News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 50 Guests are viewing this topic.

rota

Video LIVE de pe șantierul autostrăzii Lugoj-Deva, zona nodului Holdea
LIVE
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

athosga

Poate sa-mi explice cineva ce rost are sa pui asfalt pe o bucata de drum, despre care stii ca nu va fi folosit abni si ani de zile?  >:(

sublimu

#46937
E in contract. Fara bucata aia nu va face CNAIR-ul receptia.

mishu77

La fel a fost si la Traian Vuia. Constructorul a terminat tot ce avea in contract chiar daca nu sa folosit 100-150 metri sau cat a fost acolo. Ca il fac acum sau peste  doua saptamani e acelasi lucru, nu mai vin dupa ce se da in trafic sa termine ce au in contract.

AlinC

A1, LD4, nodul rutier Soimus. Au imprastiat si tasat tot ce au adus din deal pe sub viaduct:


rota

Autostrada Lugoj - Deva, lotul 4, dealul Șoimuș. Video CNAIR

LIVE Video
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


AlinC

Dealul Liliecilor-au asternut balast stabilizat spre Bejan:


AlinC

A1, LD3, nodul rutier de la Holdea:


paulmare

alinc excelent multumim :)

Acum 100 de ani pe vremea mea, nu era voie sa depozitezi definitiv nimic in albia majora a raului - acum roca aia scoasa din deal o poate lasa UMB acolo ??
si asta cu balastul stabilizat - e super veste, ne tot dadeam cu parerea cat mai au de inaltat, si au trecut deja la sistemul rutier :)

horatiu.cosma

Eu tot am zis că sunt gata cu umplutura, dar dacă lumea se plictisește, trebuie omorât cumva timpul cu umplerea paginilor cu postări inutile. Văd că s-au mai desprins în vreo 2 locuri bucăți de rocă din deal, chiar sub balcoane. Și-au închis accesul de jos spre alunecare, acolo pare că nu mai prea înaintează. Oare o fi vreo problemă cu soluția? Sus de tot se vede deja gardul de protecție.

athosga

#46946
Quote from: sublimu on July 01, 2019, 11:29:24 AM
E in contract. Fara bucata aia nu va face CNAIR-ul receptia.
Stiu ca e in contract, dar de ce? E total inutil. Bani aruncati pe fereastera! Pana ce se fac tunelurile, se deterioreaza (chiar si nefolosit) si trebuie refacut.  >:(

alinuttt

Încă vreo 2 săptămâni de muncăși UMB va termina. Maxim 3.

danutzu_1069

Mmm, nu cred ca este chiar asa...
Sa termine la gata inseamna cu marcajele orizontale si vericale executate.... Dureaza si asta...
Plus parapeti... Iluminat, rigole...

alin_simeriaveche

E cam liniste si pace pe santierul UMB. Oare au plecat acasa? Imi spunea un nene ca saptamana viitoare pleaca