News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 42 Guests are viewing this topic.

adrian sibiu

#49770
Salutare asa cum v am promis mai devreme pun cateva poze de astăzi .Eu zic ca de luni o sa avem surprize plăcute după ședința de azi de la sediul PORR din București.

Camion care descarcă piatra pentru drumul tehnologic.
(GPS)


Buldozer in actiune care întinde piatra pe drum.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


Cilindru in actiune pe drumul tehnologic.
(GPS)


(GPS)


Excavatorul in actiune pe ultima porțiune din organizarea de șantier
(GPS)


(GPS)


Poza din zona organizării de șantier .
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

In completarea celor prezentate de @adrian sibiu...

danutzu_1069

^^ Interesant este ca au decopertat si pe traseul autostrazii, desi parca nu au AC...

paulmare

Pot decoperta fara AC, poate niveleaza musuroaiele de cartita, sau vor sa aduca dupa buldozer o masina de facut biloane pentru cartofi sparanghel sau altceva
Doar sa nu fie padure - daca e fost teren agricol pot decoperta la el cat vor

gilutzu

nu e decopertata autostrada. e doar drumul tehnologic. in comparatie cu DN paralel se vede ca e mai ingust.

whitedove

Multumim @adrian sibiu. Avem mari asteptari de la tine odata cu inceperea lucrarilor la acest lot. Un rocklee de sibiu!!!

alecu26

Intradevar...din satelit asa pare...ca e drumul de șantier.
Drumurile noastre POATE;

gruiarew

Dacă am văzut bine pe OS3 sensul spre Sibiu au pus asfalt în "noile" spații de serviciu.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adrian sibiu

Salut va confirm eu ca decopertarea este facuta numai la organizarea de șantier restul este doar decopertarea drumului tehnologic. 😉😉😉

adrian sibiu

Minciunel cuc a declarat la Dc News ca a vb cu Scarlat si probabil in 2-3 zile saptamana viitoare dau drumul lotului 3 Lugoj Deva .

voicul

Pfff - fara sa faca nimic, dintr-o data e bun LD3? Nu pica, nu crapa, nu se infunda sancu, nu nimic?


hefaistos

 :lol: :lol: :lol:
Mi-as dori sa faca asta. Pentru ca:
1. Ne vom bucura de 20 de km de autostrada in plus.
2. Si-si vor pune singuri catusele, recunoscand ca decizia evident abuziva nu se sprijina pe nimic tehnic. Ma rog, nimic care sa o justifice la modul in care a fost facuta.   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

adrian sibiu

Cică ar fi ceva probleme la tablierul unui podet  care se remediaza dar probleme cu lotul vor fi in continuare. Minciuni,minciuni si iar minciuni.

adrian sibiu

Si eu imi doresc cat mai repede deschiderea acestui lot si tragerea la răspundere a tuturor iresposabililor care au reziliat acest contract si au ținut abuziv închis acest lot.

paulmare

https://www.zf.ro/eveniment/promisiuni-incerte-pe-ultima-suta-de-metri-de-la-ministrul-transporturilor-probabil-saptamana-viitoare-vom-deschide-tronsonul-3-lugoj-deva-18458623

"Probabil săptămâna viitoare, am discutat cu domnul Scarlat, vom deschide şi tronsonul 3, Lugoj-Deva Lotul 3. Acolo era o problemă la cine a condiţionat expertiza ca să putem da drumul la trafic la tablierele unui podeţ unde practic va fi o intervenţie de 2-3 zile, cred că e o problemă cum a fost aşezat acel pod şi riscă să fie anumite probleme la structură. Trebuie intervenit şi vom deschide şi acel lot, cu probleme, de altfel. Am să spun acest lucru până în ultima zi că pe acel lot vor fi probleme în exploatare"

Oare de podetul de la izvorul lui rocklee e vorba ? cel innecat? care a fost si in plansele lui Scarlat de dupa reziliere ?
Si noi zicem desteptule ca vor fi probleme in exploatare desteptule, de aia trebuia sa ii faci anexa lui Comsa, si trebuia in garantie sa ii pui sa rezolve "problemele in exploatare"
Cu o reparatie care o face drdp-ul in 2 zile in afara carosabilului - dau apa la moara avocatilor lui Comsa