spre Margina....................... 8)

Kimi

Avand in vedere traficul "record" din zilele astea ar fi o moment perfect pentru asfaltarea DN68A.

AlexxC

O idee foarte buna Kimi, valabila pentru toate lucrarile de infrastructura care in mod normal incomodeaza traficul.
API cred ca ar trebui sa serveasca aceasta sugestie celor de la CNAIR,poate chiar o pozitie pe facebook.
Din toata situatia asta cu virusul poate sa iasa si ceva bun.

p.suta


adiarc

bani cheltuiti aiurea...cu aceste reprize de peticeli de cateva ori pe an ,ajung la costurile unei reparatii adevarate.... de durata ( cu refacerea structurii si tot tacamul si chiar largiri )....si ce sa vezi ...dupa ce trece iarna,....zona e tot varza....poate asta isi si doresc
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gruiarew

Am trecut azi pe acolo. Nu știu cu ce dau, dar noroc că nu se merge tare. Sărea ca la balamuc după cel din fața mea. Azi am scăpat cu parbrizul întreg.

Peticesc, dar în mare parte am văzut că au pus mămăligi în gropi. Alea vor sări primele. Îs locuri unde terasamentul a cedat. E fix 0 să torni niște asfalt peste. Dar poate așa scrie la normativ...

Pe sensul spre Timișoara, da, au dispărut semnele galbene cu întoarcere la Grind. Dar pe cele definitive încă e tăiată ieșirea. Nu m-am mai băgat că nu aveam cu ce filma. După 6 ani m-a lăsat dash-ul.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

mariusj

Astazi era miscare pe lotul 1, Sibiu -Pitesti, mai ales la nodul de la Selimbăr.

rocklee

#51418
imagini de la nodul GRIND ....unde sau indepartat ...parapeti de  beton dar au inchis un sens ...cu bidoane de plastic si plasa colorata ...am vorbit cu un localnic si ....a  spus ca este deshis ne oficial deocamdata ......

si inca o precizare ...la podul peste mures  pe sensul deva timisoara sa facut o trambulina cam maricea la rosturile de dilatare ... >:(
si inca ceva ....am vazut mai multe camioane  TIR ....care circulau pe autostrada ...intre ILIA si Holdea

....cateva imagini  :D :o :D


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

cristi5

Merci frumos @rocklee!

Deci se poate circula in nod (fara sa intri pe contrasens) numai pt intrare spre Deva si iesire dinspre Deva?

Asa ar fi logic, ca grindenii cred ca au mult mai mare nevoie sa mearga spre Deva decat spre Holdea/Margina/Timisoara.

Probabil autoritatile locale sunt implicate, pe-o mana cu DRDPul, ca prea e facut profi totul. S-or fi saturat si ei sa astepte dupa CNAIR+politia centrala.