News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 67 Guests are viewing this topic.

lalilieci

Holdea  filmata de virtual press
https://www.ziardehunedoara.ro/constructorul-lotului-iv-al-autostrazii-lugoj-deva-cerut-receptia-lucrarii-cand-va-fi-ziua-mult-asteptata

In  Ziarul de Hunedoara zicea  ca Lotul 3 a declarat incheiate  lucrarile  la 31 iulie,  dar  se pare  ca  mai au  un  pic.

voicul

#47686
Am pus eu filmarea si se vede ca azi inca mai erau de facut marcaje:



Sunt curios cat de rosu va fi Holdea - Deva in week-end.

lalilieci

@Voicul
ma   uit  la  filmare  si nu  sunt  dumirita, la minutul  1.35 pare  ca parapetul a luat-o  nitel  intr-o  parte  si oare  biscuitii  numai acolo  au  inceput?  e unul  cu lopata in  mana?!?   si apoi mai departe  privit  de sus  parca  ar  fi  o portiune de pamant  fugit.  Ca sa  nu  mai spun   la  final  vad  o fisura in si langa  rigola  si nu inteleg  de ce ar  acoperii o  rigola cu pamant?!?  Eu nu  cred ca se  bucura ca au  fost  filmati

vancouver

@lalilieci: parapetul propriu-zis se vede ca este perfect drept, numai un stalp de sustinere este oblic. Posibil a fost acolo ceva obstacol si au fost nevoiti sa-l puna oblic. Lemnele care se vad pe jos sunt cofraje - probabil au cofrat o rigola de scurgere acolo si acum au scos cofrajele. Zidul de biscuiti, da, a inceput doar de acolo mai departe, ramane acea bucata cu taluz de pamânt.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

lalilieci

@ vancouver
totusi  ce  motiv  pot avea sa astupe cu pamant o  rigola turnata ?   si mai  inainte   mie imi pare  ca e o portiune de  pamant  putin  fugit, dar  poate   doar  mi se pare  mie. In general  mi-au facut  impresia ca  nu  lucreaza   atent,  lasa multe resturi, mizerie   etc

NGC

Un motiv ar putea fi ca vor sa treaca cu ceva utilaj pe acolo. Nu stiu daca este cazul de fata si nici macar nu am vazut filmarea, pentru ca sunt in urma tare mult cu cititul la A1, A3, A7 si A10. De aia nici nu am prea scris in ultima vreme pe aici.

cristi5

#47691
@lalilieci UMB a lucrat si lucreaza atent si acuma se circula pe banda de urgenta (probabil in curand prin sant) pe Gilau-Nadasel.

Stabilitatea caii de rulare e importanta (si a versantilor de langa). Restul sunt amanunte pe care negresit CNAIR le va sanctiona la receptie. Fiind si constructor strain, nou-venit in Romania, pe care l-au tracasat cat au putut, vor fi cu ochii-n 16. Eventual, ca sa arate cine-i jupanul, vor si amana deschiderea pana la indreptarea ultimului biscuit.

gruiarew

@lalilieci, duminica trecută când am filmat și eu în zonă aveau un șant din deal proaspăt turnat plin cu pământ. Se vedeau urme de șenile peste. Cred că dacă nu ar pune pământ, automat ar rupe șenilele cel puțin buza șanțului, dacă nu tot.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

pentium10

Ploaua pe L3. Din DN se vedea cum un grup de muncitori lucrează la panourile fonoabsorbante lipsa. Vreme foarte nașpa.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

savagedanyro



Cam asta va fi "standardul" mult timp de aici incolo

din pacate...   15km - 1 ora





Powered by API/PUM imgur uploader
TIMISOARA 2021 !

dr4qul4

Pe sensul celalalt avem doar 18 min
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Marius

Pe Waze, harta live apare ca ar fi accident la Cosesti, asta cred ca e motivul duratei asa mari.

paullie

Da. Din pacate cred ca zilnic o sa vedem pe acei 16 km 1-2 accidente.

voicul

#47698
^Eu propun sa bagam acel sector in administrarea PMB, nu de alta dar si in B cam tot aceeasi viteza obtii.

Nu o sa fie chiar atat, probabil 30 - 40 de minute, dar azi e zi de maxim.
La Nadlac 2 sunt vreo 6 km de coada, masini care probabil spre Deva vin. La Margina mai sunt vreo 2 km.

Masini avem. Autostrazile unde sunt?  :(

TibiV

#47699
@cristi5,
scuipă în sân cu "ultimul biscuit"....

@lalilieci,
spartura aia de la 02.04 in sant / rigola este urata.... Si nu se justifica, pe acolo nu aveau cum sa treaca utilaje...
Cam la ...tu-i masa.
Bine ca ai fost atenta, altfel mi-ar fi scapat....

@voicul
Daca dam la PMB, pracurgerea traseului va dura de 10 ori mai mult decat dureaza acum sa iesi in A1 pe traseul strapungerii Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1...  :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)