News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 71 Guests are viewing this topic.

TibiV

#49020
Exact asa!...
Incearca sa faci modificarea si pe poza nodului Holdea.
Cred ca va arata belea !!!....

LE
Dar scrie 21 de zile, sa fie updatata...  :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

kitsune

Îmi trebuie poza (sau alta de acolo) la rezoluție maximă, altfel nu iese ca lumea. Pot scrie 20 20 dedesubt și împușc multe păsări mulți iepuri cu un foc
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

wifi


Eu asi pune poza asta:

Powered by API/PUM imgur uploader

Se pare ca domnii din birouri nu stiu ce utilaje le trebuie pe la LD3, ca nu misca nimic desi este vreme buna.

cristi5

#49023
Foarte bun @kitsune!
O varianta la "de 20 zile" e sa scrie 20 cu creta. Astazi este a 22a zi apropo.

Deci este clar ca vom avea o colectie frumoasa de semne de circulatie pentru tovarasii de la CNAIR.  Ideea e asa: s-a dus vremea argumentelor rationale. Acesti oameni sunt pur si simplu ilogici. Nu poti sa tii o autostrada inchisa si sa lasi platitorii de taxe pe DN numai pt ca te-ai certat cu un constructor, sau pt ca data trecuta cand ai facut asta, timp de 8 luni, ti s-a inchis gura pana la urma. Asa ca trebuie atacati acolo unde ii doare mai tare: la fudulie.

Putem lansa si un concurs public. Dar trebuie sa ne gandim si cum le raspandim, pentru un impact cat mai mare.

Pe facebook nu putem posta pe pagina CNAIR decat reply-uri, care nu prea au audienta. La fel si la MT banuiesc. Dar ne putem strange cativa sa postam semne de circulatie la fiecare postare de-a lor. Trimiteti PM daca sunteti interesati.

Putem face o pagina Fb dedicata muzeului. Dar acolo avem problema administrarii comentariilor, pentru ca vor intra postaci sau oameni pur si simplu naivi in legatura cu intentiile CNAIR (vedeti la ultima postare API despre LD3)

Sper ca API va prelua cele mai politically-corect dintre aceste inititiative.

GDPR

Licitatia pentru "Remediere sistem scurgerea apelor și deficiente lucrări în vederea punerii în siguranța a lucrărilor executate la viaduct Aciliu (km 62+495), a zonei adiacente și a infrastructurii de transport existente" a fost anulata, intrucat nu au existat ofertanti inscrisi.

carutasul

ca dovadă de cât de bine rezolvă compania problemele după ce reziliază contractul :)

voicul

Pacat ca sunt doar vre 6000 de angajati in companie si drept urmare nu au cum sa faca in-house asa ceva.
Daca erau vreo 30.000 poate nu mai pierdeam timp cu licitatii minore.

Nu e tunel de 30 de km ... e sistem de scurgere a apelor!

:puke:

auras80

Am facut si eu bucata Soimus-Ilia, cu masina incarcata cu bagaje si trei persoane, setat viteza la 135 pe GPS, si am prins curbele fara nici un stres. Prin Slovenia sunt curbe cu mult mai strinse.

GDPR

Cumva incep sa fuga firmele de "partenerul serios"?  :lol:

vancouver

#49029
Eu am parcurs o data LD4 cu 130 setat pe tempomat (4 pers + bagaj) si a doua oara cu 150 (143-145 imi arata Waze, singur in masina), ambele dati in sensul Soimus spre Ilia. Nu am avut niciodata vreo problema sa mi se para vreo curba stransa si nici vreo denivelare sau ceva deranjant nu am sesizat. E adevarat ca nu am urmarit special curbele, nu m-am gandit la acest aspect. Singura care parca sa zic ca e ceva mai stransa a fost curba de la Branisca, care este si in urcare (venind de la Soimus) si pare ca o sa-ti iei zborul, dar cand treci efectiv prin ea este ok. Desigur e ok daca tii ambele maini pe volan si esti atent.

PS. Mie mai degraba curba de la Sebes (la nord est de Sebes) mi se pare lunga si cam stransa.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

adrian sibiu

Cristi5 ma bucur ca mai gândește cineva ca mine cred ca API prin IONUT poate promova pe toate canalele media aceste semne foarte sugestive.

mariusj

Tot vin alegerile prezidențiale, candidatul PSD se plimbă prin țară, ar fi frumos să o întrebăm de acest lot muzeu, sunt sigur că nici nu știe de situația lui.

Kovacs_Gy

Pun cateva poze facute azi dimineata, 2 sep. 2019 ora 9 din capatul lotului LD3.
Utilajele subcontractorilor Comsa au disparut ...

















Powered by API/PUM imgur uploader

Kovacs_Gy

Cateva poze din locurile "standard" din care se vede multitidinea utilajelor CNAIR care lucreaza din zori (in folosul tarii bineinteles) ca sa deschida cat mai repede acest lot!




















Powered by API/PUM imgur uploader

Kovacs_Gy

Organizarea de santier Comsa. Eram curios ce mai e pe acolo.
Pacat ca nu au fost alegerile in august, atunci sigur aveam LD3 deschis ...








Powered by API/PUM imgur uploader